2010 Görüş Öneri / Cevaplar (247 Adet)


247 öğe gösteriliyor
TarihGönderen KişiGörüş ve ÖnerilerMuhtarlığın Cevabı
Sırala 
 
Sırala 
 
Sırala 
 
Sırala 
 
19 Aralık 2010 Baki Sönmez Sevgili Okurlar; Uğur mumcu mahallemizdeki köpek sayısının artmasından herkes muzdariptir. Ancak bu konuyla ilgili geçmişimize bakmadan, geleceğimize yön veremeyiz diye düşünüyorum. Aşağıdaki yazıyı okuduktan sonra insanların bakış açılarının bir nebze farklılık arz edebileceği inancındayım. Saygılar, İstanbul, Bizans’tan beri, bu mahlukatlar açısından çok yüksek nüfuslara sahip oldu. Zaman zaman nüfuslarındaki bu artış çok yüksek boyutlara ulaşınca, yönetimler için bir sorun haline geldi... Bulunan çare genellikle köpekler için bir “toplama kampı” yapılması oldu ve kamp için en uygun yer olarak da; Marmara'nın ortasındaki Hayırsızada seçildi... İstanbul köpekleri ilk toplu sürgünlerinden birini 19. yüzyılın ilk çeyreğinde, II. Mahmud zamanında yaşadı. Hükümdar İstanbul'da ne kadar köpek varsa yakalanıp adaya gönderilmesini buyurdu, birkaç gün boyunca şehirde belki de tek bir hayvan kalmadı ama İstanbullulardan hiç beklenmeyen tepkiler yükseldi: Halk, “Hayvanlara eziyet etmek uğursuzluk getirir, başımıza iş açılır, köpekleri orada bırakmayalım” diye homurdanmaya başlayınca Hayırsızada’daki sağ kalan köpekler yeniden teknelere konup İstanbul sokaklarına salındı. Ama uğursuzluk da köpeklerle beraber geldi: Mısır Valisi Kavalalı Mehmed Ali Paşa'nın oğlu İbrahim Paşa'nın ordusu Kahire'den kalktı, Kütahya'ya kadar girdi... Mısır askerleri, Bursa taraflarına da şöyle bir uzanıp geri döndüler... Takvimler 1910'u gösterdiğinde ‘‘mahlukat meselesi”ni çözmeye bu defa da İstanbul “Şehremini”, yani Belediye Başkanı Suphi Bey soyundu: Haziran başında İstanbul'daki bütün köpeklerin yeniden Hayırsız Ada'ya yollanmasını emretti, iktidardaki İttihadçılar’dan da destek aldı ve birkaç gün içinde 80 bin civarında köpek çatanalara yüklenip yeniden mecburi bir ada yolculuğuna çıkartıldı... Hayırsız Ada sadece kayaydı, üzerinde dikili tek bir ağaç bile yoktu ve 80 bin köpeğin feryadı söylendiğine göre geceleri İstanbul'dan bile işitilir olmuştu... Sesler birkaç gün sonra kesildi, zira yaşayabilmek için birbirlerini yiyen köpeklerden artık bir teki bile açlığa ve susuzluğa dayanamayıp ölmüştü... Ama İstanbul halkının beklediği uğursuzluk da gecikmedi: Balkan Savaşı patladı... Sayın Baki Sönmez, bilgilendirmeniz için size teşekkür ederim. 
6 Aralık 2010 Hamit Genç Sayın muhtarım hiç bir zaman kimsenin işinde aşında ve ekmeğinde gözüm olmadı ve allahın izni ilede olmaz olmayacaktır.Fakat ben bu yaşananlaradn 123 hattının kalldırılmasından çok madur değilim ama elimizden hakkımız olan bağzı şeyler alınıyor buna tabiki yanlız başınıza çözüm noktasında başarılı olmak çok zor.En azından apartman ve site yöneticilerinden fikir ve yardım talep ederseniz başarının kaçınılmaz olduğunu bilmeni isterim.İşiniz tabiki olacak ama şöyle bir etrafınıza bakarsanız aksayan veya noksan kalan hizmetleri daha iyi görebilme nize ve çözüme kavuşmasında yardımcı olacaktır.Yöneticilerin eleştirilere kızma hakları yoktur.Şu an bende 3 tane sivil toplum kuruluşunun 1 tanesinin başkanlığını yapmaktayım bir tanesinin başkan yardımcısıyım bir tanesinin muasebe işlerini yapıyorum seçilmiş bir insanım beni görevim icabı eleştiren herkes bana güç veriyor ve eksiklerimi tamamlamamda bana yardımcı oluyorlar.Biraz ufkunuzu ve gönlünüzü ferah tutun görev her zaman kutsaldır. Sayın Hamit Genç, çalışmalarımıza belirli bir çizginin haricinde ufkunuz açık olarak bakarsanız, mahallemiz için neler yaptığımızı ve yapmaya çalıştığımızı daha iyi göreceğinizi umarak görevlerinizde başarılar dilerim. 
5 Aralık 2010 Ahmet Şenbak işe giderken özel arabamı kullanıyorum ama geçen gün otobüs kullanmak zorunda kaldım ve karşıya geçmem gerekiyordu. kaldırıldığını bilmediğim için çok zor koşullarda işime ulaştım. bu aracı hergün kullanan insanlara yazık değil mi? lütfen bu araç tekrar devreye alınsın. Sayın Ahmet Şenbak, çalışmalarımız sürüyor. Ulaştırma Bakanlığı'na yazmış olduğumuz yazıya cevaben bilgi bekliyoruz. Teşekkür ederim. 
5 Aralık 2010 Özge Şenbak 123U hattının tekrar devreye alınmasını istiyoruz. Sayın Özge Şenbak, çalışmalarımız sürüyor. Ulaştırma Bakanlığı'na yazmış olduğumuz yazıya cevaben bilgi bekliyoruz. Teşekkür ederim. 
5 Aralık 2010 Hamit Genç Sayın mahalle muhtarım 123 nolu hattın kalkma nedeniniaraştırıp geri almak için çaba sarfetmek yerine size yazı yazan şahıslara teşekkür ediyor sunuz ama ben olsam uğurmumcu halkını sokaklara dökerdim hak alınır ve de alınan hak geri verilmez bu dünyadada böyledir.bırakın manav tezgahlarınızı da mahalle ile biraz ilgilenin Sayın Hamit Genç, benim kendimden şüphem yok, sizin korkunuz var herhalde işim olacak kusura bakma. Halkı da sokağa dökecekseniz dökün, ben kalemime güveniyorum. Sizin gibi kinayeli kinayeli hareket etmiyorum. Ben hizmet için geldim hizmeti de Allah için yapmaya geldim. Teşekkür ederim. 
2 Aralık 2010 Serkan Arf merhaba 123u seferlerinin neden kaldırıldığını öğrenmek istiyorum birde yerine avrupa yakası istikametine otobüs hattı konacakmı... geri dönerseniz sevinirimm Sayın Serkan Arf, yani o kadarını bilmem ama biz 7 Aralık günü toplamış olduğumuz imzaları ve de güzergahla ilgili teklifimizi İETT'ye ulaştıracağız. Gerisi orada görev yapan yetkililerin işi. Teşekkür ediyorum. 
29 Kasım 2010 Mert sober amca merhaba ben taksime direk hat beklerken 123 u elden gitti. benim babam taksimde işyeri 123 u ile levent veya mecideye köy yaparak işyerine ancak 2 saatte ulaşıyor.2 saatte akşam eve gelene kadar ben uyumuş oluyorum. şimdide 123 u yok ne olacak bana cevap verirsen sevinirim Sayın Mert Bey, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
29 Kasım 2010 Mehmet hergün niye ben tek vesaitle karşıya geçerken 2 vesaitle geceyim saçma Sayın Mehmet Bey, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
29 Kasım 2010 Nevin 123 u bir çok uğurmumcu halkına yardımcı olurken neden elimizden alındı anlamış değilim Sayın Nevin Hanım, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
29 Kasım 2010 Esin Yılmaz iyi çlışmalar ; 123 u hattının iptal olması tüm uğurmumcu sakinleri gibi benide olumsuz etkiledi . Karşıya hergün giden birey olarak kozyatapında tekrar inip tekrardan bi otobüse binmek zamanımı almakta kalmayıp 2. kez stres olmama neden olmaktadır .Bu konu hakkında acil olarak gerekli düzeltmelrin yapılmasını diliyorum .saygılarımla Sayın Esin Yılmaz, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
29 Kasım 2010 Yeşim Ergün  Sayın ilgili!! Uğurmumcu güzergahımıza artı seferler koyulması gerekirken aksine araçlarımız kaldırılıyor.(123U) gibi ZATEN E-5ten 21u ve 16u binmek mümkün değil,üstüne üstlük 123 uda gidince iyice çile çekiyoruz yollarda.. ayrıca pendiğede ulaşım koyulmasını talep ediyoruz .pendiğe gitmek için 2 araç kullanıyoruz.. ilgilere kuruma iletilmesini rica ediyorum. saygılarımla Sayın Yeşim Ergün, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
29 Kasım 2010 Deniz Bakşi ihtiyac varken 123U neden kaldırılıyor. bizi çok zor durumda bıraktılar. zaten araçlarda sıkışık giderken şimdi araç sayısının azaltılmasıyla bizleri daha zor duruma itmektedirler. Sayın Deniz Bakşi, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
29 Kasım 2010 Esma Peker merhaba, ne diyeceğimi bilmiyorum.123 u hattının kaldırılma nedenini bilmiyorum. metrobüsü kullandırma trafiği azaltma olarak yorumluyorum.62 yaşında olan annem çocuklarımla uğurmumcu ilk durakta binip perpa son durakta iniyordu.keza bizde araba almayı düşünmeyip bu güzergahı kullanıyoruz. tamam aktarmalarla gidebilir amam aktarma vesaitleri arasıında da bayağı yürüme mesafesi oluyor.(e-5 metrobüs arası)yürüş merdivenlerden ibaret çocuk arabası külfet oluyor.asansör çalışmıyor.çık çık merdiven çocuklar zahmetli oluyor.eğer trafik nedeniyle bu otobüsü kaldırdılarsa öncelikle yapılacaklar varken toplu taşımaya bu şekilde olumsuz mudaheleyi kınıyorum Sayın Esma Peker, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
28 Kasım 2010 Ertuğrul Günal 123u hattını ikamet etmeye başladığım 2001 yılından beri kullanıyorum.avrupa yakasında çalışan ve o yakada işleri olan insanlar için gerekli bir hat ve yeniden seferlerin başlamasını istiyorum. Sayın Ertuğrul Günal, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
27 Kasım 2010 Gökhan Kayaoğlu millet zaten karşıya gitmek için büyük çaba sarf ediyordu bide böyle işkenceli bir yolu neden seçtiklerini bilmiyorum açıkçası buranın ne kadar yoğun bir insan kalabalığı olduğunu bilmiyolarsa gelip görsünler yetkililer aktarmayla uğraşana kadar millet yolu yarılarlardı zaten ayrıca seçimlerden sonrada mahallemizdeki otobüs filosunda büyük bir değişikliğe gidilmiştir bunu anlamayan kalmamıştır galiba yeni otobüslerin hepsini alıp eski yıllanmış otobüsleri mahallemize uygun görmüşlerdir yetkililer bazı şeyler değişince böyle oluyorsa yandık Sayın Gökhan Kayaoğlu, dedikodulara itibar etmeyin fazla, müsterih olun. Teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
26 Kasım 2010 Mustafa Arslan Sayın Muhtar Sanırım bunca insanın karşıya tekrar sefer konmasıyla ilgili görüşleri yetkili olan kişileri pek ilgilendirmiyor.Bu kış çile çekmeye devam edeceğiz galiba . Bu konuyla ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler Sayın Mustafa Arslan, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
25 Kasım 2010 Hasan Dursun Sayın muhtarım öncelikle işlerinizde başarılar dilerken çalışmalarınızın devamını temenni ediyorum.Allah yar ve yardımcınız olsun.Sayın muhtarım sizden bir rıcam olacak Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan SERÇE parkına diğer parklarda olduğu gibi insanlarımızın Spor yapabilmeleri için çeşitli Jimnastik alet ve edavatlarının konulmasını talep ediyoruz. Saygılarımızla Sayın Hasan Dursun, bu gibi taleplerinizi toparlayarak önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediyesi'ne ileteceğiz. Teşekkür ederim. 
25 Kasım 2010 Muhammed İkbal Yıldırım 123u hattının tekrar sefere açılması konusunda lütfen gereğini yapınız Sayın Muhammed İkbal Yıldırım, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
25 Kasım 2010 Mert Aykurt Sık binmesem de o otobüs çok işime yarıyordu ve bir o kadar da kullanan insan var o hattı.123U geri istiyoruz... Sayın Mert Akyurt, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
25 Kasım 2010 Burcu Kurşun Merhaba, kısa bir süre önce 123U uğurmumcu-perpa seferi yapan otobüslerin seferinin kaldırıldığını öğrendim, uğurmumcunun en güzel taraflarından biri olan tek otobüs ile avrupa yakasına geçebilme imkanımız neden elimizden alındı, binlerce insan bu hattı kullanarak işine, rahat rahat gidebilirken neden şimdi 3 araç değiştirmek zorunda bırakılıyor. uğurmumcu mahellesi muhtarı olarak bu konuya bir çözüm bulacağınızı umuyorum. Saygılar Sayın Burcu Kurşun, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
24 Kasım 2010 Taner Cirit 123 u hattını geri istiyoruz... Sayın Taner Cirit, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
24 Kasım 2010 Havva Baş ben de şikayetciyim bu durumdan insanları çalışan hastası olan perpa da akrabası olan insanlara yada gezmek için mecidiyeköye gitmek istenyen gençlere yazık çok yazık gerçekten Sayın Havva Baş, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
23 Kasım 2010 İsmail Yüksel Sayın muhtarım, mahallemiz için yapmış olduğunuz çalışmaları (Üst makamlara yazılan ve alınan ceplardan) bu web sayfası ile dahada yakından öğrenme fırsatını bize sunduğunuz için teşekkür ederim. Akasya Sokak 45'liler sitesi ile şehit aydın çelik caddesi arasında kalan toprak alana TOKİ veya TEKNİK YAPI tarafından inşaat yapılacağı şeklinde bir söylenti var. Bu doğrumu. Bu alanın park alanı olarak düzenlenmesi ile ilgili 18 Mayıs 2009 tarihli İBB. Park ve Bahceler Müdürlüğünden bir talebinizin vardı.(Bunun için ayrıca teşekkür ediyoruz.) Bu talebiniz ile ilgili İBB. Park ve Bahçeler Müdürlüğünden bir cevap aldınızmı. Bu konu ile ilgili gelişmeleri de bizimle paylaşırsanız seviriz. Teşekkür eder iyi çalışmlar dilerim. Sayın İsmail Yüksel, geçen yılki yazdığımız yazıya bir cevap alamadık. Tekrar yazı yazdık. Bunu akabinde 45'liler yöneticileriyle bir toplantı düzenledik. Bu hafta sonu itibariyle her blokta birlik ve beraberlik çağrısı adına toplantılar düzenleyip konuya herkesin hakim olmasını sağlayacağız. Bununla birlikte Büyükşehir Belediyesi, Kartal Belediyesi ve TOKİ gibi kurumlardan net bilgi almak için çalışmalara başladık. Teşekkür ederim. 
22 Kasım 2010 Gürkan Tosun hergun 123u hattını kullanıyorum neden bu hattı kapattınızı anlamıyorum ugurmumcu halkı olarak nasıl ulasımımızı saglayacagız tek vesaıtte gıtmektense sımdı.. ne kadar duyarsız bır vadaslık gorevı yaptıgınızı bılıyormusunuz... Sayın Gürkan Tosun, teşekkür ediyor, desteklarinizi bekliyorum. 
22 Kasım 2010 Yeliz Çağlayan Merhaba sayın yetkili, 123u hattının iptal olduğunu öğrendik, bu durum bizi epey zorladı bu hattı kullanan bir sürü insan vardı bunları hiç düşünmedinizmi? Bu hattı özel halk otobüsleri çekiyordu , bunun yerine iett mi görevlendirilecek. Biz şimdi avrupa yakasına geçmek için 4 araba kullanıyoruz gidiş- geliş. Bu hattı çok sık kullanan biri olarak yetkililerden açıklama bekliyoruz uğurmumcu mahallesi sakinleri olarak.? Teşekkürler. Sayın Yeliz Çağlayan, teşekkür ediyor, desteklarinizi bekliyorum. 
22 Kasım 2010 Selma Pembe Sayın muhtarım, köpekler konusundaki çalışmalarınızı biliyoruz, belediyeninde bu konuyla fazla ilgilenmediğinin farkındayız. Ama artık grup grup saldırıyorlar. Hayvanseverlerden ricam hava kararınca ara sokaklardaki apartmanlara gitmeyi denesinler. Sizden ricam nereye müracat etmemiz gerekiyorsa lütfen söyleyin durumumuzu onlara iletelim. Ayrıca 123u hattı için imzalar muhtarlığınızda saat kaça kadar sürüyor. Sayın Selma Pembe, 377 01 92 nolu Kartal Veteriner İşleri Müdürlüğü telefondan bilgi alabilir, şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. 123U imzalarını 7 Aralık sabahı İETT Genel Müdürlüğüne giderek teslim edeceğiz. Teşekkür ederim. 
22 Kasım 2010 Mustafa Arslan Sayın Soner Bey bu ulaşım sorununa en kısa zamanda bi çözüm bulunur.Bayağı bi mağdur oluyoruz çünkü. kolaylıklar diliyorum Sayın Mustafa Arslan, desteklerinizi bekliyor, teşekkür ediyorum. 
22 Kasım 2010 Tankut Bezirci bizler hergün avrupa yakasına işe gitmek zorundayız ve tek vesait kullanarak sadece 123u ile gidebilen bizler şimdi zaten uzak olan işlerimize iki vesaitle gidebiliyoruz hastası olan okuyan işe giden yüzlerce insan sabah ezanından önce yollara düşmek zorundayız biz daha işe gitmeden yollarda yoruluyoruz birde düşününki bunun akşam eve dönüş çilesini hangi akıl sahibinin bukadar insana bu zulmü yapmaya hakkı var ulaşım haftası avrupa başkenti diye otobüslere pankart asıp hat kaldıran iett yetkilileri bunca insana kulak versinler Sayın Tankut Bezirci, desteklerinizi bekliyor, teşekkür ediyorum. 
22 Kasım 2010 Pakize Adıyaman 123 U kaldırılmaması gerekiyor.123 u ile işe gidip gelenler hiç düşünülmüyor. Eski haline dönsün istiyorum. Sayın Pakize Adıyaman, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
22 Kasım 2010 Hümeyra Yazgelen Tekin Annemler mecidiyeköy'de oturdukları için kucağımda çocukla ve eşyalarla aktarma zahmetine girmeden mecidiyeköy'e gitmrk ve gelmek için 123u hattını yoğun olarak kullanmaktaydım. Bu hattın kaldırılması beni bu anlamında çok ciddi sıkıntıya sokmuştur. Bu nedenle sözkonusu hattın tekrar konulmasını talep ediyoruz. Ancak bu defa belediye otobüsü olarak konulmasını istiyoruz. Sayın Hümeyra Yazgelen Tekin, desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
22 Kasım 2010 Mehmet Tekin Sabah uğur mumcu'dan avrupa yakasındaki işime, akşamda işten ev dönüşte 123u hattını yoğun olarak kullanan birisi olarak, bu hattın kaldırılması beni ulaşım anlamında çok ciddi sıkıntıya sokmuştur. Çünki hem işime saatinde yetişememe riski yaşamaktayım hem de alternatif olarak önerilen aktarmalı ulaşım daha işe başlamadan bedenen ve zihnen yorulmama sebep olmaktadır. Bu nedenle sözkonusu hattın belediye otobüsü olarak tekrar konulmasını talep ediyoruz. Sayın Mehmet Tekin, bilgilendirmen hoş olmuş. Bu tür bilgiler de bizlere lazım, ve de bu yazdıklarınız İETT yetkililerine ulaştırılacak. Teşekkür ederim. 
22 Kasım 2010 Serap Candur 123u nun kaldırılması sabah işe gidişimizi vesait arttırma olarak çok etkiledi zaten uzun bir mesafede çalışıp birde in bin yapınca vücuden ve zihnen çok yoruluyoruz öho olarak değilde belediye otobüsü olarak geri getirilmesi taraftarıyım Sayın Serap Candur, teşekkür ediyorum. 
21 Kasım 2010 Mehmet Ali Karademir Selamlar halkımızı karşıya taşıyan tek hattın kaldırılmasına kim onay verdi şaşılacak olay Sayın Mehmet Ali Karademir, teşekkür ediyor, desteklerinizi bekliyorum. 
19 Kasım 2010 Serkan Aytar karşı tarafa geçmek için kullandığımız 123U hattının kaldırılmasından dolayı sıkıntı yaşamaktayız.en kısa zamanda bu durumun düzeltilmesini rica ediyoruz.İyi günler. Sayın Serkan Aytar, desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
18 Kasım 2010 C.K. merhaba, öncelikle herkesin bayramını kutluyorum. bu siteyi açarak gerçekten iyi bir iş başarmışsınız. 123u hattının kaldırılması gerçekten çok üzücü. bir de bende facebook grubumu kaydettirmek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim ? Muhtarın Cevabı: Sayın C.K., desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim. - Site Tasarımcısının Cevabı: Mahallemizle ilgili olmak şartıyla kendi Facebook grubunuz veya bildiğiniz Facebook gruplarının adreslerini, görüş öneri formuyla gönderebilirsiniz. 
18 Kasım 2010 Emre uğur mumcu çok güzel bir mühit insanları kültürlü iyi düşünceli çevresi temiz açıkçası başka yerlere göre gzl Sayın Emre, teşekkür ediyorum. 
16 Kasım 2010 Tülay Kızılöz 123u uğur mumcu otobüsü 11 kasımdan beri kaldırıldı.En kısa zamanda otobüsün çalışmasını istiyoruz.Mağdur edildik lütfen yetkililer çare bulsun. Sayın Tülay Kızılöz, desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
16 Kasım 2010 Alper Celebcioğlu uğur mumcu mahallesi gibi kalabalık nüfusa sahip bir mahallenin avrupa yakasına geçişi için oldukça kolaylık sağlıyan bi hattı. kaldırılması bi tarafa 18:00 da bitiyodu hattın mesaisi bu da yetersizdi. hattın tekrar aktif olmasını temennin ediyoruz ve sefer saatlerinde yapılacak düzenlemeleri bekliyoruz... Sayın Alper Celebcioğlu, desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
15 Kasım 2010 Murat Arpacı Ben daha önce bu sayfadan mevcut ulaşım alternatiflerinin çok fonksiyonu yok bize en azından TEM den karşıya geçecek araçlar temin edilmeli tarzı bir talep iletmiştim. Üzerine birde 123U yu kaldırdılar.:) Benim bu hareketten anladığım İETT ve UKOME veya herneyse mahallemizdeki insanları cezalandırıyor. Ruhsatsız, iskansız, kaçak koca bir yerleşim Sultanbeyliye bizlerin vergileriyle. Metro Metrobüs müjdeleri veren belediye başkanı buralara olan hattı da kaldırıyor. Bize de metro/metrobüs sağlanmalı derken bir çalışıp bir çalışmayan karşı hattı 123U da kaldırılıyor. Bu haksızlıklar derhal giderilmeli. Sayın Murat Arpacı, desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
15 Kasım 2010 Hakan Özhan Yeni konulan 18K Sultanbeyli Kadıköy ve 18Ü Sultanbeyli Üsküdar hatları Cam Deposu - TEM - Yenisahra güzergahını kullanmaktadır. 21U ve 16U: Uğur Mumcu - TEM - Yenisahra güzergahından gitmelidir. Kozyatağı-Uzunçayır kilit noktası olduğundan TEM Uzunçayır güzergahını kullanması daha iyi olur. 123U ise: Uğur Mumcu - TEM - FSM - 4. Levent Metro - Zincirlikuyu güzergahından gitmelidir. Sayın Hakan Özhan, bu konular üzerine alternatif çözümlerle gideceğiz. Mahallemin güzel insanlarına her şeyin en iyisi yakışır. Teşekkür ederim. 
15 Kasım 2010 Nezaket Aytar Soner by kampanya başlatmanız çok iyi sizi destekliyoruz fakat neden 23 kasımı bekliyoruz kurban bayramı namazında çok kalabalık oluyor bence daha geniş bir kitleye ulaşılabilir başırılı olmak için. bizim 123u sıkınıtmız büyük lütfen ertelemeyelim bir an önce harekete geçelim. yapalileceğimiz bir şey olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırız Sayın Nezaket Aytar, sebebiyeti bayram tatiline gelmesi idi. İmzalar şu an için iyi değil, Salı günü İETT genel müdürlüğüne gidecektim ama ertelenecek gibi, umarım ertelemem. Teşekkür ederim. 
15 Kasım 2010 Nezaket Aytar ben 3 yldır kavacıktaki işyerime ulaşmak için bu hattı kullanıyordum. kaldırılmasına çok üzüldüm. Belediye olabilecek bire yerin bu hattı nasıl kaldırılır anlamadım. zaman zaman saatinde kalkmayan otbüslereden dolayaı yolcusu başka hattı kullanmak zorunda kalıyordu bu yüzden de yolcusu azalmaya başlamıştı. Lütfen bu hattın geri verilmesini istiyoruz en azından sabah ve akşam saatlerinde çalışsın lütfen eğer düzenli çalışılırlarsa yolcusu mutlaka artcaktır. teşekküer ederiz. Sayın Nezaket Aytar, bayram tatili bizim için bir fırsat olur diye düşünüyorum. En büyük listeyi oluştururum sizlerin sayesinde ve siz dahil 25 mail gelmiş, bu sayının artması bizim işimizi kolaylaştıracaktır. Lütfen giden gitmeyen, seven sevmeyen, isteyen istemeyen, ulaşabileceğiniz herkesin mail göndermesi gerekiyor. Desteklerinizden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum. Hayırlı bayramlar diliyorum. 
15 Kasım 2010 Mustafa Arslan sayın yetkililer bizler uğurmumcuda oturup avrupa yakasında çalışan insanlar olarak ulaşım yüzünden epey bi sıkıntı yaşıyoruz.şimdide 123 u sefer sayılı otobüs kaldırıldı.sanırım siz yetkililerin en kısa zamanda bu soruna bi çözüm getireceğinizi umuyor, iyi bayramlar diliyorum. Sayın Mustafa Arslan, katkılarınızı bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
14 Kasım 2010 Özge Zorlucan sayın yetkililer ben koç üniversitesine gidiyorum.Mecidiyeköyden tekrar zaten metroya biniyordum. şimdi 3 araçla gidiyorum.hem zaman hemde para konusunda çok sıkıntılıyım.lütfen aracımızı geri verin saygılatr Sayın Özge Zorlucan, bizi üzen konulardan biri bu kardeşim, katkılarınızı bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
14 Kasım 2010 Bülent Zorlucan Sayın muhtarım önce mahalelmize gösterdiginiz hassasiyet için teşekür ederim.ben 123 U hattının kaldırılmasından dolayı sizi rahatsız ediyorum.Evet ilerde bu hat belki gereksiz olabilir.Ama şimdi okula giden çocuklarımız var.işe gidip gelen arkadaşlar var. bizler içinde zor oluyor ama üniversitelerin çogunun AVRUPA yakasında oldugunu düşünürsek bir ögrencinin 3 vesayit degiştirerek mecidiye köye gitmesi çok zor oluyor.yetkililer bizim sesimize umarım duyarsız kalmaz en kısa sürede 123 hattının konulmasını rica ve arz ederiz.Ayrıca 123 u hattı sorun çıkardıgı için vaktinde kalkmadıgı için kaldırılıyorsa BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ KENDİSİ ARAÇ KOYABİLİR.saygılar Sayın Bülent Zorlucan, arkadaşlar bizi de en çok üzen olay önce yaşlılarımızın gidişi, öğrencilerimiz, ayrıca iki bilet yerine üç bilet, çalışma yapıyorum, katkılarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. 
14 Kasım 2010 Ali Köseoğlu 123u topkapı güzergahından esenler otogara uzatılsın seferler sıklaştırılsın belediyede otobüsünü koysun hepsi özel olmasın özeller bazı seferlere gelmiyo Sayın Ali Köseoğlu, katkılarınızı bekliyorum. Teşekkürler. 
13 Kasım 2010 Waw 123U hattı neden kaldırıldı anlamıyorum. zaten sefer sayıları çok az ve trafiğe aşırı bir yüklemede bulunduğunu düşünmüyorum. Uğurmumcu mahallesinin nüfusu küçümsenecek gibi değil artık. Adamakıllı hat ve sefer sayısı bile yok diye düşünürken 123U nun kaldırılması şok etkisi yarattı. İlla ki böyle bir karar alınacaktı en azından metronun kullanıma açılması beklenebilirdi... Sayın waw, katkılarınızı bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
13 Kasım 2010 Bengi Canbulat Bu yapılan hizmet vermek mi?insanları kullanmak mı?o kadar sinirliyim ki sayfalarca yazabilirim şuan.hangi gerekçe ile 123 u hattı kaldırılıyor?bir açıklama istiyorum, beni ikna edicek mantıklı bir açıklama istiyorum.metrobüs mü?onun içinde u.mumcu dan vesait değiştirmek gerekiyor.metrobüs u.mumcunun içinden geçmiyor.var olan düzeni iyileştirecekleri yerde daha da içinden çıkılmaz hale getiriyorlar.insanları istedikleri gibi oynatıyorlar ellerinde.bu duruma kimsenin sessiz kalmasını istemiyorum.herkes hakkını korusun.illa karşıda çalışmak gerekmiyor.ben karşıda çalışmıyorum fakat çalışanlarıda düşünmek lazım.yarın aynı sıkıntıları kendimizin yaşamayacağını nerden bilelim.123 u hattı kaldırılamaz.daha iyi bir alternatif sunulsun ondan sonra kaldırılsın.!!! Sayın Bengi Canbulat, katkılarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. 
13 Kasım 2010 Bengi Canbulat böyle saçmalık mı olur?karşıda çalışan insanlar işyerlerine nasıl ulaşacaklar?insanların ulaşımları kolaylaştıralacağı yerde zorlaştırlıyor.amaç ne ?insanları zorla çileden çıkartmakmı,mahdur etmek mi?yoksa kartal ı chp nin almış olmasımı?sonuna kadar bu yapılana karşıyım.alternatif bir ulaşım üretilmediği sürece 123 u hattı nasıl kaldırılır?insalar zaten 123 u ile bile zaten işe gitmek için sıkıntı çekiyorlar.alternatif sunacaklarına var olanıda ortadan kaldıryorlar.123 u ile karşıya geçmek 2,5 saat sürerken bu hat kaldırıldığında bu insanlar işlerine kaç saatte ulaşacaklar.söylenecek çok laf var ama anlayana.sonuna kadar karşıyım ve yapılacak çalışmalarda katkıda bulunmak isterim.karşıda çalışmıyorum fakat yarın ne olacağı bilinmez.umursamaz davranmayalım lütfen Sayın Bengi Canbulat, desteklerinizi bekliyorum. Teşekkür ediyorum. 
13 Kasım 2010 Burak Sayın uğurmumcu mahallesi muhtarımız Soner Eker ; Öncelikle iyi çalışmalar 123u özel halk otobüsü hattından sizinde bildiğiniz gibi çoğu uğurmumcu mahallesi sakini şikayetçi bu konuda çalışmaların daha da sıkı takip edilmesini uğurmumcu sakini olarak rica ediyorum. 123u hattı konusunda hattın kaldırılmasından dolayı çoğu sakin mağdur durumda kaldırılmadan öncede çoğu sakin şikayetçiydi, Kartal Belediyesi olarak sizin için bu hattı bu kadar şikayetden dolayı kaldırılmanız bir çözüm mü acaba veya yolcu sayısının az olması bu hatta ki otobüs saatlerinin 1 saat de bir olması çözüm sayılabilir mi sizce ayrıca 123u hattı kaldırılmadan önce 1 saat de bir olan otobüs seferleri düzenli bir şekilde gerçekleştirilmemesi şikayetin nedeni olarak gösterile bilir mi acaba o yüzden 123u hattı konusunda çalışmalarınızı Kartal Belediyesine bağlı bir mahalle olarak görüşmelerinizi daha sıklaştırmanızı rica ederim iyi çalışmalar. Sayın Burak, katkılarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. 
13 Kasım 2010 Hasan Kocabıçak Saygıdeğer uğurmumcu sakinler affınıza sığınarak düşüncelerimi yazmak istiyorum. Mahllemizin temelleri atıldığı vede zor koşullarda ikamet etmeye başladığımız zamandan bu güne kadar yaşadığımızı bilen dostlarmız neler yaşadığımızı gayet iyi bilirler ama bu güne bakıyorum ve bana görecefaları yaşamamış mahalle muhtarlığının su elektrik doğalgaz ulaşım çamurlu yollardan bu güne gelinmiş bir haber insanların şu şöyle olmuş bu niye böyle olmuş diye konuşacağına veya yazıcağına mahallemin kalkınmasına acaba nasıl bir katkı yapabilirim diye düşülmesi gerekmiyormu.............sorunlarınız varsa lütfen bizzat şifayen giderek mülki amirimizin kendisine söyleyin...sizi ve sizleri dinlemez ilgilenmezse o zaman usluplu şekilde eleştirerek yazın oturduğunuz yerden kem kum ederek konuşmayın bize bu yakışmıyor.............ben mahallemin kalkınmasının vede yücelmesini istiyorum ya siz veya sizler .....saygılarımla Sayın Hasan Kocabıçak, teşekkür ederim. 
12 Kasım 2010 Kudret ugurmumcudaki sitelerler ilgili site niye hazırlamadınız .a dan zye ugurmumcuyu anlatan Site Tasarımcısının Cevabı: Sitemizin içeriğinin yarısı esnaf bilgilerini, yarısı da muhtarlık faaliyetlerini kapsamaktadır. Google haritasının arka planında, Google'ın tespit ettiği site, cadde ve sokak isimleri görünmektedir. Konut siteleriyle ilgili yer almasını istediğiniz şeyler varsa, bunları site tasarımcımıza detaylı olarak anlatmalısınız. 
12 Kasım 2010 Taner Eda Sayın soner eker ....can müftüoğlu na yazmış olduğunuz cevap yazınızı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum nekadarda size oy vermesemde, siz uğur mumcu mahallelesi muhtarı olarak ,size gelen sorulara cevap vermelisiniz öfke ve kızgınlıkla değil....eğer sizden önceki muhtarlar görevlerini (düzgün)yapsalardı sizde orda olmazdınız....anladığım kadarıyla 123 u hattının üzerine mahalleli olarak bir bardak su içmemiz lazım....muhtarımız zaten tavrını belirlemiş Sayın Taner Eda, kakılarınızı bekliyoruz. Teşekkür ederim. 
12 Kasım 2010 Seval Yamaner 123 U Perpa-Uğurmumcu hattının yeniden çalışmaya başlaması için yapabileceklerimiz konusunda yardımcı olur musunuz lütfen. Özellikle sabah saatlarinde aktarma yaparak karşıya geçmeye çalışmak gerçekten çok zor. Ne yapılabilir (imza toplamak,mail atmak)bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim İyi çalışmalar Sayın Seval Yamaner, imza kampanyası başlattık, katkılarınızı bekliyoruz. Teşekkür ederim. 
11 Kasım 2010 Dilek Sayın muhtarımız, hep şikayetlerimizi dile getirecek değiliz tabiki, birazda teşekkür edelim. Dün sadece bir telefonumla muhtarlığınızda görevli hanımefendiye ilettiğim sorunlarım halloldu. Size ve çalışanınıza teşekkür ederim. Sayın Dilek, biz teşekkür ederiz. 
11 Kasım 2010 Mehmet Nedim Değer Sayın SONER BEY;size mahalleli olarak 123U hattı ile ilgili olarak görüş,dilek ve şikayetlerimizi 7KASIM 2010 tarihinde belirttik,fakat sizinde belittiğiniz gibi İETT genel müdürlüğünün belirttiği başka bir çözüm bulana kadar taşımaya devam edecektir demişsiniz , fakat bu 123U hattı gördükki bugün 11 KASIM PERŞEMBE itibariyle çalışmadı,bizim için çok zor oldu,malesef ben bugün gördümki tek vesaitle işe giderken bu vesait üçe çıktı ,benim işyerim zincirlikuyu da olduğundan 500T HATTI bize çok ters geliyor,zaten trafik sabah saat yedi ile on arası çekilmez bir hal alıyor,metrobüs ise zaten tam bir facia insanlar tabiri caizse koyun sürüsü gibi sıkışa sıkışa gidiyor,havasızlıktan metrobüste çekilmez bir hal alıyor,enazından mahallemizde karşıya tek hat çalışıyor en azından oturarak gidiyor birkaçdefada indi bindi yapmıyorduk ,bu insanların arasında hamilesi , yaşlısı vs...var,21U 16U 17S 132C 132S bu hatlar zaten ANADOLU yakasına çalışıyor bir hattımız vardı oda iptal oldu ,bizler bu hattı 10 yıla yakın kullanıyorduk,sebebini bilmediğimizden dolayıda şimdide tamamiyle iptal edildi,enazından belli bir saatlerde konulsun mesela sabah yedi öğle saat oniki arası birer saat arayla olabilir,SONER bey bu konuda hassasiyetinizi ve bize yardımcı olmanızı bekliyoruz,şimdiden teşekkürlerimizi iletir,siz ve değerli çalışma arkadaşlarınıza saygılarımızı sunarız.Mehmet Nedim DEĞER ve UĞUR MUMCU MAHALLESİ SAKİNLERİ...Sayın değerli mahallemizin ulaşamadığımız değerli sakinlerinin de bu konuda duyarlı olmasını bekliyor ,enazından şikayetlerini İETT ye bildirmelerini ,muhtarımıza iletmelerini istiyoruz ,123U UĞUR MUMCU-M.KÖY-PERPA hattının tekrar konulması için mail atmak isteyen sakinlerimiz için ADRES iett@iett.gov.tr Sayın Mehmet Nedim Değer, bugün itibarı ile imza kampanyası başlattık, katkılarınızı bekliyoruz. Teşekkür ederim. 
11 Kasım 2010 Nilgün Zorlucan Sayın muhtarım,bize bu siteyle dertlerimizi anlatma fırsatı verdiginiz ve mahallemize olan destekleriniz için teşekkür ediyoruz. Soner bey,123 U otobüsümüzün 11,11,2010 tarihinden itibaren seferden kalkacagını ögrendik ve çok üzüldük,ben belediyeye telefon açtıgımda mahalle halkı muhtarlıktan dilekçe toplarsa sefere tekrar koyabilirler dediler.yani bir imza kapanyası açmanızı rica ediyoruz saygılar. Sayın Nilgün Zorlucan, değerli fikriniz için teşekkür ederim. Sitemiz aracılığıyla maillerinizi alıyorum, bu benim için çok önemli olduğundan, kardeşlerimiz yoğun olarak mail yağmuruna bizi tutarsa, bizim çalışmamız daha kolay olacak. İmza için de duyuru yaptık, 23 Kasım günü itibarıyla toplayacağız, bilgilerinize sunuyorum. Teşekkür ediyorum. 
11 Kasım 2010 Gülgün Boyacıoğlu Sayın Muhtar Bey , Siz çözüm bulunana kadar 123U hattı çalışacak dediniz ancak 05.50'de otobüs yoktu biraz bekledikten sonra mecburen 16U ile Uzun çayır Metrobüse geldim ordan 34A^'yı bekleyerek Mecidiyeköye tıkış tıkış gelmiş oldum .Uzun yıllardır sorun olan bu hattın sabah saatleri hariç saatte bir gelmesi , şöforün gelmemesi ya da yol uzun diye zamanında durakta olmaması bu hattaki yolcular da mecburen diğer alternatiflerle ulaşım sorunlarını çözüyorlardı Mesela ben dönüşte Şişli-KArtal otobüsünü kullanıp KArtaldan minibüsle evime geliyordum Şişli-KArtal halk otobüsüne bindiğimde vatandaş olarak değerli olduğumu hissediyorum çünkü sorunsuz çok iyi bir hat , MAhallemiz sürekli gelişen yeni yapılarla nüfusu hızla artan bir yer olmasına rağmen 123U otobüs hattı problemi çözülemedi ,Geçici çözümler yerine karşıya temelli sorunsuz bir otobüs hattının en kısa sürede konulmasını talep etmekteyim , Saygılarımla Sayın Gülgün Boyacıoğlu, yani gerçekten zor bir süreçten geçiyoruz, bu süreçte dikkatli adım atıp hareket etmemiz gerekiyor. Benim siz değerli mahalle sakinlerinden ricam daha fazla mail attırıp, insanları harekete geçirip, almamız gereken hakkımızı halk otobüsü değil de İETT otobüsü olarak geri almak. Evet desteklerinizi bayram süresince bekliyorum. Teşekkür ederim. 
11 Kasım 2010 Serap Akbulut Tekrar Merhaba Sonunda 123U kaldırıldı. Önerildiği gibi bu sabah 21U ile Kozyatağına aktarma yapmak istedim Ben şanslı azınlıktan saymak istiyorum kendimi çünkü evim İEET ilk durağına çok yakın olduğu için ilk duraktan ayakta kalmadan otobüste idim. Ancak Soğanlığa ulaştığımızda durum her sabahkinden daha farklı idi .Körüklü otobüs olmasına rağmen soğanlık Mezarlık durağından sonra duraklarda kapısını açmadan Soğanlık halkını arkamızda bırakarak ilerledik. Kozyatağında aktarma stresi ve telaşı ayrı konu otaya girmiyorum bile :(. Bu kararı alan çooook saygıdeğer yetkililere hattın kaldırılması nedeni ile yaşadığımız sıkıntı ve sorunlar dile getirecek kaldırılan 123u nun yerine belediye otobüsünün konması için talebimizi bizlerin adına dile getirecek olan resmi makamlara ihtiyacımız var. Soner bey ( muhtarlık makamında olduğunuz için muhatabım şu anda sizsiniz ) siz ve hattı kullanan halkın bulunduğu bölgede ki diğer muhrtalıklar ( soğanlık yeni mahalle gibi... ) bu konuda herhangi bir girişimde bulundunuzmu ? Ne yapmayı planlıyorsunuz. Mahalle sakini olarak üzeirme düşen ne var ise yapmaya hazırım Sizden bilgi bekliyorum iyi çalışmalar Sayın Serap Akbulut, şu ana kadar bize gelen mailler doğrultusunda hareket edersek önümüzde bizi ciddi calışmalar bekliyor. Evet 23 Kasım 2010 itibari ile hep birlikte el ele imza kampanyası başlatacağım, onun için yoğun isteklerinizi görebilmemiz için mail atarsanız, bu maillerin çıktılarıyla birlikte ilgili kuruma iletmek şahsıma ait olacak. Teşekkür ederim. 
10 Kasım 2010 Can Müftüoğlu Her gecen gun nufusu artan Ugur Mumcu semtinde IETT ilave seferler beklerken 123U hattın kaldırılması düsündürücü. Mahalle tabelamıza onay veren zati muhterem ne mezunu. UĞUR MUMCU ne zamandır bitişik yazılıyor ? Kopekler gayet keyıflı, yakında birilerini yediklerinde gerekli işlem yapılacaktır. Sayın Can Müftüoğlu, onay veren zatı muhterem düşün ki ilkokul mezunu, ne olacak. Biz bu kadar yapabildik, siz çok biliyorsanız yaptırsaydınız görseydik. Böyle bir hitap olmaz, seviyenizi bileceksiniz. Şahsıma kızgınlığınız olabilir, sevmeyebilirsiniz, ama benden önce 4 muhtar geldi ve gitti, neden yaptıramadınız, şimdi ahkam kesiyorsunuz. Köpekler de birilerini yerse, belediye başkanı onun hesabını verir herhalde. İETT için de benim fikrim çok önemli değildir sizin için ama yine de söylemeden geçemeyeceğim. Daha iyi olacak çünkü hiç kimse beklemeden aktarmalı ulaşım yapacak. 21U'ya 2 ek sefer koyuldu, 16U'ya da 1 ek sefer koyuldu, bu da 5 dakikada bir otobüs demek. Teşekkür ederim. 
10 Kasım 2010 Serap Akbulut Merhaba; Uğur Mumcu İETT hareket Amirliğinden edindiğim bilgiye göre Uğur Mumcu/Perpa (123U ) otobüslerinin sefer saatlerine bağlı kalmadığı düzensiz çalıştıkları gerekçesi ile HATTIN İPTAL edilmesi kararı alınmış ancak oluşan itirazlar nedeni ile İKİNCİ BİR EMRE KADAR İPTAL edildiği belirtilmişti. 123U hattı kaldırıldığında buldukları çözüm önerileri ise 21U- Kadıköy ve 16U- Üsküdara ek sefer konulacak Kavacık -Levent yolcularının Kozyatağına ulaşımın sağlanacağı mahalleden alınan Perpa otobüslerinin ise 500T( Tuzla-Topkapı) hattına verileceği Kacavık -Levent yolcularının Kozyatağından 50T Tuzla-Topkapı ile aktarma yapabileceğinin düşünüldüğünün belirttiler. Çalışmayan halk otobüsleri için bulunan çözüm önerisi ortada :( Birkaç ay önce seferden aynı gerekçe ile 4 otobüs geri alındığı için ulaşım bizler için daha da zorlu hale gelemeye başladı. Sesliğimiz aynı şekilde devam eder ise hattı komple elimizden alacaklar. Sabah –akşam Tuzla-Topkapı otobüslerinin nasıl olduğunu aktarmanın ne kadar mümkün olduğunu hatırlamaya çalışın !!!!!! Çözüm önerisi ( olması gereken) ise : çalışmayan halk otobüsleri yerine iett ye bağlı resmi otobüslerin sefere konulması. Bu işlem için Öncelikle bizler bizi temsil eden muhtarlığa talebimizi dile getireceğiz muhtarlıkta gerekli resmi makamlarla yazışmasını yapacak . DUYARLI olmanızı rica ederim. Hattı bugün kullanmıyo olabilirsiniz Ama yarın siz yada yakınlarınız kullanmak zorunda olacağını unutmayın Vakit ayrıdığınzı için teşekkür ederim. Sayın Serap Akbulut, bilgileriniz için, ayrıca çözüm öneriniz için, ve de bize destek olabilmek adına yaptığınız için teşekkür ediyorum. Herkesin desteklerini de bekliyorum. Teşekkür ederim. 
9 Kasım 2010 Mete Şener Sayın Muhtarımız, bende 123U otobüs hattı ile ilgili sorunlarımı yazmak istedim. bu konu ile ilgili yazanlara şu cevabı veriyorsunuz ( İETT Genel Müdürü ile yaptığımız görüşme sonucu, geçici olarak başka bir alternatif çözüm bulunana kadar 123U yolcu taşımaya devam edecektir) fakat işin aslı öğle değil,kozyatağından 4.levente tek bilet ile çalışcak araba koymuşlar,buda mecidiyeköy ve perpaya gidenler için çözüm değil,sizden ricam yakacık ve soğanlık civarında ne kadar muhralık var ise onlarla bu kanuda ortak hareket edip sesimizi güçlü bir şekilde duyurmak,toplu halde baş vurulursa bu iş için çözüm bulunur sanırım,önümüzde seçim var oy almak için seçim yatırımı yapmak için buraya bir hat koymaları gerektiğini düşündüğümden yazılı ve görsel medyayıda bu konuda kullanmanızı rica ediyorum. tüm uğur mumcu sakinleri adına, saygılarımla Sayın Mete Şener, durum analizi yapılıyor, bayram çıkışı bir yolunu bulup çözümleme yapacağız. Tabi ki hep birlikte sitemizi takip edin, her an sizlerden destek isteyebilirim. Teşekkür ederim. 
9 Kasım 2010 Gökalp Sivrikaya İyi günler, Ben de sizi ve ekibiniz tebrik ediyor çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını diliyorum. Yunus Emre Caddesi ile Karanfil Sokak kesişme noktasında (Aydos Orman tarafındaki kesişme noktası) yazın yapılan altyapı-kablo döşeme çalışması sonrası 1,5mX4m lik yer kapatılmış ancak asfalt kısmen kaplanmıştır. Asfaltlama yapılırken ilgili bölgenin sadece yarısının asfaltlanıp kalan yarısının o şekilde açık bırakılması anlaşılacak şey değil. Sonuç olarak o kısım önümüzdeki kış aylarında yağmur suları ile dolacak, çamur olacak ve akabinde belki çukur daha da derinleşecektir. Bu da yaya ve araç geçiş emniyeti için tehlike oluşturacaktır. Durumu Kartal Belediyesinin web sayfasındaki ilgili kısma da yazdım. Fotoğraf da çektim ancak buraya ekleme yapmam mümkün gözükmüyor. Asfaltlamanın tamamlanmasına yardımcı ve aracı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla. Sayın Gökalp Sivrikaya, sizin farklı bir konuya temas ettiğiniz için teşekkür ederim. Ben mahallemde herkesin duyarlı olmasını sağlayıp çözüme anında gitmek. Konuyu Kartal Belediyesi yetkililerine aktardım, en kısa zamanda yapılacaktır. Ola ki bayram çıkışı olmadıysa haberim olsun, gerisini düşünmeyin. Teşekkür ederim. 
7 Kasım 2010 Mehmet Nedim Değer Sayın SONER bey;öncelikle siz ve değerli çalışma arkadaşlarınıza yapmış olduğunuz çalışmaşlardan dolayı teşekkür ederiz.sizden iki konu hakkında bize yardımcı olmanızı çok rica ediyoruz.Birinci konu;2005 yılından beri uğurmumcu mahallesinde ikamet etmekteyim ve işyerim karşıda olduğundan dolayı gidiş ve dönüş olarak 123U UĞURMUMCU M.KÖY PERPA hatlı özel halk otobüsünü kullanmaktayım,benim gibi girçok insanda bu otobüsü kullanmakta,fakat duraklara asılan duyurularda okudukki bu hat 11 KASIM 2010 perşembe gününden itibaren iptal edilip kaldırılacakmış,ben ve birkaç site sakini mahalleli adına hareket amirliğine giderek 123U UĞURMUMCU M.KÖY PERPA hatlı özel halk otobüsünün kaldırılmaması için şikayette bulunduk fakat hareket amiri bu konuda yapabilecek bir durumunun olmadığını belediyenin almış olduğu bir karardır diyerek bizi geri çevirdi,bizler mahallemize çalışan bu hattın kaldırılmasını istemiyoruz,enazından belediye tarafından sefer konulmasını istiyoruz tıpkı 21U 16U 17S belediye otobüsleri gibi...Sayın SONER bey lütfen bu konuda bize yardımcı olun,zaten birçok yerden karşıya otobüs varken bizde bir hat var onuda iptal ediyorlar,amaç sadece eziyetten başka birşey değil,sizden 123U hatlı ulaşım seferi konusunda yardımlarınızı ve bizi bilgilendirmenizi bekliyoruz...ikinci konu ise;mahallemizde birçok cadde ve sokak isimlerini gösteren levhalar yok olanların çoğuda kırık,dökük,birçok kurye bize teslim etmesi geren paketleri adresi bulamadıklarından dolayı teslim edemediklerini belirtiyor,acaba bu cadde ve sokak levhaları konusunda bir çalışmanız ve düzenlemeniz var mı?? Şimdiden size teşekkür eder ,saygılarımızı sunar,siz ve değerli çalışma arkadaşlarınıza başarılarınızın devamını dileriz...Mehmet Nedim DEĞER ve UĞURMUMCU MAHALLE SAKİNLERİ Sayın Mehmet Nedim Değer, İETT Genel Müdürü ile yaptığımız görüşme sonucu, geçici olarak başka bir alternatif çözüm bulunana kadar 123U yolcu taşımaya devam edecektir. Sokak ve cadde levhalarının eksik olanları Büyükşehir Belediyesi'nin programında var, önümüzdeki süreçte onların düzenlenmesi ve eksik olanlarını tamamlanması çalışmalarına katılım yapacağız. Teşekkür ederim. 
7 Kasım 2010 Serhat ya lütfen artık uğur mumcu mahallesinde ki köpeklere bir çözüm istiyorum. mahallaenin büyük çoğunluğu bu köpeklerden şikayetçi. ailemizle dışarı çıkamıyoruz. kardeşlerim okula gidemiyor korkudan. birini gördükleri zaman hemen etrafında toplanıyorlar yaaa. uğur mumcu gibi bir mahalleye yakışmıyor bu köpekler. nerdeyse insan nüfusundan daha çok köpek var mahalle sokakalrında. bir çözüm artık lütfen! Sayın Serhat bey, evet haklısınız, fakat belediyenin çalışması var, umarım güzel bir çalışma ile karşımıza çıkarlar diye düşünüyorum. Teşekkür ederim. 
3 Kasım 2010 Semiha Öztürk Sayın Muhtarımız Soner Eker Bey'e bu zor günlerimde bana desteklerini esirgemediği için çok teşekkür ediyorum. Sayın Semiha Öztürk ablam, Allah rahmet eylesin. Sadece görevim olduğuna inanıyorum. Saygı ve sevgilerimle. Teşekkür ederim. 
3 Kasım 2010 Mustafa Arslan Soner Bey Merhaba Benim bahsedeceğim konu sanırım uğurmumcuda oturupta karşıda çalışan bir çok insanın da sorunu.bizler her gün işimiz icabı karşıya geçen insanlar olarak sizin ulaşım sorununa bi çzüm getirmenizi istiyoruz.bu gün sarıgaziden,pendikten,sultanbeyliden ve daha bir çok yerden karşıya hem iett hemde halk otobüsü varken malesef uğurmumcudan tek bir sefer oda kafalarına göre takılan bi halk otobüsü var.ve bu 123u sefer sayılı halk otobüsünün doğru dürüst bi saati malesef yok.neden imkanlarınızı kullanıp belediye otobüsü koyduramıyorsunuz bu konuyla ilgileneceğinizi umuyor iyi çalışmalar diliyorum. Sayın Mustafa Arslan, İETT Genel Müdürü ile yaptığımız görüşme sonucu, geçici olarak başka bir alternatif çözüm bulunana kadar 123U yolcu taşımaya devam edecektir. Teşekkür ederim. Sayın Mustafa Bey, tekrar yazmam gerektiğini düşünerek yazıyorum. Evet kardeş halk otobüsleri iptal edildi. Fakat şöyle bir durum var: 21U'ya 2 adet körüklü otobüs, 16U'ya 1 adet otobüs koyuldu. Bu da şu demek, her 5 dakikada bir otobüs çıkış yapacak hareket amirliğinden. Bilgilerinize sunmam gerekiyordu. Teşekkür ederim. 
1 Kasım 2010 Durmuş Sarıkaya sn.muhtarımız Soner Eker mahllemizin her sıkıntısını duyarlı olmanıza teşekkür ediyorum...yaptığınız bütün işleri taktir ediyorum çok başarılı işler yapıyosunuz bunun için size çok teşşekkür ediyorm sevgilerimle başarılarınız devamını dilerim... Sayın Durmuş Sarıkaya, sizlerin sayesinde başarılı olacağıma inanıyorum. Teşekkür ederim. 
31 Ekim 2010 Faruk Akman soner bey, yüksek gerilim havai hatlarının iptal edilmesinde gösterdiğiniz samimi gayretiniz için teşekkür ederim. selamlar. Sayın Faruk Akman, teşekkür ederim. 
28 Ekim 2010 Recep Çelebi siteniz çok guzel ve faydalı bir çalışma emeği geçen herkese teşekkür ederim iyi çalışmalar selamlr Sayın Recep Çelebi, teşekkür ederim. 
25 Ekim 2010 İsmail Keku İyi günler sayın muhtarım. Bu seyyar araçlarla ilgili bir çalışmanız varmı acaba. Yunus Emre caddesi üzerinde durağın ilerisinde gri bir kamyonetle beyaz bir minübüs hergün tezgah açıyor kaldırımada tabure koyup oturuyorlar. Sayın İsmail Keku, zabıta birimlerine bilgi verildi, eğer siz de aramak isterseniz Soğanlık Zabıta 309 41 91'i arayıp şikayet edebilirsiniz. Teşekkür ederim. 
19 Ekim 2010 Tevhid Yıldız amacına uygun şekilde işlevsel bir site olmuş. yalnız renk uyumu pek hoş değil. kuler.adobe.com adresinden uygun bir renk paleti seçilebilir. Site Tasarımcısının Cevabı: Sitenin fonksiyonelliğini ön planda tutmak için, site yönetim sistemimizdeki sade temalardan biri seçtik. Kutu başlıklarının arka planındaki yeşil çalı, mahallemizdeki yeşilliklerle uyumludur. Mahallemizden deniz ve gökyüzünü görebiliyoruz, sitenin arka planındaki mavi renk gökyüzü ve denizle uyumludur. Sitemizin logosu, mahallemizin iki girişinde bulunan tabelanın fotoğrafından oluşturulmuştur. Sol menüdeki bağlantılar kırmızı, iç sayfalardaki bağlantılar mavidir, böylece sol menüdeki fonksiyonlar daha kolay farkedilebilmektedir. 
19 Ekim 2010 Anıl Sayın Mahalle muhtarım Soner Eker,Mahallemizde bulunan başıboş köpekler artık halkımızı korkutmaya başlamıştır.İnsanlar sabah işlerine,okullarına giderken,yolda gezinen başı boş köpekler insanlara saldırmaya başlamıştır.Bunun gereğinin yapılmasını bilgilerinize sunarım. Sayın Anıl, başıboş köpeklerle ilgili çalışma yapılıyor, biraz sabırlı olmamız gerekiyor. Teşekkür ederim. 
17 Ekim 2010 Mehmet Nedim Değer Sayın Soner bey,uğurmumcu mahallesi fatih sultan mehmet caddesi mavi evler sitesinde oturmaktayım.Bundan yaklaşık biray önce vali erol çakır ticaret lisesine giderken durağımız çok eskiydi istanbul büyük şehir belediyesi tarafından değiştirildi,fakat gelin görünki yeni durakta ne oturacak bir yeri var nede yağmurdan korunacak bir düzgün şekli var,eski durağımız en azından bizi yağmurdan koruyordu,şimdiki durağa 5 kişi zor sığıyoruz,gördüğüm şuki yeni durağın konmasındaki tek amaç rant yani para amaçlı reklamdan başka hiçbir işe yaramıyor,geçen günlerde yağan yağmurda daha işe gitmeksizin sırılsıklam olduk,sizden bir vatandaş olarak ricam bu durağın değiştirilmesini istiyorum en azından oturma yeri olan bir durak olsun,örneğini ^Bingöl Sitesi^ nin ordaki durağı görebilirsiniz,yaşlısı,hamile insanı var yeri geliyor ayakya 15 yada 30 dakka otobüs bekliyoruz...bu konuda gereğinin yapılmasını sizden rica ederim,saygılarımı sunarım. Sayın Mehmet Nedim Değer, söylemleriniz için yazımızı yazdık İETT'ye, cevabını beklemekteyiz, elimden geleni yapmaya çalışacağım, gönlünüz rahat olsun. Teşekkür ederim. 
13 Ekim 2010 Çıldırmaya az kaldı Sayın Muhtarım önce bu sita ve bu imkanı bize sundugunuz için çok teşekür ederim.A ma bir kaç gerçek şikayetin yanında bazı abuk subuk ismlerle tuhaf şikayetlerle dalga geçenlerde olmuş.. Arkadaşlar sitresinizi başka yöntemlerle atsanızda bu siteyi rahat bıraksanız nasıl olur? yok mumcu yazısı ayrı olmamış yok inşaaat gece çalışıyor.yakında muhtarım sizin neden kaşınızın üstünüzde gözünüz yok diye soran olursada şaşmayacagım.. Buraya gerçek sorunlarımızı gerçek adlarımızla yazarsak soner beyinde bize yardımcı olması daha kolay olur.ayrıca sokak köpekleriylede ugraşmayın... onlara tekme atmasanız onlar size bir şey yapmıyor. taşa atar tekme atarsanız onlar unutmuyor.sizi yalnız yakalayınca arkanızdan koşuyorlar. o kadar ama Kendini bilen insan hayvanlara eziyet etmez taş atmaz saygılar.... Sayın kardeşim, teşekkür ederim. 
12 Ekim 2010 Yavuz Kurt çalışmalarınızda başarılar dilerim eskiye nazaran muhtarlık ve mahelleler güzelleşiyor sizlerinde katkıları mevcut olduğunu biliyor ve destekliyoruz sizlerden ricam akşemsettin caddesi mew okulu hacı hatice bayraktar lisesi önüne bir mobose şeklinde kamera ve ışıklandırma alanlarının zayıflıgının giderilmesi konusunda biraz çaba sarfetmeniz dilegiyle sevgiler Sayın Yavuz Kurt, okullar için hassasiyetimiz fazla ama bazı birimler geç işlev gördükleri için bizim işimiz de zorlaşıyor. Şu an YKYM'nin önüne müracaatımız var. İnşallah orası halledilirse bu çalışmaya başlarız. Teşekkür ederim. 
10 Ekim 2010 Melisa Merhabalar, Uğurmumcu'ya yeni taşındım ve pek çok kişiye ulaşmayı umduğum bir forum sitesi ararken, bu siteyi buldum. Böylesine faydalı bir site için öncelikle çok teşekkürler. Benim bir şikayet veya önerim yok. Şu son bir kaç gündür tek meselem buraya taşındıktan sonra Şeyh Şamil cad. Alper Erdem Sitesi C. bloktan kaçan siyah tasmalı 2 yaşında ki erkek sarman kedim ne yazık ki. Tüm sokakları ve inşaat alanlarını aramama rağmen hiç bir yerde izine rastlayamadım. Olurda bir gören olursa ve bana bildirirse, inanın dünyanın en mutlu insanı ben olacağım. Herkese sevgi ve saygılar Sayın Melisa, bize bilgi geldiği an itibariyle size ulaşacağız, yeter ki gelsin. Geçmiş olsun. Teşekkür ederim. 
9 Ekim 2010 Gülşen Koca Sayın muhtarım size olan saygım ve sevgim sonsuz sizin ne kadar duyarlı oldugunuzu biliyorum.teşekür ederim.. bende ???????? pasta salonundaki fiyat olmamaısndan şikayetçiyim. her gün degişik fiyat uyguluyorlar.ayrıca bende temiz olmadıgını gördüm. böcekleri sordugumda tek tük olabili alt katı imalathane dediler...alt katının imalathane olması daha kötü degilmi orada tek tük hamam böcegi varsa alt katında kaynıyordur... teşekürler... Sayın Gülşen Koca, herşeyi görüştük, gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Teşekkür ederim. 
9 Ekim 2010 Derya Demirtaş sayın muhtarım mahallemize karşı ilgi ve alakanızdan dolayı önce size teşekkür edriz.sagolun var olun..evet arkadaşım haklı ???????? psta salonunda içerde kahvaltı yaparken yanımızdan hamam böcekleri geçti.bizde söyledik.aynısını bizede söylediler sıcaktan bir kaç tane olabilir. ne var bunda dediler. bence dışını degil pastanenin içini güzelleştirmeleri lazım .hijyen biizm için daha önemli saygılar..... Sayın Derya Demirtaş, aşağıda Hakan Bey'i aynı konu üzerinde bilgilendirdim. İlginize teşekkür ederim. 
9 Ekim 2010 Hakan Başer Sayın muhtarım.ben ???????? pastaneden pasta alırken orada bol sayıda hamam böcegi gördüm.. kendilerine söyledigimde olabilir sıcaktandırsizin evdede yokmu dedilerdediler..Acaba halkın saglıgıyla oynamaya hakları varmı?saygılar... Sayın Hakan Başer, hiç kimsenin halkın sağlığı ile oynamaya hakkı yok. Ben kendileriyle görüştüm, böyle bir olayın kesinlikle olmadığını, hatta imalathanesine kadar gezdim. Öyle bir olayla karşılaşmadım. Tarım ilçe müdürlüğünü de aradım, onlar da geldi, hiç bir şeyin olmadığını tespit edip gitmişler. Teşekkür ederim. 
4 Ekim 2010 Onur Atletik Sn. Soner bey, yetkiniz dahilinde yaptığınız ve yapmaya çalıştığınız işler için teşekkürler. Ayrıca yeni tabelalarımız güzel olmuş fakat "Uğur Mumcu" ayrı yazılmalıydı.Burası yerimi bilmiyorum ama sormak istiyorum; çok kıymetli ve güzel bir konuma sahip olan mahallemizin girişinde ki "mermer fabrikası" arazisi ne olarak düşünülmektedir, ne yapılacağından haberiniz varmı acaba? Sayın Onur Atletik, evet o hatayı tabelacı yaptı, düzelecek. Oranın projedeki durumu yol kenarı olan ışıklara yakın kısmı okul görünüyor alt kısmı ise site olarak görünüyor. Teşekkür ederim. 
3 Ekim 2010 Selim Konukçu Soner abi Merhaba, Mahallemizde ne bir spor kulübü var ne de gençlerin sporla ilgilenebileceği bir alan mevcut .Ormanın oradaki yer mafyanın elinde .Zaten sahtekarlıkla açılan bir yer yukarısı 10 sene önce belediye gençler için açtı.bazı şahıslar kulüp kuracağız burada diyp belediyen sahtekarlıkla aldı.şimdide para basıyor yukarısı. Ayrıca sultanbeyliden ve samandıradan otobandan gidip gelen 4 adet kadıköye ve üsküdara giden iett. hattı mevcut mahallemizde her sabah binlerce insan işe gidip geliyor ve yakacık ve soğanlığı dolaşıyor.Bizim otobüs hattımızın güzergahı değişmesi lazım gerekirse mevcut otobüslerimiz azalsın oralara verilsin ama biz yakacığı ve soğanlığı dolaşmayalım . ilgilenmenizi rica ediyorum. Sayın Selim Konukçu, evet size katılıyorum, mahallemizde spor aktivitesi yapılacak yer yok. Ama müracaatımız oldu, şu an için gerekli çalışmalar yapılıyor. İETT için çalışma yapacağım ilerleyen günlerde, çalışma duyurusu yapacağım. Teşekkür ederim. 
2 Ekim 2010 Mustafa Elzem öncelikle böyle bir site kurdugunuz için teşekkürlerimi sunarım.bende bu mahallenin sevenlerinden ve orkide sokagı sakinlerindenim ben de diger arkadaşlar gibi sokak köpeklerinden sıkıntılıyım her gün eve gidiş gelişlerde eşimde ben de sıkıntı çekiyoruz gerçekten bir an önce bir önlem alınması gerekiyor mahalle için çok ciddi bir sıkıntı birde orkide sokaga ezan sesi hiç gelmiyor bu konu hakkında sıkıntılarımız var ezan sesi duymak istiyoruz bu konularda benimde şahsen yapabilecegim birşey olursa yapmaya hazırım yardımlarınızı bekliyoruz en kısa zamanda şimdiden teşekkürler... Sayın Mustafa Elzem, sitemizi mahallemize özel olması tanıtımı kolay olması bizleri mutlu ediyor, teşekkür ederim. Başıboş köpekler gerçekten sorun ama biraz daha beklememiz lazım. Ezan için bana destek vermenizi istiyorum tabi ki bu desteğin maddi külfeti bir hayli fazla olduğundan bizi de sıkıntıya sokuyor, yetişemiyoruz, bu konuda komşularınızın da desteğini alırsanız iyi olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim. 
2 Ekim 2010 Hasan Dursun Öncelikle Uğur Mumcu Mahallesinde oturduğum için kendimi şanslı hissediyorum ve mahallemizi çok seviyorum.Sayın muhtarım Ramazan ayı içerisinde Yoksullara dağıtmış olduğunuz gıda yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.Bunları yazmak istemezdim ama bilinmesinde de fayda olacağını düşündüğüm için yazdım.Bizler 4 kişi mahallemizde ki başıboş Köpeklerden dolayı Belediyeye gittik ve sizin konu ile ilgili Büyükşehire kadar müracaat etmiş olduğunuzu öğrendik sevindik.Ayrıca pazarın bitiminden Caminın önüne döktürdüğünüz asfalttan dolayı da teşekkür ederim.Allah sizi ve sizin gibi düşünen ve mahallemize çalışan insanları başımızdan eksik etmesin.Bir işimden dolayı muhtarlığa geldim biraz kalabalıktı oturdum bekledim gerçekten insanlarla ilgilenildiği ni gördüm çalışanlara da bu vesile ile teşekkür ediyorum Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun diyorum saygılarımla. Sayın Hasan Dursun, mahalleye hizmet getirmek kadar bundan güzel başka ne olabilirki, Allah herkese hizmet vermek fırsatı nasip etsin. Evet personelim için de demeden geçemeyeceğim, gercekten iyi birer mahalle sakini olarak ve çalışanlar olarak benim yokluğumu aratmayacak kadar tecrübelilerdir. Teşekkür ederim. 
2 Ekim 2010 Fahrettin Bülbül  Sayın muhtarım; otobana yakın kısımlara ramazan ayına kadar ezan sesinin geleceğini söylemiştiniz. ''Sayın Fahrettin Bülbül, Ramazan'a kadar kavuşacaksınız, bilgilerinize. Teşekkür ederim. '' cevabınızdan alıntı. Ancak herhangi bir değişiklik olmadı. sizin iyi niyetinizden eminiz. Acaba bu işin halledilememesinin sebebi nedir? ezan sesiyle ilgili bazı sitelere hoparlör konulduğunu okudum.. cevaplarınızdan. Atılganlar sitesinde de duyulmuyor.Bu konuda ne yapılabilir? tşkr ederim. Sayın Fahrettin Bülbül, konuyla ilgili belediye ile görüşmeler devam ediyor, şu an baz istasyonunun yanına bir direk diktirmeyi düşünüyoruz, önümüzdeki günlerde çalışmalar yapılacak. Teşekkür ederim. 
2 Ekim 2010 Marcos Antonios Bankamatik sayılarının arttırılması talepleri ile ilgili olarak hilal hanım haklıdır. Tüm bankamatiklerden para çekebiliyoruz ama niye komisyon verelim ki çok mu zenginiz ? Bu sayıların 3 veya 4'le çarpılması gerekmektedir. ihtiyaç oluyor 10-15 dakka yokuş tırmanıp para çekiyoruz. acil durum oluyor para yok. bunun da çözümü talep toplayıp, bankaların genel müdürlük birimlerine söz konusu talepleri iletmektir. İyi çalışmalar. Sayın Marcos Antonios, haklısınız ama daha mahallade mevcut olmayan bankamatikler var, onlar tamamlansın, daha sonra da çoğaltma işine bakalım, diye düşünüyorum. Teşekkür ederim. 
1 Ekim 2010 Hilal Özkurt Merhabalar, öncelikle bugün inceleme şansım olan siteniz ve mahallemiz için gösterdiğiniz çabalar için Soner Bey'e teşekkür ederim. Bende aslında başıboş köpekleri şikayet edecektim, ama yazılanları okuyunca gerek kalmadığını düşündüm. Bu konuda araştırma yapıp gerekirse her sitenin yöneticileri vasıtasıyla imza toplatsak ve daha üst makamlara başvursak bir çözüm olabilir mi acaba diye düşünüyorum. Buraya taşınmadan önce evimde turkcel wın hizmeti ile internete bağlanıyordum, yalnız buraya taşındığımızda şaşırarak bu hizmeti kullanamadığımızı farkettim. Bu konuda Turkcel müşteri hizmetleri ile görüştüğümde soğanlık ve pendikde olduğunu ama bizim mahallemize talep olursa getirebileceklerini söyledi. Soner Bey mahallemizin muhtarı olarak bu konuda çalışma yapabilirmisiniz?Ayrıca uzun zamandır yolları delik deşik edip yerleştirilen superonline internet hizmeti hakkında tam bilgiye ulaşamadım, bu konuda çalışmaları hızlandırmanız mümkün mü? Oturduğum site Yıldızlılar Sitesi, Kasımpatı Sokakda ki. Bu üst caddede bankamatik olarak tek bir bankamatik var. Bu konumda yunus emre caddesinde ki gibi bankamatik sayıların çoğaltılması için neler yapabilrisiniz, bazen oraya kadar yürümek zorunda kalabiliyoruz. Son olarak Kadıköy'e ve Avrupa Yakasına giden otobüslerimizin Soğanlıkdan geçmesi durumu çok uzatıyor, kalabalıklıgı arttırıp nefes alınmaz bır hal alıyor. Bu hatlara dırek gecıs yapan mınubus veya otonbuslerın konmasını bizi cok rahatlatır dıye dusunuyorum. Umarım mahallemizin başta köpek sorunu olmak üzere diğer sorunlarıda biran önce çözülür, teşekkür ederim. Sayın Hilal Özkurt, öncelikle sitemizi beğendiğiniz için teşekkür ederim. Başıboş köpeklerle ilgili imza da toplasak fayda etmez. Hizmet olarak Turkcel Vınn için ne yapılması gerektiğini bilmediğimden müracaat etmem yalnış olur, çünkü baz istasyonu felan kurarlar, başımıza bela olur diye düşünüyorum. Ayrıca Superonline kazı çalışmaları mahallede tamamıyla bitti ama geri kalan iş yine Superonline'a aittir. Bankamatikler için bankalara imza toplayabiliriz ya da şahıs olarak müracaat edebiliriz. İki bankanın bankamatiği yoktu, kendim müracaat ettim olumlu sinyaller daha yeni almaya başladık, umarım en kısa zamanda çözüme ulaştırırız. Teşekkür ederim. 
1 Ekim 2010 Nedim Pek çok kişinin şikayetçi olduğu başıboş köpekler konusunda sabırlı olmamız gerektiğini, ilgili yerlere yazılar yazdığınızı belirtiyorsunuz. Bu konuda yapılacak tek şey bu mudur? Daha ne kadar sabredeceğiz? Bir gün bu köpekler birini ısırıncaya kadar mı? Yada caddelerin ortasında sürü halinde durmalarından dolayı bir kazaya yol açıncaya kadar mı? Bu sorunu çözmek için illaki bir insanın zarar görmesi mi gerekiyor? Sabah çok erken saatte işe giden eşim Akasya Sokak üzerindeki boş arazinin önünden geçerken her gün bu köpekler tarafından saldırıya uğruyor. O sokaktan geçerek okula giden bir çok çocuk var. Köpeklerin arasından korkarak, ağlayarak geçiyorlar. Bunu her sabah görüyoruz. İstanbul’da bu kadar başıboş köpeğin bir arada olduğu başka bir mahalle var mı acaba? Bu mahallemiz için bir utanç kaynağı değil midir sizce? Mahallemizin başıboş köpekleri ile ünlenmiş durumda. İyi niyetle bu konuya yaklaştığınıza eminim, ama artık bu konuyu çözmek için daha fazla çabaya ihtiyaç var. Köpek sayısı günden güne artıyor. Bir sabah erken saatte çıkıp mahalleyi şöyle bir dolaşın lütfen eğer rahatsız olmazsanız artık söyleyecek bir şeyimiz yok. Allah korusun ama ailenizden birine bu köpekler tarafından bir saldırı olsa yine böyle sadece ilgili makamlara yazılar yazmakla mı yetineceksiniz? Bu konuya hassasiyet gösterip çözümü için elinizden gelen herşeyi yapacağınıza inanıyor ve başarılar diliyorum. Sayın Nedim Bey, hayır insanların zarar görmesi için çaba sarfetmiyoruz, sadece çabamız mahallemize faydalı olabilmek. Evet Kartal Belediyesi bu konuda çalışma yapıyor, bizim sadece önerilerimizden yararlanıyorlar. Örneğin dilekçe yazdığımızda cevaben "kanun gereği hiç bir hayvana dokunamayız" diyorlar. Şimdi bu çözümsüzlükte benim yapmam gereken başka ne olabilir. Ayrıca başıboş köpek sorunu sadece bizim mahallede değil, hemen hemen her mahallede bu sorun var. Hergün sabah yedide de sokaklardayım bilgilerinize teşekkür ederim. 
1 Ekim 2010 Oğuz Taşel ezan sesini uzaklara taşımak için hoparlör takmak iyi fikir ama hparlörü sesin duyulmadığı yerlere takarsanız daha faydalı olur kanaatındayım zira iki ayrı ezan birbirine giriyor ve daha anlaşılmaz bişey çıkıyor ortaya ,yada ezan sesini bizim camimizden yayınlayınki aynı ses olsun sesler karıştığından ezan da karışıyor Sayın Oğuz Taşel, öncelikle bilgilerinize gerçekten teşekkür ederim. Başka bir alana alınacak en kısa zamanda. Teşekkür ederim. 
30 Eylül 2010 Mehmet Nedim Değer Sayın soner bey , uğurmumcu mahallesi , fatih sultan mehmet caddesi yolu üzerindeki sitede oturmaktayım vali erol çakır ticaret meslek lisesine giderken , sokağımızın ışıkları son bir aydır yanmamaktadır,gereğinin yapılmasını sizden rica ederim. Sayın Mehmet Nedim Değer, gerekli yerlere bilgisini verdim. Duyarlılığınıza teşekkür ederim. 
30 Eylül 2010 Fatih Kılıç Merhabalar, Mahallemizden Pendik tarafına özellikle de Kaynarcaya taşınan Marmara ünv hastanesine minübüs otobüs seferleri olacakmı ? Sayın Fatih Kılıç, Pendik için müracaatımız var, beklemekteyiz. İlerleyen günlerde netice alacağımızdan eminim. Teşekkür ederim. 
27 Eylül 2010 Selma Mahallemizin muhtelif yerlerinde bulunan barakaların kaldırılmayacağını yazdınız. Buna tamam dedik. Ama şu anda köylerde bulunan bir sistemle kamyonetlerin arkasında ıvır zıvır ve sebze meyve satan kamyonetler var. Bir sürü vergi ve kira vererek mahallemize hizmet veren marketlerimiz varken bu köy usulü çerçilere ihtiyacamız yok. Lütfen belediyeyle görüşüp bunlara bir çare bulun. Hemde sizin muhtarlığınızın karşısındaki caddedeki durağın ilerisinde duruyorlar. Sayın Selma, evet bu tür konuları belediye zabıta ekipleriyle görüştük, fakat baş edemiyorlar, hemen duygu sömürüsüne başlıyorlar, ondan dolayı mahalleyi devamlı da dolaşamadığımızdan sizlerden ricam şu: 3094191'i arayınız. Teşekkür ederim. 
26 Eylül 2010 Emre Soner bey merhaba 1 aydır Paşabahçe sitesinin köşesindeki ışık yanmıyo lütfen ilgilenirmisiniz.teşekkürler.. Sayın Emre, ilgililere bildirdik. Teşekkür ederim. 
24 Eylül 2010 Reyhan Doğan Soner bey merhaba, Uzun zamandır yazmak istedim..ulaşmak istedim size ama olmadı...işten güçten... Mevsimi geçti ama hafta sonları da olan birşey bu... Ormanımızdaki işletmenin yaz akşamları Saat en erken 18:00 - 01:30 kadar verdikleri müzik dinletileri artık rahatsız edici duruma geldi... Öyle ki...çevremizdekilere mahallemizi anlatırken sayfiye yeri -sakinlik ve dinginlik huzurlu bir ortam diye bahsederiz. Ama gelin görün ki... Yaz akşamları hatta gündüzleri bile gürültülü müzikten ne huzurumuz kaldı..ne de sakinliğimiz.... Aylarca kemençe sesi dinledik..aylarca kedi gibi bağıran- ağlayan org sesi dinledik... (enkötüsü de org sesi---duymanız lazım..)Aylarca bağıran kadın-erkek sesi dinledik konser adına program adına.... İstemeyerek...zorla..... Dinledik...... Tamam anlıyoruz...birileri kazanmalı ... Ama bunun da bir sınırı olmalı... Evden çıkıyorsun biraz hava almak-stres atmak için yürüyorsun gürültü dayanılmaz boyutta... Halı sahanın ordaki çay bahçesinde oturmak istiyorsun; ne karşındaki insanın konuşmalarını duyabiliyor...ne de anlayabiliyorsun... Boğaz da bile barların restaurantların seslerini kısıyorlar...müzik yayınlarını durduyorlar.. Niye evimizin -burnumuzun dibindeki İşletmenin gürültüsünü çekelim.... Hergün.... Konuyla ilginmenizi rica ediyorum.... Sayın Reyhan Doğan, konuyla ilgili gerekli çalışma yaptık, fakat Orman Bakanlığı'na ait olan bölgeye bizim müdahale etmemiz doğru olmadığından, konuyu Kartal Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü'ne bildirdik. Konuyla ilgileniyorlar ama siz de bir vatandaş olarak bu birimi arayabilir, bilgi alabilir, rahatsızlığınızı aktarabilirsiniz. Teşekkür ederim. 
22 Eylül 2010 Bülent Güley mahallemizde mavi belde sitesi a1 blok d.19 da oturuyorum. ???????? nolu dairede kiracı olarak oturan ???????? geçtiğimiz pazar günü evini tahliye ederek ????????'e taşınmıştır.ancak mutfak ve banyo'daki muslukları açık bırakması sonucu oturduğum daireye devamlı su akmaktadır.boş dairenin ana vanalarını kapatmak zorunda kaldım.oturduğum dairenin banyo tavanı ve mutfak kısmı devamlı ıslaklık nedeniyle rutubetlenme ve kireç dökülmektedir.kiracı ????????'in cep telefon numarasına ulaşamıyoruz.evimdeki zararları nasıl karşılıyacağımı bilemiyorum.blok yönetisinin hiçbir ilgisi ve yardımı yoktur.bilgilerinize sunarım Sayın Bülent Güley, bu tür durumlarda zabıtadan yardım alabilirsiniz. Ayrıca bina yöneticisi daire sahibine ulaşmak zorundadır. Aksi taktirde bize ulaşınız, biz görüşme yapar konuya yardımcı oluruz. Kartal Belediyesi Soğanlık Zabıta Amirliği telefonu 0216.309 41 91'dir. Teşekkür ederim. 
22 Eylül 2010 Melis Helen Bence artık sinema salonu açılması şart oldu. uğur mumcu mahallesinde tiyatro,alışveriş merkezi, basketbol kursu vs. ne ararsan var fakat arkadaşlarımızla boş vakitlerde buluşup kopacağımız bir yer bulunmamakta maaleseff Lütfen en kısa sürede böyle bir projeye adım atım  Sayın Melis Helen, çok doğru söylüyosunuz, size katılmamak mümkün mü? İnşallah iş adamları bu konuyu dikkate alacaklardır. Teşekkür ederim. 
21 Eylül 2010 Sessiz Desibel Okul inşaatı gece çalışıyor. Çimento döküyor. Ortalıktaki gürültü inanılmaz boyutta. Gören de 3. köprü yapılıyor zannedecek. Bir Allah'ın kulu da olaya müdahale etmiyor. Siz muhtar olarak niye müdahalede bulunmayı düşünmüyorsunuz? Sayın sessiz desibel, sevgili mahalle sakinim, şu anda okula gitmekte olan öğrencilerimiz zor durumda eğitim görüyorlar. Bu inşaatın da biran önce bitmesi gerekiyor. Ben mahalle muhtarı olarak size vermiş oldukları rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Teşekkür ederim. 
21 Eylül 2010 Zeynel Pitbull Bu köpek işi konusunda bir sürü insan yazıp çiziyor. Bir dahaki seçime kadar işi sürüncemede bırakıp ve sonra da muhtarlıktan ayrılıp sorundan kurtulmayı mı düşünüyorsunuz? Mahalleye en lüks konutlar yapılmaya başlandı biz hala köpekleri, tabelayı, ulaşımı, ilkel büfeleri ve yollara park etmiş tırları konuşuyoruz. Memlekette anayasa değişti bizim mahallenin bu sorunları değişmedi. Nasıl olacak bu işler bir eski mahalleli olarak bizi düşündürüyor. Sayın Zeynel pitbull, düşüncemiz hiç de sizin gibi değil, tamamıyla insanların sorunlarına çözüm üretmektir. İsterseniz arada bir de olsa sitemizin "Üst Makama Yazılanlar" bölümündeki göndermiş olduğumuz dilekçelere bir bakın, ne yaptığımı anlar ve de bizim konumumuzda olan herkese de saygı göstermiş olursunuz. Teşekkür ederim. 
21 Eylül 2010 Tabela Takipçisi Tabela asılmış. teşekkür ederiz. 2 not düşeceğim. 1. Estetik olmamış. 2. Uğur ve Mumcu kelimeleri bitişik olmuş. Çok büyük hata. Eminim mezarında ters dönmüştür Uğur Mumcu bu hata karşısında. Neyse buna da şükür. Sayın tabela takipçisi, duyarlılığınız için teşekkür ederim. 
20 Eylül 2010 Nevin Kösedağ iyi günler, sitenizi ara ara takip etmekte olup uğurmumcu halkının dilek ve şikayetlerini vede taleplerini okumaktayım.aşağı yukarı bir yıldır u.mumcu pendik hattı gündemde sonuç yok.kartal üzerinden maltepe hattıda yok herhalde bu sene benin iki çocuğumda rahmanlar ve maltepe cıvarı anadolu lisesini kazandılar. sıkıntımız yol lisede etütler olduğundan servislerdende yararlanamayan çocuklar ulaşım iki vesait bu hatlarada otobüs konulsa ne olur sadece öğrenci değil vatandaşta yararlansa.umarım otobüs sorunlarımız çözülür. başarılar. Sayın Nevin Kösedağ, Kartal üzeri Maltepe gidiş yok fakat 17S Cevizli istikametinden Maltepe üzeri gidiyor. Pendik ile ilgili çalışma BŞBB UKM'den geçerse, ihale ile otobüsler verilecek. Teşekkür ederim. 
19 Eylül 2010 Vedat siteniz tamamen reklam içeri hiç tanıtıcı bilgi yok. sadece şirrtket bilgileri vare. neden uğurmumcu mashallesini tanıtmıyor.. Site Tasarımcısının Cevabı: Sitemizin sol menüsünün ilk sırasındaki kutu muhtarlık faaliyetlerini, ikinci kutu esnaf rehberini içermektedir. Ana sayfanın orta sütununda esnaflar listelenmekte, sağ sütunda muhtarlık faaliyetleri listelenmektedir. Sol menünün dördüncü sırasında "Bu Sitenin Amacı" başlıklı kutu bulunmaktadır. Esnaf rehberi, sadece mahallemizin sınırları içindeki dükkanları kapsadığı için, hepsinin sıralamaları ve sayfalarındaki bilgiler eşitlik dahilinde olduğu için, bunu biz "reklam" kelimesiyle değil, "rehber" kelimesiyle isimlendiriyoruz. Ayrıca 20 Eylül günü açılan YKYM'nin kendi internet sitesi olan www.ugurmumcu.biz sitesine, YKYM yetkilileri etkinlik bilgilerini girecek, aynı bilgiler bu sitemizden de görülebilecektir. 
18 Eylül 2010 Murat Arpacı merhaba, mahallemizin iki tane onemli sorunu var bunlardan biri ulasim: oncelikle duzenli yerlesimin sehircilik anlaminda ornek bir yer olan mahallemizin metro hatlarinin hicbirine dahil edilmemis olmasi aci bir konu ring hat konulurmu 5 dakikada metroya inebilirmiyiz onuda sanmam.. dahasi bizim icin kurtulus olabilecek TEM den Kadikoy veya Avrupa yakasina gidecek bir otobus hatti bulunmuyor.. Ornegin Soganlik tan kalkacak bir hattin UgurMumcudan gecerek TEM e baglanip dogrudan Kadikoy veya karsiya gecmesi genede yeterli olur.. Diger taraftan Pendik istikametine bir otobus hatti icin calismalarinizin oldugunu gordum ne asamada onu merak ediyorum. Kisaca saatte bir gecen 123U, Kadikoy minibusleri, kagni agirliginda hareket eden Kartal minibusleri yerine daha gercekci, etkin ve kalici cozumlere ihtiyacimiz var. Diger taraftan hastanemiz yok 10 binlerce kisinin yasandigi bu bolgeye bir hastane sart saglik ocagimizin 7/24 calisacak bir devlet hastanesine donusturulmesi, dahasi ozel hastanelerin bolgemize davet edilmesi gibi bir girisim her yonden mahallemize faydali olur.. pekcok bos araziyi sitelerle doldurmak yerine yapilacak bir hastanenin apartman yatirimlari yapan kisilerede fazlasiyla katkisi olur sanirim.. kisaca dusuncelerim bu bunlar yapilmadan gunluk gelip gecici cozumler bizi kurtaramaz yoksa guzelim mahallemiz etraftaki heryer yukselirken kuytularda kalir gelisemez, kavrulur gider.. Sayın Murat Arpacı, metro için ring hattı mahallemizde olacak. Soğanlık tem istikameti için başvuru yapmadım ama değerlendireceğim, İETT uygun görülürse çalışma yaparlar. Pendik hattı için UKM çalışma yapıyor, netice kazanmadı. Hastane ile ilgili mahallede arsa yok. Yok derken projeye zamanında koyulmamış, koyulmuş olsa da proje tadilatı adı altında değişiklik yapılmış. Dediklerinize katılıyorum ama şu an için yapılacak birşey yok. İlginize ve bilgilerinize teşekkür ederim. 
17 Eylül 2010 Cihan Yılmaz Soner Bey merhabalar , Belediye defalarca mail atıldı , sokak köpekleri hakkında ,Uğurmumuc gibi nezih mahallemizi sokak köpekleriyle istanbulun ucra köşelerinde gibi bir semt görünümü verdiriyor . Başıboş dolaşmaları korku ve tedirginlik yaratıyor, geceleri havlayarak dolaşmaları cabası , göstepeden ve kadıköyden belediyelerin buraya köpek bıraktıkları da duyumlarımız altında , çok kötü bir durum bu , belediye başkanında da mail geldi toplama alanı oluşturalacaktı , hala bir çalışma göremiyorum . Sizin ne gibi çalışmanız var bu konuda Saygılarımla Sayın Cihan Yılmaz, bizim belediye ile çalışmamız devam ediyor ama bu süreç çok kısa zamanda neticelenmez ve bu yüzden biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor. Teşekkür ederim. 
16 Eylül 2010 Ziya Bulut Aras öncelikle yaptmış olduğunuz çalışmlar için teşekkür ederim.size bir öneride bulunmak istiyorum; üst menüde yer alan yazılarda elektronik yazan yerin elektronik & bilgisayar + giyim yazan yerin giyim,tuhafiye & terzi olrak değiştirebilirseniz insanların ihtiyaç duydukları şeylere daha kolay ulaşmalarını sağlamış olursunuz. iyi çalışmalar... saygılarımla Site Tasarımcısının Cevabı: Üst menü için ayrılmış yer dar olduğu için, sol menüdeki sayfa başlıklarının aynısını kısaltarak üst menüye yazdık. Esnaf grubunu sol menüden seçmek daha pratiktir. Grup başlıklarıyla ilgili başka önerisi olanları da bekleriz. 
15 Eylül 2010 Mustafa Tufan Pamukçu Merhaba Soner Bey, Size daha önce de bir dilekçe ile Kadıköy minibüsleri hakkında şikayetimi bildirmiştim. Maalesef sadece Kadıköy hattındaki minibüs şöförleri güzergahlarını terk etmektedirler. Örneğin saat 08:00 dan sonra müşteri olmaması bahanesiyle alt yola inmemektedirler. Kendi şikayet mail adreslerine de konuyu ilettim ancak cevap alamadım. Size de bu konuyu tekrar bildirmek isterim. Bir sonuç alınmazsa artık Belediye' ye şikayet edeceğim. İnşallah bu seviye de bir sonuç alırız. İnternet sitenizi ve çalışmalarınızı yakından izliyor ve tebrik ediyorum. Kolay gelsin, Sayın Mustafa Tufan Pamukçu, konuyla ilgili görüşmeyi yaptım ama bu tür olaylarda araç plakasını almayı ihmal etmeyin, cezai işlemleri yaptıralım. Teşekkür ederim. 
14 Eylül 2010 Ege Çakır Mahallemizde köpek sayısı gün geçtikçe artıyor ve 10 köpekten 9u havlıyor ve kovalıyor. Birsürü arkadaşımı ıssırdılar....Uğurmumcu artık mahallelikten çıktı köpek barınağına döndü.köpekleri yoplayıp aydos ormanı dışında bir yere salarsanız sevinirim. Sayın Ege Çakır, çok doğru söylüyorsunuz. Belediye ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Teşekkür ederim. 
11 Eylül 2010 Cemre Kemer Bence Uğur Mumcu Mahallesi'ne bir sinema salonu açılması gerekiyor. Umarım en kısa sürede yapılır... Eğer böyle bir çalışmanız varsa,bitiş tarihini belirtirseniz sevinirim :) Sayın Cemre Kemer, evet acilen ihtiyaç var ama şu an için yer yok, ilerleyen günlerde çalışma olursa bildiririm. Teşekkür ederim. 
11 Eylül 2010 Melike köpeklerden bıktık! önceden gece saatlerinde çıkmaya korkardık sokağa, artık gündüz bile çıkamıyoruz. koca koca köpekler her köşe başından fırlıyorlar. bu sorunu halletmezse muhtar, bir dahaki seçime oyumu alamaz! sayın melike, bu konu muhtarın konusu değil 1 konu tamamı ile belediyenin konusu 2 oyunuzuda vermeyin canınız sağolsun 3.teşekkür ederim 4. 
10 Eylül 2010 (mahale esnaflarında biri) sayin değerli soner kardeşim uğurmumcuda bir esnafım sanırım eskide sizde esnafdınız derdimize en iyi anlayanlardasın bizim derdimiz herkesin derdinde daha büyük ne mahaledeki köpek çokluğu nede çöp kokusu bizim derdimiz geleceğimiz belli değil bizim bu büfeleri ne zaman kaldırırlar veya bir çaremi bulunur bilmiyoruz beledeye kiralarımızı almıyor bizimle ilgilenmiyor bizdede birlik bereberlik yokk zaten bu konuda nasıl yardımcı olacaksın onuda bilmiyouz ama en az bilgin vardır varsa bir bilgi veya önerin lutfen ilgilen şimdide ilgin için teşekkür ederim Sayın esnaf kardeşim, konuyla ilgili belediye başkanıyla görüştüm, gerekli bilgileri aktardım. Sizlere zarar verilmeden düzenleme yapılacak, ama ne zaman yapılacak belli değil. Teşekkür ediyorum. 
7 Eylül 2010 Mustafa Özuyanık ben önce bu sitenin oluşumunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum ben uğur mumcu kadıköy hattında çalışan münübüslerle ilgili başımdan geçen bir kaç olayı yazmak istiyorum ister şikayet olarak değerlendirin isterseniz buda birşeymi ben daha kötüsünü yaşadım diyin dün 06 09 2010 günü saat 18 50 maltepeden münübüse bindim uğur mumcu muhtarlığının köşesine tam 45 dakikada ulaştım inanın bindiğim münübüsün şoförü hiç bir yolcuyu es geçmiyerek aldı inanın saydım ayakta yolcu sayısı 23 tü inanın insanlığımızdan utandım daha birkaç ay önce münübüsçülerin eylemlerini basın yoluyla izlediğimizde bazı münübüsçülerin ayakta aldığımız her yolcu için bize ceza yazıyorlar bari bize birkaç yolcu ayakta müsaade etseler dediklerini biliyorum alın size musaade milleti hayvan mal yerine koyamassınız bugün yaşadığım olaya gelince 07 09 2010 salı sabah saat 10 15 muhtarlığın yanındaki dört yol ışıklarının olduğu yerden 34 m 4211 plakalı münübüse el kaldırmama rağmen beni aracına almadı kapı bölümü ve arkadan baktığımda araçta 5 ile 6 kişilik yerin boş olduğunu gördüm bunun üzerine plakasını alarak istanbul büyük şehir belediyesi 153 birimine şikayet ettim sağolsun ilgilendiler ben bu siteden sayın muhtarım soner eker beyefendiyede bu hatlarda çalışan münübüs şöförlerinin uyarılmasını gerekli kurumlara bu düzensiz çalışmaların iletilmesini şöförlerin çoğunun kılık kıyafetlerinin çok kötü olduğunu her kesin bu olayları yaşadığını daha farklı da olsa ,ben bir vatandaş olarak yaşadığım bu olumsuzluklardan dolayı münübüsçü esnafların kendilerine çeki düzen verene kadar münübüs yerine otobüs ilk terciğim olacaktır saygılarımla Sayın Mustafa Özuyanık, ilgili kişilerle görüştüm. Aynen şu sitemde bulunuyorlar: "Trafik hiç müsaade etmiyorlar, ayrıca şöförler çevirmelerde birbirlerine haber ettikleri için ayakta yolcu kesinlikle almıyorlar. Konuyla ilgili özür dileyip yine de toplantı yapacağız. Yine de uygun görür isek ceza vereceğiz." dediler. Teşekkür ederim. 
4 Eylül 2010 Reyhan Akman Muhtar Bey,mahallemizdeki çöp konteynerlarının durumundan bahsetmek istiyorum.Akasya sokağında oturuyorum.Her sabah işe gitmek için geçtiğim bu sokakta kaldırımların darlığı ve arabaların yolu kapatmalarını geçtim,çöp konteynerlarını nasıl geçebilirim derdine düştüm.5 metre öteden kokuları yayılıyor geçen gün bir tanesinin altında yıpranmadan delikler oluşmuş,çöp suları mahalleye akıyordu.Yenilenmeleri gerektiğinin sizde mutlaka farkına varmışsınızdır.Konuyu yetkililere iletmenizi rica eder,iyi çalışmalar dilerim. Sayın Reyhan Akman, kardeşim hangi binaya aitse yöneticinin bize ulaşması gerekiyor. Ayrıca trafik çözümü ile ilgili çalışma başlattık. Teşekkür ederim. 
2 Eylül 2010 Girişimci Esnaf Eski Bim'in üst tarafındaki boşluk çukur araziyi çevirdiler? Oraya ne yapılıyor?  Sayın esnaf kardeşim, rezidans yapılıyor. Teşekkür ederim. 
2 Eylül 2010 Selim Akıllı Kim'in yanındaki ilkokulda akşam ve geceleri müthiş derecede inşaat gürültüsü oluyor? Eminim sınır 60 dB'i de geçiyor. Bu konuda ne yapılabilir. İnşaatçı firmanın kural nizam intizam tanımıyormuş gibi bir hali var. Siz bir görüşseniz... Sayın Selim Akıllı, cevabım biraz geç oldu ama bu konuyla ilgili Kartal Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü'ne ulaşırsanız iyi olur, gerekli cezayi işlemleri uygularlar. 586 87 38 nolu telefonu arayabilirsiniz. Teşekkür ederim. 
2 Eylül 2010 Alperen Hilal Mahallede o kadar köper varki akşamları balkona çıkıp havlayasım geliyor. Bu kadar köpeğin içinde evrimleşip köpek olmaktan korkuyorum. Bu nasıl bir iştir? Bırakın hayvansever provokatör aktivist tipleri. Onlara baksanız İstanbul'a köprü bile yaptırmazlar. Türkler uçuyo biz neyle uğraşıyos 2010'da. Sayın Alperen Hilal, düşüncenize katılmıyorum. Hemen çözümleme yapılacak bir konu değil, biraz sabırlı olmak lazım. Teşekkür ederim. 
2 Eylül 2010 Can Yoldaş Muhtar Bey, Yeni tabela gecikecekse en azından ele güne karşı kötü göründüğü için mevcut tabelayı söktürsek diyorum. Yenisi gelince de yerine yerleştirilir. Geçen gün yurtdışından misafirlerimiz geldi ve şaşırdılar. Tabelanın çirkinliğini geçtim üzerine yazılmış çizlmiş bi sürü çirkinlik var. Uğur Mumcu görse adını mahallemizden geri alırdı yeminle. Sayın Can Yoldaş, tabelalar yerlerini aldı ama daha teşekkür edeni görmedim. Teşekkür ederim. 
31 Ağustos 2010 Ozan Kulaklı 12 temmuz 2010 tarihinde Selvi 87 sitesinin önündeki kaldırıma park eden araçlar ile ilgili bir şikayetimi dile getirmiştim.Bununla ilgili bana bir söz vermiştiniz.Bu konu ile ilgili yaptığınız çalışmaları öğrenebilir miyim? Sayın Ozan Kulaklı, Selvi 87 sitesi için çalışma yaptırıyorum. Zaman zaman zabıtayı uyarıyoruz, uygulama yapmaya başladılar. Teşekkür ederim. 
31 Ağustos 2010 Behiç Erol Hatice Bayraktar Lisesi ve Milli Eğitim Vakfı İ.Ö.O nun bulunduğu caddeye hız kesici setler yapılmasını istiyoruz ışıklara uyulmuyor Teşekkürler Sayın Behiç Erol, gerekli mercilere ulaşmayı sağlar gerekli bilgileri daha sonra aktarırız. Teşekkür ederim. 
27 Ağustos 2010 Recai Çakır Uğurmumcu mahallesinde bu ramazanda kayıtlı davulcular kimdir? Her gün başka bir davulcu geliyor siteye resmini koyamaz mısınız? Sayın Recai Çakır, mahallemizde kayıtlı davulcu bulunmamaktadır. Teşekkür ederim. 
26 Ağustos 2010 Kemal Kılıç Mahalle sivrisinekten geçilmiyor. Belediye zaten CHP'ye geçti. Sonrası malum. Bu sivrisinek olayına bir çözüm. Tabela rezalet. Yok kalkıp ben sökecem gece. Olmayacak. Neyi bekliyoruz? Sayın Kemal Kılıç, bugüne kadar beklediniz, biraz daha bekleyin. Şahsi hiç bir kimsenin niyeti kötü değildir, ama biraz sabır lütfen. İlaçlama işine gelince, bu yıl itibarı ile, ilaçlama problemli bölgeye gelip inceleme yaptıktan sonra ilaçlama yapmaktadırlar, bilgilerinize sunulur. Teşekkür ederim. 
26 Ağustos 2010 İsmail Beşikkaya Soner bey, merhaba. Birkaç kez uğradım ama size ulaşamadım. Sizden bir ricam olacak. Yakacıktan gelirken Uğur Mumcu'muza sapan ilk sapaktaki "UĞUR MUMCU" tabelasının güzel ve gösterişli Uğur Mumcu'nun adına layık bir tabela ile değiştirilmesini istiyorum. Tabelayı herhalde görmüşsünüzdür. İnanın bize hiç yakışmıyor. İlginize şimdiden teşekkür ederim. Sayın İsmail Beşikkaya, bazı aksaklıklar oldu, ama bir kaç gün içinde mahallemiz tabelası takılacak. Teşekkür ederim. 
24 Ağustos 2010 Şakir Kaya bence Hakan Korur beyde çagdas topluma yakısmıyor evinde oturmalı hatta çağdas hocalarımızdan gerekli dersleri almalıdır... Sayın Şakir Kaya, teşekkür ederim. 
24 Ağustos 2010 Gökhan Kayaoğlu Sayın muhtarım Bilindiği üzere mahallemizde büyük bir sorun var başıboş köpekler bu konuyla ilgili ne kadar yoğun bi şekilde çalıştığınızı biliyorum bunun için öncelikle teşekkür ederim ama biz mahalle sakinleri olarak kartal belediyesi ve veteriner hekimliğini aradık ama hala bi sonuç yok biliyorum mahallemizde hayvan severler çok istemiyorlar bişey yapılmasını ama bu mahallede başıboş hayvanların dolaşmasını sürekli araçların peşinden havlamalarını insanların peşinden koşmalarını gece havlamalarınıda biz hakkımız olarak istemiyoruz bununla ilgili muhtarlığınızda veya sitede imza kampanyası başlatmanızı istesem çünkü bi kaç kişi değil sitedeki çoğu insanlar bu konu üzerinde yazı yazıyorlar ve bu imzaları belediyenin huzuruna sunmanızı isterim ben şahsen Teşekkür ederim Sayın Gökhan Kayaoğlu, ilginize ve de verdiğiniz bilgiye teşekkür ederim. İlerleyen günlerde olabilir, neden olmasın. Teşekkür ederim. 
24 Ağustos 2010 Gökhan Kuzu Muhtar Bey, İnternet sitenizde mahallemizde başlayacak olan veya devam etmekte olan toplu konut projelerinin de bilgilerini paylaşır mısınız? Esnaf bilgi paylaşımı gibi mesela. Ben mahalleye yatırım yapmayı planlayan birisiyim. Uygun yeni yapılacak konut hem göremiyorum hem de haberdar olamıyoruım. Saygılar... Sayın Gökhan Kuzu. mahallemizde yatırım yapılacak en iyi yerler, Teknik Yapı ve ona parelel yapılacak olan inşaatlardan, yatırım amaçlı görüşebilirsiniz. Teşekkür ederim. 
23 Ağustos 2010 Gülcihan Karnak Sayın Muhtarımız. Lütfen sokakta dolaşan şu köpeklere bir çözüm bulun. sabah akşam evden işe giderken problem yaşıyorum. hepsi bir arada grup olarak geziyorlar. arabalara havlayıp koşuyorlar. Onların yanından geçip duraklara gidemedim. Servisimi çakırdım. Tamam herkes hayvan seviyorda bu hayvanların aşırı havlamaları rahatsız ediyor. Lüften hayvan bakmak isteyen yukarıda orman var orada beslesinler. Yerleşim yerlerinde köpek istemiyoruz. Uğurmumcu sakin biryer. Lüften dikkate alırsanız sevinirim. Sayın Gülcihan Karnak, sokak köpekleri ile ilgili çalışmayı belediyemiz üstlenmiş ve çalışma başlatmıştır. Gerekli bilgi alabilmeniz için 3770192'i arayabilirsiniz. Teşekkür ederim. 
22 Ağustos 2010 Kaan Tümay muhtarbey lütfen mahalledeki şu köpeklere bir çarebulun.artık atarmısınız barınağamı verirsiniz bir çaresine bakın lütfenn Sayın Kaan Tümay, gerekli çalışmaları belediyemiz yapıyor. İlginize teşekkür ederim. 
20 Ağustos 2010 Taner-Tamer-Hatice Dinç Sokağımızda ezan sesi duyulmuyordu ve Akasya Sitesi'nin bloklarının üzerine konulan hoparlör sayesinde ezan sesini daha iyi duymamızı sağladığınız için size çok teşşekür ederiz. Sayın Dinç Ailesi, teşekkür ederim. 
20 Ağustos 2010 Nuray Yıldız Merhaba, Oncelıkle benım sıze bır onerim olacak .Biliyorsunuz hergün binlerce aile yemek yapıyor ve bu yiyeceklerin bir kısmı istemedende olsa çöplere gidiyor.Etrafımızda yiyecek bulamayan okadar cok canlı varki eger sizin desteginiz olursa bu artık yemekler hayvan barınaklarına gonderılebılır yada sızlerın aklına farklı secenekler gelıyorsa bu sekılde yapılabılır .Bu konuda sizden destek bekliyoruz. tsk Sayın Nuray Yıldız, dediklerinize katılıyorum fakat öyle toplatıcı sağlam olmalı ayrıca belediye başkanına sunmuş olduğum ,isteyen her binaya bir köpek kulubesi verilsin,böylelikle bir sokak köpeği barınsın vede binadan çıkan artık yemeklerle o köpeklere bakılsın. dedik ama daha gün yüzüne çıkmadı bekliyoruz.destek bekliyorum bu konuyla ilgili.teşekkür ederim. 
20 Ağustos 2010 Erman Kuzu Muhtar Bey, Bugün 20 Ağustos. 20 Ağustos tabela işinin termin tarihi demiştiniz. Bir gelişme var mı? Sayın Erman Kuzu,üç veya beş gün içinde tabelamız takılıyor bilginiz olsun.teşekkür ederim. 
19 Ağustos 2010 Dilek Sude Cadde üzerinde park eden tankerlerden ve kamyonetlerde satış yapan seyyarlardan hepimiz şikayetçiyiz. Tamam herkes ekmek parasını kazanmalı ama hem evlerimizin önünü kaldırımları kapatıyorlar hem arabaların geçişlerini engelliyorlar hemde görüntüyü bozuyorlar. Artık eskisi gibi mahrumiyet mahallesi değiliz her adımbaşı güzel marketlerimiz var seyyarların kaldırılmasını istiyor. Caddelere tankerlerin park etmesinide istemiyoruz. Sayın Dilek Sude, malesef belediye zabıta ekipleri oturduğu yerden maaşlarını alıp yatacaklar, her seferinde muhtarım niye haber vermiyon diye sitem ederler, etsinler bakalım nereye kadar. Teşekkürler Sude kardeş. 
19 Ağustos 2010 Serap K. Sn. Soner Bey, Öncelikle bir muhtar olarak mahallemizdeki çalışmalarınız için size teşekkür ederim. Çözüm bulmak için emek harcadığnızı biliyorum. Benim mahalleyle ilgili problemim mahalledeki başıboş köpekler.Bununla ilgili şikayetleri ve sizin cevaplarınızı okudum. Yine aynı şey diye düşünebilirsiniz belkİ.Ama daha sonra hepimizin üzülebileceği olaylar olmadan bu problemi çözüme ulaştırmanızı rica ediyorum. Köpekler tarafından ısırılan, kovalanan, kaçmaya çalışırken kendini yola atıp olası bir kazaya sebep olabilecek olaylar duydum ve kendimde yaşadım. Siz şuan başka bir yere yönlendiriyorsunuz. Tamam o numarayıda aradım. Fakat bu işin üzerine siz daha net eğilirseniz bence daha etkili olabilir. Bir de hayvansevetler varmış. eee. Bende hayvanları severim. Ama şu şartlarda insanların zarar görmeleri benim için daha önemli. Bu konuyla ilgili çok mail aldığınız biliyorum. Fakat bende tepkimi dile getirmek istedim. Lütfen bu konu da hepimizi üzüp canını yakacak bir durum olmadan bir çözüm bulmaya yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkür ederim... Sayın Serap K, başı boş köpeklerle ilgili görüşünüze katılıyorum. İnanın ki çalışmalar tüm hızıyla her zamanki gibi devam ediyor. Bize destek olmanız için veterinerliği arayabilirsiniz, Kartal Belediyesi'ne mail atabilirsiniz. Teşekkür ederim. 
16 Ağustos 2010 Nuri Çetin Sayın Muhtarım; Mahalle sakini olarak, izinli olmamdan da yaralanarak, hem seçmen bilgi kağıtlarımızı hemde kızım için igametgah belgesi almak üzere az önce muhtarlığa gittim. kendi nufus cüzdanımı göstererek, çocuğum için igametgah belgesi almak istediğimi söyeldiğimde, göervli kişi tarafından, bana bunun mümkün olmadığını, ancak çocuğun da nufus cüzdanının bende olması halinde verilebileceğini söylemesiyle çok şaşırdım. Aile reisi olarak Muhtarlık kayıt kütüğü, ilgili memurun karşısında duruyor, ekrandan görüyor, kişiler hakkında tereddüt yok, ancak illa ki o nufus cüzdanına bakacak ve geri evrecek sonra igametgahı print edip teslim edecek. Yapılacak işlem bu. Bilgilerde eksiklik, tereddüt doğması halinde bu tür davranış halinde hiçbir itirazım olamaz. Ancak iş yapmamak, vatandaşı zora sokmak, olası işeleri, kanun ve yönetmeliğin ardına saklanarak kötüye kullanmak, mahalli bir temsilcinin makamında çalışanlarca yapılması, Vatandaş olarak beni son derece rencide etmiştir. idare mahalleden başlar, mahalle de komşuluk ilişkilerinden başlar, Şüpheli şahıs muamelsi yapılacak kişi olarak benimi buldunuz arkadaş, Kayıt tarihim belli, herşeyim açık ve net, Onlarca belge de bina yöneticisi olarak adım ve imzam sizin kayıtlarınızda. Ama her nedense aile ersi olarak çocuğuma igametgah alamıyorum. Bu ne yaman çelişki, aynı anda hem eşim, hemde çocuğumun seçmen bilgi kağıtlarını imza karşılığı aldım. o halde igametgah belgeside verilerek, imza alınır belkide taahüt imzalatılıır ve herneyse o anda o işlem yapılabilirdi. Yapmamak içiçin türlü sebepler öne sürülerek, vatandaşa zahmet vermek, işinden, gücünden, belki yol ve gündeliğinden dolayı sıkıntıya sokmak ne yazık ki çok büyük bir başarıymış gibi alkışlanacak bir durum. Evet ben bugün çocuğum için igametgah alamadım, izinim de olmadığı için, bu işi yapacak kimse yok, işten izin alacağız, yarım gün geç gideceğiz. yada şehir dışındaki çocuğu acele istanbula çağırıp, muhtarlıkta görevli vatandaşın karşısına dikeceğiz ve işte bu kişiydi o deyip, igametgah belgesine kavuşturacağız. vay anam vay... Helal olsun, helal olsun, binlerce defa helal olsun. Vatan aşkıyla, görev aşkıyla yanıp tutuşarak, vatandaş hizmetine talip olanların, o görevlere gelene kadar, nelerin daha çok kolaylaştırılacağını, tüm hizmetlerin, vatandaşı zora sokmayacak şeikled yapılacağından dem vurarak gelinen görevde, Güya tam tersine, vatandaşın nasıl da terbiye edilmek istendiğini, Görev, yetki ve sorumluluğun ne demek olduğunu, vatandaşın yüzüne şamar vururcasına hissettirmek bu olsa gerek. Mahalelmizin bir çok sorunu varken, Çok değerli vaktinizi, bu küçücük ve şahsi sayılabilecek, büyük itimalle de kaale alınmasına bile gerek görülmeyen bu küçücük mesele için çalmış olmaktan dolayı, başta sizden ve bahse konu mevzuu nun gerçekleşmesinde bana bu yazıyı yazma fırsatı veren değerli çalışanınızdan da özür diliyorum. Selam ve Saygılarımla Sayın Nuri Çetin, kimliklerin olmadığı zaman yapılacak işlemlerde hata oluşabileceğinden, bu hatalar doğrultusunda taraflar zarar göreceğinden, alınacak evrak için kimliğin gelmesi şart koşulmuştur. Sebebiyeti kanun der ki, kimliksiz işlem görmeyin. Evet kimliksiz işlem gördüğüm halde bilgi eksikliğinden yanlış bilgi verebildiğimiz yüksek olduğundan işe biraz daha tedbirli bakmak zorunluluğumuz. Bazı zaman insiyatif kullanmış olsak da, bazı problemlerle karşı karşıya geliyoruz. Bu konuda anlayışlı olduğunuzdan dolayı teşekkür ederim. 
15 Ağustos 2010 (İsim Belirtmemiş) Muhtar Bey, Referandumda memlekette olacağız. Oy vereceğimiz yer olarak da burada lise görünüyor. Gittiğimiz yerde oy verme şansımız var mı? Bu konuda bu saatten sonra yapılabilecek birşey var mı? Sonuçların memlekete hayırlı olmasını niyaz ederim... Sayın Uğur Mumcu sakini, başka yerde oyunuzu kullanamazsınız, çünkü kayıt süresi geçmiştir. İlginiz için teşekkür ederim. 
14 Ağustos 2010 Ferhan Koçmar sayın muhtarımız Allah sizden razı olsun. 10 senedir mahallede oturuyorum ilk defa ezan sesini rahatça iftar masasında oturup dinliyoruz.ezan sesine hasrettik.sana çok teşekkür ederiz. Allah mekanını cennet etsin. Sayın Ferhan Koçmar, ilginize teşekkür ederim. 
14 Ağustos 2010 Ali Müflis Muhtar Bey, Bu mahallede yol kenarlarına park eden TIR, kamyon ve otobüsleri ne yapacağız? İş çığırından çıktı. Allah muhafaza geceleri bir kaza olacak. Korkuyorum. Bu lüks nerede var? Bu insanlar umarsızca bu park olayını nasıl yapıyorlar? Bir de büfelerin son durumu ne oldu şimdi? Çok çirkin ve iptidai görünümlü büfeler artık canımızı sıkıyor. Orada Uphill Court gelmiş son derece modern yapılar inşa ediyor biz abuk sabuk görünümlü büfeleri seyrediyoruz. İlginizi rica ederiz. Sayın Ali Müflis Bey, tırlar otobüsler için adresi vererek 155'i ararsanız çalışma yapılır. Büfelerle ilgili çalışmalar Belediye Emlak İstimlak bölümünde şekillendirilmektedir, gereğini önümüzdeki günlerde açıklayacaklarından eminim. Teşekkür ederim. 
8 Ağustos 2010 Oktay Nak Altı yıldır Uğurmumcu'da ikamet etmekteyim ve semtimizi çok seviyorum. Bir elektronik mühendisi olarak iletişim kanalı olarak internet'e son derece önem veriyorum. Muhtarlığın böyle bir web sitesi olduğunu yeni farkettim. Çok güzel olmuş elinize sağlık. Benim iki önerim var. Birincisi çeşitli dönemlerde kıyafet, ayakkabı, oyuncak, kitap vb. başlıklarla yardım kampanyaları düzenleyerek evdeki kullanılmayan malzemelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması. İkinci olarak atık piller ve tasarruflu ampüller çevreye inanılmaz zarar vermektedir. Bu tip zararları atıkların toplanacağı kutulardan semtimizin çeşitli noktaları konması çevre bilinci için son derece önemlidir. Sayın Oktay Nak Bey, söyledikleriniz çok doğru, kullanılmayan eşyaları temiz ve pak şekilde alıp ihtiyaç sahiplerine veriyoruz. Fakat atık pille ilgili çalışmayı Belediye Çevre Koruma Müdürlüğü'ne bizzat bildirdik, çalışmalar devam ediyor, siz de destek verirseniz güzel ve hoş olur. Teşekkür ederim. 
7 Ağustos 2010 (İsim Belirtilmemiş) Sayın Muhtarımız, ben bir şey öğrenmek istiyorum. Çalışmalarınız ve azminizden dolayı sizi kutlarım. Çünkü 22 bin civarında konutu olan ve 50-60 bin vatandaşın yaşadığı bir mahallenin-ki bazı illerimizde bu kadar nüfus yok- sorunlarını canı gönülden çözmeye çalışıyorsunuz. Benim sorum şu olacak, mahallemizde bilindiği üzere Teknik Yapı bina yapıyor. Teknik yapı ise sabah akşam demeden çalışıyor. Özellikle Hafriyat kamyonları gece geç saatlere kadar çalışıyor. Bunun yanısıra c.tesi günü bir kalkıyorsunuz. İnşaat sesleri. Uyuyamıyoruz. Kanun hükmünde gördüğüm kadarıyla akşam 22:00 ile sabah 06:00 arası gürültü yapılmasının kanunlara aykırı olduğu görülüyor. Bu kişileri kim uyaracak. Daha üst mevkilere mi iletmemiz gerekiyor ? Ki bu şahısların daha önce de mahallemizde tehlikeli madde ürettikleri bilinen gerçekler arasında... Sayın kardeşim, hiçkimse hiçkimseyi rahatsız etme hakkına sahip değildir. Belediye Çevre Koruma Müdürlüğü bu işe bakar ve de cezasını yazar. Teşekkür ederim. 
6 Ağustos 2010 Nihat ezandan rahatsız olan kardeşime diyeceklerim.ezandan rahatsız oluyosan kulağına kulaklık tak öyle uyu. Sayın Nihat Bey, her şey insanlar içindir. Teşekkür ederim. 
6 Ağustos 2010 Elif ve Büşra Kardeşler sevgili kardeşlerim abilerim kimse kimsenin tesettürüyle uğraşmasın herkes evine ekmek götürmek için çalışıyo belliki orada çalışan bayanında buna ihtiyacı varki çalışıyo.işnizmi yok sizin bu gibi şeylere kafa yoruyosunuz ya ayda yılda bir işiniz düşüyo muhtarlığa onuda sorun yapıyonuz ya bırakın başka şeylerle uğraşın.yardım edeceğiniz yerde yatıyosunuz,kalkıyosunuzmilletin başındaki başörtüyle uğrşıyosunuz.herksin özgürlüğü sizemi kaldı.siz öylesiniz diye bizlerde öye olmak zorunda değiliz ya.bu ne ya teter ya.... Sayın Elif ve Büşra kardeşler, sizlere de teşekkür ederim. 
5 Ağustos 2010 Hasan Dursun Birşeyleri unutuyoruz galiba geçmişte bütün bayanların başları kapalıydı onlar yaşamadı mı onlar bizleri bu günlere taşımadılarmı ne alakası var modern insanın illaki başının açık olması mı gerekiyor. Başı kapalı insan çağdaş ileri görüşlü modern olamazmı çok basit konulara takılıyoruz bırakın herkes istediği ve inandığı gibi yaşasın bu insanların en doğal haklarıdır.Madem demokrasi diyoruz o halde bunlar demokrasinin bir gerçeğidir inkar edilemez. Sayın Hasan Dursun bey, teşekkür ederim aydınlattığınız için, saygılar. 
5 Ağustos 2010 Ebru Kasar Sayın yetkililer ben elhamdulillah müslümanım ama gece özgül camiden yükselen ezan sesi bizleriçok rahatsız ediyor.. İmam nakaratları uzattıkça uztıyor.. Sanki şarkı söylüyor.dedem falan böyle ezan okunmaz diyor.hayal el selaaaaaaaa diye her nakaratı uztıyor gündüz neysede gece insanı çok rahatsız ediyor saygılar.. Sayın Ebru Kasar, ezan sizin ve bizim isteğimiz doğrultusunda okunmaz, her vakit ezanın ayrı bir makamda söylenmesi gerekir. Onun için de lütfen bilmeden yalnış bir şeyler teleffuz etmeyelim. Teşekkür ederim. 
30 Temmuz 2010 Arif işyerimin avrupa yaksında olması sebebiyle ve izin almak gibi bir olanağımın olmayışından( bilgi işlemci olarak çalışmaktayım) cumartesi günü belirli saatler arasında muhtarlığımızın açık olmasını isterim kezaa posta yoluyla gelip muhtarlığa teslim edilen hiç bir evrağımı alamadım Sayın Arif Bey, gün içerisinde ulaşın bize, biz gereğini yapalım. Teşekkür ederim. 
28 Temmuz 2010 Baki Sönmez Sayın mahalle muhtarımız, Sizden çok kısa bir ricam olacak. Şu mahallede dolaşan köpeklerden gına geldi. Akşam geç saate kadar havlıyorlar, gelen geçen arabalara ve motorsiklet sürücülerine saldırıyorlar. Lütfen en kısa sürede bunlara bir çözüm bulunsun. Saygılarımla, Sayın Baki Sönmez, çözüm merciği belediye veteriner müdürlüğüdür. Şikayetlerinizi 3770192'yi arayarak yapabilirsiniz. Teşekkür ederim. 
24 Temmuz 2010 Hakan Korur sizin kadar modern görünüşlü çağdaş insanlara yardımcı olmayı görev edinmiş genç bir kamu gönüllüsünün ( size muhtar demek istemiyorum bir muhtardan daha fazla olduğunuzu düşünmüştüm ilk tanıştığımızda ),ofisinde çalışan tesettürlü bayanın ( buradaki derdim tesettürüyle değil tavır ve yaklaşım şekliyle ilgili ) oraya uymadığını olmadığını söylemek istiyorum ... kamu dairelerinde çalışamayacaklarını biliyorum ama bence böyleleri sadece evlerinde oturmalılar ... Sayın Hakan Korur, biz istiyoruz ki herkes kardeşce yaşasın. Başörtülü olanlar nasılsa başı açık olanlar da bizim için aynıdır. O an için öyle gerekiyor olmuş olabilir. Sadece şuyuyla buyuyla insanlara bakmayalım. İnsana insan gibi bakmak her zaman en güzel eserleri dünyaya getirir diye düşünüyorum. Kendinize iyi bakın, teşekkür ederim. 
23 Temmuz 2010 Ahmet Panter Muhtar Bey, Geceleri kopek havlamasında uyuyamamaktayız. Neredeyse kopekler evin içinde. Admız yakında kopekli mahalleye çıkmazsa iyidir. iş çığırından çıktı. gece kopek kavgaları mı dersin, hırlamalar havlamalar... ne huzur kaldı ne birşey. Bu kartal Belediyesinden bi hayır yok siz birşey yapın bari. Sayın Ahmet Panter, evet sıkıntı çektiğinizi ve de çektiğimizi biliyoruz. Fakat belediyenin de çalışmaları var ama biraz hayvanseverlerin baskısı olduğundan belediye hiç birşey yapamıyor. İlerleyen günlerde çözüm olabilirmi olabilir. Biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor. 
23 Temmuz 2010 (İsim Belirtmemiş) Sn. Muhtar, TABELA ile ilgili bir gelişme var mı? Sponsor olayı vardı. Olmadı mahallede bir yardım kutusu oluşturalım. Geliri tabelaya harcanır. Selamlar Sayın kardeşim, hallettik. Kardeşim ilginize teşekkür ederim. Ağustos ayının 20'sine kadar yenilenecek. 
17 Temmuz 2010 Hasan Erdinç Sevgili ben sizin mahallenizde oturmuyorum ama yaptıklarınızı duydukca bir muhtarın yapması gerektiğinin ötesine doğru gittiğinin farkında oldum maşallah allah emeklerinizi boşa harcamasın umarım diğer muhtarlar sizi örnek alırlar. Evet bir kaç muhtara sordum böyle bir toplantı daha önce kendi aranızda düzenledinizmi hayır dediler ben bir kez daha hak verdimki sizin bundan sonra yaptıklarınızın vede yapacaklarınızın arkasında olacağım.size başarılar temenni ediyor inşallah bir yerlerde tanışmak umuduyla görüşmek umuduyla allaha emanet olun. Sayın Hasan Erdinç, ilginize teşekkür ederim. Umarım ki herkese örnek olmak zordur, zor olanı başarmak da ayrı bir duygudur. Teşekkür ederim.  
16 Temmuz 2010 Kandil Zihni soner bey görervinde başarılar dilerim. mahallemizin içinde bulunan yaşam kalitesini yükseltme merkezinin önünde,anadolu sitesi tarafında, yarısı yaya yolu çizgisinin üzerine gelmiş durumda park etmiş olan 34-mle-05 plakalı bir münibüs var, yaklaşık bir yıla yakın zamandır orda durmaktatır. polikıliniklere gitmek isteyenler için engel teşkil etmektetir. yaya geçitini kullanmak isteyenler için bayağı geçiti engeliyor, ben hersabah ordan geçerken sorun yaşıyorum. hasta vatandaşlar için dahada sorun oluyordur. ben mahallemizde devriye görevi yapan polis memurlarına bir kaçkez durumu anlatım, ancak kendileri araç sorgulaması yaptılar ve bu aracın çalıntı olup olmadığı sorgulandı ve çalıntı veya her hangi bir sorunu olmadığını söylediler ve yapabilecek her hangi bir şeyin olmadığını söylediler. bende ne yaplması gerektiğini sordum. bana verilen bilgi. mahalle muhtarı semt karakoluna aracın bulunduğu yerden kaldırılmasını bildiren dilekçe ile muracaat ederse aracın otoparka tutanakla çekilebileceğini söylediler. benim senden ricam bu aracın en kısa zamanda bu yaya yolu üzerinden kaldırılması veya birazdah ileri tarafa çekilmesini sağlarsanız çok memnun olurum hem ben hemde o yaya geçitini kullanan vatandaşlar rahat eder saygı ve selamlarımı sunarım. Öncelikle cevap geç verdiğim için özür dilerim. Görüşmüş olduğumuz yetkililerden yetkileri alınmış, şu an ne yapılacağını onlar da bilmiyor. Evet polis arkadaşlar doğru söylüyor olabilir ama vatandaşı biz mağdur etmiş olmaz mıyız. Teşekkür ederim. 
13 Temmuz 2010 Aziz Bulkan iyi günler. bu sabah kendi adıma (Aziz Güneş Bulkan) muhtarlığınızdan nüfus cüzdan sureti aldım. nüfus cüzdan suretinde sol üst tarafta resim alanı var. alan da resmin üzerine mühür vurulacağı belirtilmiş fakat ben belgeyi aldığımda resim için bir bilgi verilmeden işlemimin tamam olduğu söylendi. şuan aldığım belgede resim yapıştırmadım dolayısıyla mühür de yok sadece al kısımda onay mühürü var. belgenin bu şekliyle geçerliliği var mıdır? (Not: belgeyi üniversiteden çıkış belgemi almak için Marmara Üniversitesi'ne teslim edeceğim.) tekrar iyi günler, iyi çalışmalar Sayın Aziz Bulkan, o şekilde geçerliliği vardır. Eğer üniversite resimli onaylı istiyorsa, o belgeyi bize getirin, resim ekleyip onaylayarak size geri verelim. Teşekkür ederim. 
12 Temmuz 2010 Ozan Kulaklı Sn.Soner Eker; Selvi 87 sitesinin önünde,kaldırıma park etmiş olan araçlar nedeniyle insanlar yolun ortasından yürümek zorunda kalıyor.Ve o caddede hemen hemen her araç kaldırımlara park ediyor.Acaba biz bilmeden kaldırımlar araçlar için mi oldu,yoksa bu kişiler görmezden mi geliniyor? İlla ki gündeme gelmesi için birilerinin ezilmesi mi gerekir sizce? Sayın Ozan Kulakçı, evet insanlarımız mahalesef duyarlı değiller. Bina yöneticisiyle görüşme yapacağım, yeterli olmaz ise zabıta ile gerekli çalışmayı yapacağım. Teşekkür ederim. 
8 Temmuz 2010 Caner Kırmacı İnternet sitenizde, Uğur Mumcu Mah. Sokak adreslerini googleden bulabiliyoruz fakat sokak site adresinin bulamıyoruz.Bununla ilgili bir sokak sokak site adres ve blok nolarını belirten bir çalışma yaparsanız iyi olur. Site Tasarımcısının Cevabı: Sitemizdeki haritalar, Google'ın haritasının üzerine simgeler koyarak ve çizgiler çizilerek oluşturulmuştur. Simge ve çizgiler dışında görüntülenen bütün etiketler Google haritanın kendi özelliğidir. Bunların dışında bir isteğiniz varsa, site tasarımcımızla(0532.798 70 02) görüşüp tarif edebilirsiniz. 
7 Temmuz 2010 Aynur Sayın muhtarım benim talebim şu ben bulvar durağında otobüsten inip evime ulaşıyorum bulvar durağında durak büfe ve yanında karpuzcu var durak büfe mangal ve mangal kömürü satıyor tabiki buna itirazımız yok ancak bu yazın başından beri mangal kömürleri ve mangallar kaldırıma diziliyor bunlar bile çook engelken 2 gündür tam kaldırımın ortasına kola kolileri koyuyor ve karşı durakta inen yolcular büfenin önünden yürümeleri gerekirken engelleri aşarak atlaya zıplıyor evlerine gidiyor birde gözleri görmeyen ve bedensel engelli insanları görseniz ama görmenizi istemem içiniz kaldırmaz kızıyorum ama büfe sahibine birşey diyemiyorum hayat sartlarını biliyorsunuz ama bir yetkili olarak sizin uyarmanız daha doğru olur diye düşünüyorum.lütfen benim gördüğün sadece bu büfe ama bununla birlikte diyer gördüğünüz büfeleride uyarırsanız veya sizi bile aşsa bu konuda hassasiyet gösterirseniz sevinirim bu konunun takipcisi olacağım ve aksaklık olduğunda ki inşallah olmaz size bildireceğim saygılar sunuyorum kolay gelsin Sayın Aynur Hanım, bizim insanlarımızın başına bir şey gelmedikçe hiçbir acıyı hissetmezler. Tabiki uyarırım ama ne gereği var birilerini arayıpta şikayet etmenin, sadece sizin gibi duyarlı olmak ve çoçuklarımızı da duyarlı yetiştirmemiz gerekiyor. Size göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim. 
7 Temmuz 2010 Varol Yiğitbaşı Muhtar Beyefendi, U. Mumcu'ya teknik yapı dışında başka dev inşaat firmaları da proje konutlar yapacak mı? Biraz daha ucuz birşeyler yapılabilirse biz de U.Mumcu'ya taşınmayı düşünüyoruz. Yakacık'tan sıkıldık. U.Mumcu bizi geçti. sağolun varolun. Sayın Varol Yiğitbaşı, öncelikle mahallemize gelmek istediğinizden dolayı teşekkür ederim. Şu an için öyle bir çalışma yok, olursa da sitemiz aracılığıyla duyuru yapacağız. Teşekkür ederim. 
7 Temmuz 2010 Selami Öztürk Sn. Muhtar, Dia'nın az aşağısında Belde Sitesinin köşe kavşağında trafik lambası yok. Oysaki az ileride okulun önünde var. Kaldi ki okulun önündekinin hiçbir fonksiyonu yok. Kimse kullanmıyor. Ama Belde'nin köşesine baktığımızda orası çok tehlikeli bir kavşak ve ışık yok. Bu konuda aksiyon rica edeceğiz. Tümsek, ışık, trafik polisi vs. son derece gerekli. Sayın Selami Öztürk Bey, o yerle ilgili gerekli yazışmaları yaptık, programa alındı. Ama ne zaman yapılacağı konusunda gerekli bilgim bulummamaktadır. Diğer husus ise okul önlerine AB uyum yasaları doğrultusunda koyulmaktadır. Teşekkür ederim. 
7 Temmuz 2010 Ümit Ersoy Muhtar Bey, Mahalleye Bim 2. şubesini açacak mı? Eskiden Teknik Yapı villasının yerinde Bim vardı. Şimdi yok. U. Mumcu'nun üst kısmında bir ihtiyaç var. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Sayın Ümit Ersoy Bey. mahallemizdeki Bim market için herhangi bir talepte bulunmam benim Muhtar olarak doğru değil. Fakat siz Bim markete mail atabilir, istekte bulunabilirsiniz. Teşekkür ederim. 
7 Temmuz 2010 Aynur sayın muhtarım işlerinizde allah kolaylık versin size gönderilen bütün mailleri ve cevaplarınızı okudum ben gerçekleri söyleyerek başlıyacağım muhtarlığınıza kayıtlı değilim evimiz var ancak hafta içi sağlık sebebi ile uğurmumcudaki evimizde kalıyoruz hafta sonu doğup büyüdüğüm semte gidiyorum bu yüzden kaydımı aldırmadım ama inanın uğurmumcuyu daha çok seviyorum.bu yaşıma kadar çook muhtar gördüm tanıdım abim bile aza oldu ama ben sizin gibi ilgili bir muhtar görmedim şahsınızı görmedim bile ama olaylara tabiri caizse yangına körükle gitmek istenmediği ve mahallemiz için çalışmak istendiği takdirde şu internetinize girip GÖRMEK isteyen insanlar nasıl çalıştığınızı görür.ama bazı şahısların maillerini okuyorum okişilerin adına üzülüyorum eleştirmeninde bir güzelliği olması yakışması lazım ama o sözlere öyle güzel cevap veriyorsunuzki inanın o güzel cevapları hak etmiyorlar.bizlerin destek vermemiz lazımki bir yerlere gelelim o mahalle hepimizin bugün siz yarın başka arakadaşınız muhtar olacak görevler değişir ama mahalle hepimizin hepimiz çalışmamız lazım siz öndersiniz bizler ise beraber çalışanlarınız olmamız gerekiyor.en kısa sürede kayıdımı mahallemize aldırıyorum başarılarınızın devamını diler destek ve yardımcılarınızın çok olmasını dilerim saygılar sunuyorum Sayın Aynur Hanım, size teşekkür ediyorum, düşüncenize ve de inceliğinize. Ayrıca rahatsızlığınızdan dolayı Allah şifa versin. Umarım sağlığınıza kavuşursunuz. Evet mahallemiz için güzel şeylere varım ama sizlerin desteği olursa daha güçlü olurum. Teşekkür ediyor, iyi günler temenni ediyorum. 
6 Temmuz 2010 (İsim Belirtmemiş) kim'in altındaki arazi ne olacak? Sanki 70'lerin istanbul'unu hatırlatan bir tablo. başıboş sahipsiz bir arazi görünümünde. toprak saha. ya birşey yapılsın ya da iyi site yapılsın. ama böyle boş ve bakımsız bir şekilde durmasın. bir de o eski mermer fabrikasının arazisi öyle duruyor. orası nasıl değerlendirilecek bilginiz var mı? Sayın mahalle sakinim, Kim marketin yan tarafı yani Fon markete doğru olan alana iki ayrı iş merkezi, arka tarafa yani festival alanına belediye başkanımız sayın Altınok Öz'e sunmuş olduğum projeye olumlu cevabı aynen huzurlarınızda. Teşekkür ederek başlıyorum: "Yer Büyükşehir Belediyesi'ne aitti, ama başkanımız arsayı önce aldı, şu an için proje aşamasında. Otopark, kapalı pazar yeri, kurban kesim yeri, festival alanı ve buna benzer bir takım güzel bir tesis olacağına inanıyorum. Mermer yeri için de planda okul ve siteler yapılacak ama ne zaman derseniz ondan bilgim yok. Teşekkürler. 
6 Temmuz 2010 (İsim Belirtmemiş) tabelaya sponsor konusunda Teknik Yapı'dan yardım istediniz mi? Bence mahallenin çıtasını yükselten projeler yükselten bu firma size bu konuyla ilgili sponsor olabilir diye düşünüyorum. olmadı eski çirkin tabelayı sökün yerinden. gelen misafirlerimizden utanıyoruz. pankart assak daha iyi görünecek. bekliyoruz icraatı mahalleseverler olarak... teşekkürler. Sayın mahalle sakinim, Teknik Yapı'yla görüşmedim ama iyi fikir, görüşeceğim. Teşekkür ederim. 
1 Temmuz 2010 Hatice Aparanoğlu Pınar sitesinde oturmaktayım. Hafta sonları sabah ve gün içinde ormandan gelen müzik seslerinden dolayı uyuyamamakta ve gün içinde rahatsız olmaktayım. Ormanın Uğurmuncu halkından çok dışarıdan gelen misafirler tarafından dolması gerekçesi ile evimize çok yakın mesafede olmasına rağmen gitmemekteyiz. Birde pınar sitesinin önündeki köpeklerinin sayısı bir hayli fazla ve köpekler saldırgan.Köpekler yüzünden gece dışarı çıkamıyoruz çünkü ne zaman ne yapacakları hiç belli değil. Konular ile ilgili olarak geri bilgi vermenizi rica eder iyi çalışmalar dilerim.  Sayın Hatice Aparanoğlu, ormana ilgili konuyu görevlilere şifayen ilettim, ama ondan ötesi Büyükşehir Çevre Koruma ve Kartal Belediyesi Çevre Koruma'yı ararsanız gerekli cazai işlemleri yapacaklarından eminim. Köpeklerle ilgili muhtarlık ve belediye olarak ortak çalışma yapıyoruz. İnanın ben de rahatsız oluyorum şikayetlerden, ama biraz sabırlı olmamız lazım, çözüme ulaşmamız için. Teşekkür ederim. 
30 Haziran 2010 Ahmet Aksu Bu orman çok kötü durumda. zaten h.sonu adım atılmıyor. Duman ve kebab kokusu mahalleye iniyor. Bu avam görüntüden kurtulma şansımız yoktur ama bir önlem veya çözüm önerisi var mı? Bir de tabela. O tabela ne olacak? Uğur Mumcu'nun kemiklerini sızlatıyorsunuz Muhtar.... Sayın Ahmet Aksu, ormanla ilgili bir çözüm önerim yok, çünkü Orman Bakanlığı'na ait olan bir bölge. Diğer hususta tabela konusu ise benden öncekiler Uğur Mumcu'nun kemiklerini sızlatmış zaten, benden istenilenleri harfiyen yerine getirmeye çalışıyorum, ama kimse gelip de derdin var mı diyen yok. Evet tabela hazır ama 2.000 TL'ye ihtiyaç var. Sponsor olan birini bulursam tabelaları diktireceğim. İlginize teşekkür ederim. Destek bekliyorum. 
27 Haziran 2010 Fahrettin Bülbül sayın muhtarım mrb; otobana yakın kısımlarda ezan sesi duyulmuyor. bu konuda görüşmeleriniz olduğunu söylemiştiniz daha önce. bir sonuç çıktı mı ezan sessine kavuşabilecekmiyiz. önümüz ramazan bu konuyu hallederseniz çok büyük sevab kazanacaksınız.. bekliyoruz inşş. Sayın Fahrettin Bülbül, Ramazan'a kadar kavuşacaksınız, bilgilerinize. Teşekkür ederim. 
22 Haziran 2010 Selma Büyüküstün Otobüs garajına proje konutlarından yapılacakmış. Doğru mudur? Sayın Selma Büyüküstün, otobüs garajıyla ilgili herhangi bir proje şimdilik yok. İlerleyen günleri takip etmek gerek. Teşekkür ederim. 
22 Haziran 2010 Kenan Sönmez Uğur mumcu mahallesinde geceleri bir sürü tır parketmiş oluyor. Bunlar nasıl olmaktadır? Bu tırlar yolları hem daraltıyor hem de tehlike yaratıyorlar diye düşünüyorum. Sayın Kenan Sönmez, görmüş olduğunuz tırları 155'e şikayet edebilirsiniz. Gerekli cezai işlemleri emniyet güçleri yapacaktır. Teşekkür ederim. 
22 Haziran 2010 Aliye Yılmaz Uğur mumcu'daki büfeleri güzelleştirme veya iyileştirme konusunda nasıl bir çalışma söz konusudur? Çoğu iptidai bir şekilde hizmet veriyor ve görüntü sergiliyorlar. Sayın Aliye Yılmaz, Kartal Belediyesi olarak çalışma başlamış durumda. Umarım en kısa zamanda çözüme gidilecektir. Bununla ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü'nü arayabilir, bilgi alabilirsiniz. Teşekkür ederim. 
22 Haziran 2010 Rasim Öztürk Uğur Mumcu tabelasını ne zaman sökeceksiniz değerli Muhtar... Mahalle Ataşehir'e döndü bir tabela düzelmedi ya. Bu kadar olmaz yeminle. Sayın Rasim Öztürk, tabela ile ilgili çalışma yaptık fakat sponsor bulamadığımızdan beklemede kaldık. İki adet tabela yaptırdık, 2000 TL tuttu. Sponsor işini halleder isek tamamdır. Teşekkürler. 
19 Haziran 2010 Cahit Köse sayın muhtarım sinek ilaçlama yapılırdı her sene busene neden yapmıyosunuz.artık zamanı geldi Sayın Cahit bey, ilaçlama sisteminde Avrupa standartlarına uyulması gerekenler var olduğundan eskisi gibi düzenli ilaçlama yapılmayacak. Sadece şikayetin geldiği bölge önceden incelenecek, daha sonra gereken yapılacak. Geniş bilgi için Kartal Belediyesi veterinerliği arayabilirsiniz(377 01 92). Teşekkür ederim. 
19 Haziran 2010 Cahit Köse sayın muhtarım.ben ovacık sitesinde oturuyorum.sizden bi ricam var ezan sesni duyamıyoruz.bukonuyla bi çalışmanız varmıdı.olurmu. Sayın Cahit Köse, ilginize teşekkür ederim. Öncelikle bir yıldır bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyordu. Neticeyi Yunus Emre Camii İmamı Sayın Mehmet Pervane Hocamla birlikte aldık, tahmini olarak Ramazan ayına yetiştireceğiz. Görüşmek üzere kardeş. 
11 Haziran 2010 Esra Bozdoğan sayın soner eker lütfen şu köpekler toplasın artık yolda yürüyemez olduk tüm uğur mumcu sakinleri olarak birşeyler yapın lütfen saygılarımla iyi çalışmalar  Sayın Esra Bozdoğan, belediyenin çalışması devam ediyor. İnşallah çözüme ulaşırlar diye düşünüyorum. Teşekkür ederim. 
3 Haziran 2010 Adnan Vural S.a Sn Söner EKER.Muhtarımız adına; Hizmetinizde başarılar diliyorum. Siz bulunduğunuz makama,bulunduğunuz makam sizlere çok hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Allaha hizmetlerinizi zayi etmesin. Sayın Adnan Vural, ilginize alakanıza teşekkür ederim. Saygılarımla. 
27 Mayıs 2010 Selim Konukçu Merhaba, Köpeklerle ilgili şikayetlemize çözüm bulamayan muhtarım soner abiye çok teşekkürler .Buradan zaman kaybetmemenizi ve size önerim şikayetlerinizi benim yaptığım gibi iletmenizi öneriyorum.bir mailiniz yeterli bakın sizi kaç kişi arıcak görüceksiniz. şikayetinizi direk bu adreslere yollayın lütfen beyazmasa@ibb.gov.tr ;serpil.eski@ibb.gov.tr; cevre@kartal.bel.tr; destekhizmetleri@kartal.bel.tr; fenisleri@kartal.bel.tr; hukukisleri@kartal.bel.tr; basinyayin@kartal.bel.tr; kultursosyalisler@kartal.bel.tr; malihizmetler@kartal.bel.tr; ozelkalem@kartal.bel.tr; parkbahceler@kartal.bel.tr; planveproje@kartal.bel.tr; saglik@kartal.bel.tr; sivilsavunma@kartal.bel.tr; strateji@kartal.bel.tr; teftis@kartal.bel.tr; temizlik@kartal.bel.tr; veteriner@kartal.bel.tr; zabita@kartal.bel.tr; webmaster@ibb.gov.tr; kartal@istanbul.gov.tr Sayın Selim Konukçu'ya teşekkür ediyorum katkılarından dolayı. 
25 Mayıs 2010 Cevdet Şahin sayın muhtarım sizin karşınızda köşedeki sözde bakkal kardeşim arkadaşlar yakında oradan adamda geçirmeyeçekler lütfen kapınızdan bir bakın yoldan 3 kişi yanyana geçebilirmi ayıp ya hiç utanmıyorlar belediye zaten yok lütfen biraz ilgilenin Sayın Cevdet Şahin, büfelerle ilgili olarak Kartal Belediyesi çalışma yapmaktadır. Teşekkür ederim. 
24 Mayıs 2010 Mertcan Özbabalık merhaba,Türktelekomun arazisinde bulunan baz istasyonları insan sağlını büyük oranda tehdit etmektedir.Çevre binalarda oturan insanlarda sabahları sürekli bir baş ağrısı ve ayrıca baz istasyonu çevresindeki meyve ağaçlarının meyvelerinin fiziksel değişimi çok rahat gözlemleniyor. Bunları sadece ben mi görüyorum yoksa siz büyüklerimiz görüpte görmezden mi geliyor buna neden bir önlem alınmıyor.Gereken ne varsa ben yapmaya hazırım.. Sizlerden öneri yardım ve destek bekliyorum.. Sevgili Mertcan, Türk Telekom istasyonu için, şifai görüşmelerde bulundum fakat bana söylenen aynen şöyle: "Kesinlikle kalkmaz ve de kaldırmazlar." Tabii ki bu beni üzdü ama bana da bir kalkması için haz verdi. Düşüncem aynen şöyledir: mahallede veya başka yerde yer bulup gerekli mercihe yazıyı yazacağım bu konuda. Yer bulma için yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler. 
23 Mayıs 2010 Hasan Dursun 23/05/2010 Tarihinde Gerçekleştirilen Yunus Emre Camii Olağanüstü Kongresi neşe içerisinde başladı neşe içerisinde sonlandı.Seçimde eski yönetimin devamına karar verildi.Bu vesile ile Başta Muhtarımız Soner bey olmak üzere tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.Bizlere bu görevi tekrar laik gördükleri için de sorumluluğumuzun arttığının bilincindeyiz.Buna laik olmaya çalışacağız inşallah. Yönetim Kurulu adına Sayın Hasan Dursun Bey, Allah hayırlı uğurlu etsin. Görevi layıkıyla yapacağınızdan eminim. Allah utandırmasın, Allah Yar ve Yardımcınız Olsun. 
23 Mayıs 2010 Akifoğlu selamün aleyküm çok değerli soner kardeşım sen her zorluğün üstesınde geleceksın sana gövenım sonsuzdur evet bakıyorum şu köpek meselesınde herkes haklı olarak şikayetçi tabi bazı sözde hayvan severler hariç inansınlarki bizde onlar kadar hayvan sevıyoruz ancak kendi canımız ve evladlarımızı köpekde daha fazla sevmek ve korumak zorundayız bu köpek meselesı en önemlı meselen gerekenı rıca değil yalvarıyorum bir çaresını bul ikinci sorunsamandıra yolu özerı mahale girişi çamlık minibüs durağı kavşağı her ALLAH günü kaza oluyor oraya işık koymak için yardımcı olursan çok memnun oluruz sana kolay gelsın ALLAH yardımcın olsun !... Aleykümselam Sayın Akifoğlu. Evet abi, geldiğim günden beri ilgileniyorum. Hız kesici bariyer müracaatımız yapıldı. Cevaben; ilgili mercihten programa alındığı kesinleşmiştir. Minibüs durakları ve İETT durağı için sizin arka taraftaki boşluk için müracaat ettik, olumlu işler olacak, hepimiz rahat edeceğiz, gönlünüz rahat olsun. Teşekkür ederim. 
17 Mayıs 2010 Samet Merhaba Soner Bey;Geçen sene KİM alış veriş mağzalarının oradaki boş arsada eğlence etkinliği düzenlenmişti,sizden ricam Kartal Belediyesinden yine talepte bulunsanız,yine böyle bir etkinlik yapsalar,bu yaz akşamları Tv ve Pc ye mahkum olmasak eşimizi dostlarımızı çocuklarımızla konser havasında muhabet etsek,UĞUR MUMCU'nun sosyalleşmesi bakımından iyi olmazmı? İyi çalışmalar diliyorum. Sayın Samet Bey, bu yıl da etkinlik düzenlenecektir. Tahmini Haziran ayı ortasında düzenlenecektir. Teşekkür ederim. 
15 Mayıs 2010 Safiye Ertürkyılmaz sayın muhtarım göreve geldiğinizden berri neleri hallettiğinizi anlamış değiliz gelen giden yazışmaları okuyunuz diyorsunuz nesıni okuyalım o yazıları bizde yazıyoruz sizin yaptığınız icraatları lütfen yazılı olarak uğurmumcu halkına yazın yazamazsınız çünki yapılan hiç bir sey yok belki sizde haklısınız muhtarın sözüyle bu işlerin yapılmadıgını sizde bızde anlamıyoruz siz sadece ıkametgah işlerine bakarsınız bizde yenilikler peşindeyiz birbirimizi lütfen kandırmayalım bunu herkes bilsin Sayın Safiye Ertürkyılmaz, eleştiriniz iyi hoş da, bu yazıyı eğer bir başkasına yazdırmadınız ise, diyecemki okur yazarlığı yok. Yine bizlere hitaben yazdığınız "bizi kandırmayın" lafı çok ayıp. Ben sıkıntıları gerekli mercihlere aktarmakla mükellefim. Ben Kartal Belediye Başkanı değilim, eğer birşeyler yapılacaksa Belediye'ye gidip derdini anlatacaksın. Yoksa biz insanları kandırmaya gelmedik. İlkemiz aynen Mevlana Hz.'nin yedi öğüdü şöyle: 1.Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol - 2.Şefkat ve merhametle güneş gibi ol - 3.Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol - 4.Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol - 5.Tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi ol - 6.Hoşgörülülükte toprak gibi ol - 7.Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. - Kendinize iyi bakın. 
14 Mayıs 2010 Cemal Kaya Tüm yorum yazanların yazılırını tek tek okudum desem yeridir. Herkesde bir köpek müzdaripliği almış başını gidiyor. İçinde bulundugumuz mahallede biraz hayvan sevgisi ile yaklaşırsak o köpekler kimseye birşey yapmaz normalde de birşey yapmıyorlar, doğaları gereği havlarlar tepkileri olur, siz kendinizi geliştirip köpeğin doğasını algılamaya çalışırsanız o köpekler gözünüze büyümez, diyeceğim şu ki milletçe huyumuzdan vaz geçemiyoruz, siz insansınız onlar köpekler bizim cinsimizden olmayan bizden uzak olsun mantığı var sizde.unutmayın bu dünya denilen boşluğu sadece biz insanlar yaşamıyoruz, diğer canlılarada saygınız olsun. Saygılarımla. Sayın Cemal Kaya, yorumunuz için teşekkür ederim. 
13 Mayıs 2010 Derya Orhan Sayın Eker, Bahar ayı ile birlikte ilaçlama işlemi başlar diye düşünmüştük ama malesef hala başlamamış bulunuyor.Böcek ve sineklerden bıktık.Bu konuda yardımcı olursanız memnun oluruz.Teşekkürler iyi çalışmalar Sayın Derya Orhan, ilaçlama işlemleri artık her Pazartesi günleri gece yapılacaktır, bilgilerinize sunulur. Teşekkürler. 
13 Mayıs 2010 Ercan Sayın Muhtar sızı bılmıyorum ama muhtarlıgımızda gorev yapan bayan tamamen ınsanların işini yapmamak içinn kendını endekslemiş. Bu kadar asıl suratlı vatandaslara soguk davranan bır ınsan daha gormedım. Bu ondan cok sıze zarar verıyo sizin degerlı bır ınsan oldugunuzu bılıyorum ve emınım fakat bu ınsanları lutfen cevrenızden temızlenyın biz vatandaslarında muhtarlıktan soylene soylene asabi bir sekılde cıkmayalım. insan muhtarlıga gelınce o bayan sayesıdne sınırlerı bozuluyo. zannetmeyın ki haksız bırsey yapmasını ıstıyoruz bu kadında. sız muhtarlıkta oılmadıgınızda hıc bır ıs goruylmez mı bu nasıl bırsey. her ısımız aksıyor.. dıkkatınızee saygılar Sayın Ercan Bey, insan çalıştırmak biliyosunuz ki zor. Bu sadece bizim kurumumuzla ilgili değil, ama bu da bir gerçek ki uyarılmak da güzeldir. İnsanların pisikolojik durumları da her zaman iyi olmayabilir. Hoş olmak hoşnut yaşamak dileklerimle, teşekkürler. 
9 Mayıs 2010 Güler Eycan Sayın Muhtarımız Sizden aşağıda belirtmiş olduğum ve etraftanda bu sıkıntıları yaşayan kişilerin ortak sorunları olan ve uzun süredir çözümlenmeyen isteklerimizi mahalle halkı olarak artık bir çözüm bulakacağınıza inanarak rica ediyorum. *** Pendik ve Taksim semtlerine otobüs seferlerinin konulması *** Kadıköy hattına ait otobüslerin yenilenmesi (yeşil otobüslerin tekrar seferlere alınması)işe gitmek ve gelmek insanlara işkence oluyor. *** Sokaklarımızdaki başıboş köpeklerin toplanması (Daha kaç kişinin sakatlanması gerekiyor bilemiyorum.En önemliside okula giden çocukların zor durumda kalması) *** Uğurmumcu sosyal tesislerinin yeşilllik alanlarında piknik yapılmasının engellenmesi(Karşısı piknik alanı) *** Aydos piknik alanında artık betonlaşmaya izin verilmemesi İlginizi bekliyoruz. Saygılarımla  Sayın Güler Eycan, Pendik için gerekli yazışmalar yapıldı. Taksim için imza toplamamız lazım. Yeşil otobüsler artık geldi, müjdemiz olsun. Sosyal tesislerde piknik yapmak yasaktır. Orman için bizim herhangibi bir yaptırımımız olması yok, çünkü Orman Bakanlığı'na aittir. İlginize teşekkür ederim. 
8 Mayıs 2010 Murat Kaya karsıya iett otobusu konması ve halk otobuslerınınde musterı almak ıcın agır agır gıtmesı akşam 6 dan sonra karsıya tek otobus yok hafta ıcı hafta sonuda sadece saat 7 ye kadar otobus var karsıya gıden otobusun 10 a kdr olması gereklı baska otobus yok cunku ve ıett otobusunde talep var karsıya halk otobusu ıstemıyoruzzzzz... keyıflerıne gore gıdıyorlar cunku Sayın Murat Kaya, evet haklısınız ama daha yeni yeşil otobüsleri hizmete koydurduk. İlerleyen günlerde söylemiş olduğunuz konuyla ilgileneceğim, ama sizden ricam imza toplarsanız ben daha fazla etkili olurum. Teşekkür ederim. 
7 Mayıs 2010 Ahmet Tabelacı Sn. Muhtar UĞUR MUMCU TABELASI değişecekti. Ne oldu? yakışıyor mu? Sayın Ahmet Tabelacı, çalışmalar bitti sayılır, pek yakında tabelamızı görebilirsiniz. Teşekkür ederim. 
4 Mayıs 2010 class35 sayın muhtarım ben ugur mumcuya taşınacaktım fakat pazarı olmadıgı için taşınm adım sizden ricam bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim pazar olac ak mı olmayacak mı Sayın class35, pazarımız var, her Cumartesi kuruluyor. Yeterli alışveriş mağazalarımız da mevcuttur, bilgilerinize sunulur. Teşekkür ederim. 
4 Mayıs 2010 Caner Cem teyko sitesinin önündeki köpekler yüzünden herkes yol değiştiriyo. bu köpekleri burdan almayacakmısınız? yeter artık kaç oldu saldırıyolar Sayın Caner Cem, oradaki sıkıntıları biliyorum. Ama ne yazık ki şu an için sadece belediyenin yapacağı çalışmaları beklemeden başka bir çaremiz yok. Teşekkür ederim. 
4 Mayıs 2010 Serkan Gencer Merhaba muhtarım Size daha öncede bu otobüs konusunda defalarca bir çözüm üretmeniz konusunda talepte bulundum 3 ay dan fazla zaman geçmesine rağmen hiçbir faaliyet yok sitede köpek konusunda da sizden yardım istendi yine birşey yapmadığınız ortada siz sadece sayın belediye başkanımız gibi iş değil laf üretmek için ayrıca her evraktan 3 - 4 tl almak içinmi bu görevi sürdürüyorsunuz sadece umut dağıtıyorsunuz en büyük iki sorun eski otobüsler sorun kadıköye gidene kadar 3 araç değiştirdiğimi eve dönüşte iş yorgunluğuyla yakacık bayırında o lanet eski otobüsün zırt pırt arıza yapması yüzünden yürüdüğümü bir ben bilirim yeter sabrımız taştı sayın muhtarım artık reel çözüm ya üretin ya üretin sayın belediye başaknına da keşke ellerim kırılsaydıda oy vermeseydim bu kadar işini bilmeyen belediyecilikten anlamayan bir insanı nasıl kartal a başkan yaptık inanamıyorum. Sayın Serkan Gencer Bey, bizi ne kadar eleştirir iseniz biz o kadar işimizi tertipli ve de düzenli yaparız. Eleştirinize gerçekten kızmadım. Sadece haksızlık yapıyorsunuz. Nerelere dilekçeler verdiğimizi de sitemizde incelerseniz cevaplarını da okuyabilirsiniz. Bizim anlayışımızda "Şeffaf Muhtarlık" vardır ve de devam edecektir. Teşekkür ederim. 
3 Mayıs 2010 Esen ocak ayından beri yapılan şikayetleri okuyorum ama malesef hiç çözüm üretilmemiş aynı şikayetleri bizzat belediyeye de yaptım fakat yaklaşım çok farklı. örneğin köpek sorunu: böylesine pis ve kötü bir görüntü oluşturan mahallemiz hakkında kötü yorumlar yapılmasına neden olan köpek sorunu. hayvan sevelim zarar vermeyelim ama o bana zarar veriyor. ha tamam şimdiye kadar ısırılmadım sadece kovalandım; özgürlüğümü kısıtladılar (çünkü hava kararınca sokağa çıkamaz olduk, sürekli yol değiştirir olduk, havlamalarından geceleri uyayamaz olduk) hala buna rağmen bana kimse hayvan severlikten bahsetmesin zorla güzellik olmaz acaba hayvanların zararı yok bizimle yaşasınlar diyenler onlara hergün yiyecek vererek sorumluluklarını yerine getiriyorlar mı? bu bana çok ilkel geliyor, neredeyse adım başı 1 köpek düşen mahallede yaşamak zorunda değilim güvenlideğil çünkü neymiş küpeliymiş küpeliler evet ama AÇLAR dolayısıyla saldırıyorlar çocuk parkları bile köpek dolu küçücük çocuklar kocaman köpeklerle mücadele etmek zorundalar mı? hep sabır sabır diyorsunuz anlıyorum elinizden gelmiyor ama kusura bakmayın sabır da bitti artık. ben daha üst mercilere şikayetlerime devam edeceğim lütfen herkes de öyle yapsın. diğer bir sorun da çevre sorunu çok güzel parlarımız var yeşillik zaten bol ama birçok kişinin kullandığı halde hala gayet bakımsız olan yollar da var. örnek1: İETT duraklarının karşısında aşağı sokağa inmek için kullanılan patika. örnek2: özgül marketim 100metre kadar aşağısında bulunan İETT durağının arkasındaki büyük boş alan. bu yollar daha kestirme oldukları için çok kullanılıyorlar fakat yüremek gerçekten çok zor özellikle akşamları çok karanlık oluyor malum köpeklerin de en sevdikleri yerler oldulkları için tehlike arz ediyor. ilgilenmenizi rica ediyorum. her apartmana 1 köpek diyorsunuz ya bu da olmaz çünkü köpeği olan apartmanlar da var malesef onlar da sahipsiz gibi bişey geceleri hiç susmuyorlar koca apartmandan bir kişi çıkıp da bu köpeğin derdi ne demiyor. dilerseniz gece seslerini kaydedip gönderebilirm. belki o zaman hayvan severler hak verirler, insan haklarımıza. Sayın Esen, bu söylediklerinizi 9 Mayıs'ta Kartal Belediyesi ve Haykop'un düzenlediği toplantıda olur da söylerseniz memnun edersiniz. Toplantı Ekolojik Pazarının kurulduğu yerde yapılacaktır. İlginize teşekkür ederim. Not: Herkesi davet edebilirsiniz. 
2 Mayıs 2010 Ayşe Özdilek sayın muhtarım bız otobana yakın oturan site sakinleriyiz otoban gürültüsü gün gectıkce dahada fazla oluyor evımızde içerde bile oturamaz hale geldik gürültü pskolejimizi bozdu lütfen ilgili mercılerle görüşüp bizi bilgilendirirseniz memnun olacagız simdiden ilginize teşekkür ederim Sayın Ayşe Özdilek, Nilay Bor Hanımefendi'ye yazdım. Cevap bölümünü okursanız sevinirim. İlginize ben teşekkür ederim. 
2 Mayıs 2010 Hayrettin Alp Sayın muhtarım çalışmalarınızdan dolayı sizi kutluyorum.Ben iğde sokak gelışimkent sitesi 5 blokta oturmaktayım,binamız otoban gürültüsünden oturamaz hale gelmiştir. pencerelerimiz kapalı oldugu halde gürültüden oturamıyoruz,balkona cıkma gibi bir lüksümuz bulunmamaktadır,oysaki yaz mevsimine girmek üzereyiz, insan balkonda oturmak istiyor, sizden ricamız hangi kurumla görüşülecekse asfaltın gürültü çıkarmayanı varmış lütfen bu konuda yardımcı olmanızı bekler görevinizde başarılar dilerıim. Sayın Hayrettin Alp Bey, size yürekten katılıyorum. Nilay Bor Hanımefendi'ye de yazdım. Orayı okursanız sevinirim. İlginize ve duyarlılığınıza teşekkür ederim. 
27 Nisan 2010 Şakir Kaya kopeklerin yasaması lazım, ne yapalım onlar kopek iç gudulerinde var saldıracaklar. gorevleri bu. insanlar ölmus yaralanmış, evlerine girememiş, omur boyu psikolojik sorun yasamış onemli degil bunlar insanmış!. sormak isterim size hiç kopek saldırdı mı. insallah boyle bir olayla karşılaşmazsınız.hayvanları sevelim derken insanlara zarar vermeyelim. Sayın Şakir Kaya Bey. Doğru olana diyecek bir şey olmaz. Bazı sıkıntılar var ama üstesinden geleceğiz hep birlikte. Teşekkürler. 
26 Nisan 2010 Ozan Kulaklı sayın muhtarım; sizinle başta otobüs konusu olmak üzere çeşitli sorunlarla ilgili neler yapabiliriz,yüz yüze konuşmak isterim.özellikle benim başımı oldukça ağrıtan otobüs konusunda aktif görev üstlenmek isterim,bunun için sizden randevu talep ediyorum. Sayın Ozan Kulaklı, her zaman gelebilir görüşebiliriz. Sizin gibi aktif kişilere ihtiyacımız var. İlginize teşekkür ederim. 
26 Nisan 2010 Nilay Bor Merhaba, Gelişimkent sitesinde ikamet ediyoruz. Tüm site otoban gürültüsünden oldukça rahatsızız.Bizim gibi gürültüden etkilenen başka siteler de var muhakkak. Bunun için çözüm önerileriniz var mı? Çeşitli alternatifler olduğunu duydum. Otoyol gürültü bariyeri,sessiz kaplamalar (poroz denen asfalt ki en yaygın ve etkili yöntem bu imiş) şu linkten incelemenizi tavsiye ederim. http://mmf.iku.edu.tr/file/03H7M6R3.pdf Bunun için ne yapılması gerekiyor. Bu talebimize nasıl karşılık buluruz? Teşekkürler Sayın Nilay Bor, 2009 yılında Büyükşehir Belediyesi'ne istinat duvarı çekilmesi için yazı yazdım, hemen dönüş yaptılar. İncelemeler devam ediyor. Siz de Çevre Müdürlüğü'ne mail atabilir ve attırırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim. 
25 Nisan 2010 Dilek Sude Koskoca Deniz BAYKAL(ayaklarına sağlk) İlçemize Kartal a geldi. Seçileli 1 yılı geçen Sayın başkanımız Altınok ÖZ bey Mahallemize ayak basmadı. Gelsede yüzyüze mahallemizin eksiklerini söylesek. Sayın Dilek Hanım, Deniz Baykal geldi Yakacık'a evet. Altınok Öz gelmedi mi mahallemize diyeceksiniz. Zaman zaman geliyor, benim de haberim olmuyor. Bu konuyla ilgili kendisine bizzat söyledik, bizim haberimiz olsun diye, fakat yine de olmuyor ne yapalım. Kendi özgüveni bilir diyorum. Teşekkürler. 
22 Nisan 2010 Tayanç Yılmaz Soner Bey, Mahallemiz büyüyor. Teknik yapı Kim'in tüm altına okullar arasına projeler yapacakmış diye bir dedikodu geziniyor ortada. Bu da mahallemizin kıymetinin arttığına ve cazibe merkezi olduğuna işaret ediyor kişisel görüşüm. Yalnız böylesine kentleşme çıtası yükselen mahallemizde neden eski otobüsler hizmet veriyor anlamak mümkün değil. Belediyenin partisi değiştiğinden midir nedir biz eski hizmeti göremiyoruz. Otobüs ve köpek sorununa çözüm bulmanızı ümid ediyoruz. tşkler. Sayın Tayanç Yılmaz, mahallemiz büyük bir mahalle, tabi ki çehresi de değişiyor. Ama ne yazık ki otobüslerle ilgili sıkıntılar devam ediyor. Umuyorum en kısa zaman zarfı içerisinde çözümleme yapar, insanlara rahat bir nefes aldırırız. Biraz sabır diliyorum. Teşekkür ediyorum. 
21 Nisan 2010 Ozan Kulaklı Sayın Soner bey ; 97 yılından beri U.Mumcu mahallesinde ikamet ediyorum.Şu otobüs sorununu hiç kimse çözemedi.Çözüleceğe de benzemiyor.Otobüsle haftanın 4 günü 21U hattını kullanarak Kadıköy'e üniversiteye gidiyorum.Hemen hemen her hafta sonu da Pendik'e gidiyorum.Mahallemiz Tren kullanımına uzak olduğu için mecburen otobüs tercih ediyoruz.Fakat eskiden bile yeteri kadar sık işlemeyen 21U isimli Kadıköy-U.Mumcu İETT hattı son birkaç aydır tamamiyle berbat bir şekilde hizmet veriyor.Otobüsler zamanında kalkmıyor,günün her saatinde eski 91 model otobüsler kalkıyor,şoförlere soru sorulduğunda dalga geçermişcesine cevap veriliyor ve en önemlisi günün hemen hemen her saatinde daha U.Mumcu'dan çıkmadan otobüs doluyor.Benim muthemelen bir ütopya olarak kalacak önerim bu araçların otobandan Kadıköy'e gitmesidir.En azından sabah 7-11 arası ve akşam 16-20 arası bunun kesinlikle trafik ve gün yorgunluğunun ardından yolda çekilen 1.5 saatlik çile göz önüne alındığında böyle olması gerekmektedir.Bilmem sizin bu konuda söylediğiniz gibi bir çalışmanız var mı? Gelelim Pendik konusuna..Bu konu daha da vahim.Koskoca 80.000 nüfuslu bir mahalleden Pendik'e otobüs veya minibüs kalkmaması resmen bir ayıptır.Halkla dalga geçmektir,ne derseniz diyin artık..Üst makamlardan gelen cevabı okudum da cidden dalga geçtiklerine karar verdim.Bu size yazdığım şikayetlerimi hemen hemen her hafta İETT'ye yazıyorum fakat bana atılan cevaplar hep aynı ve otomatik oluyor.Bu konu benim can damarım,çözemezsem ya Kartal'ın merkezine ya da Pendik'e taşınacağım.İyi akşamlar.. Sayın Ozan Bey, otobüs sorunu gerçekten sorun. 26.04.2010'da yine görüştüm. 3 ardından 5, ardından 6'ya çıktı yeşil otobüs sayısı. Şimdi gelelim asıl meseleye. Mesele sadece sizin veya 5 kişinin, 10 kişinin meselesi değil diye düşünüyorum. Benim dilekçe yazmam da meseleyi zaman zaman çözemiyor. Benim sizlerden ricam otobüslerde yolculuk yaparken kitlelere ulaşarak onların da sizin gibi devamlı mail atmalarını sağlayabilmek. Ve sizlere bir de tüyo vereyim: ayrıca Büyükşehir Belediyesi'ne de mail atarsanız, daha güzel bir kitleyle birlikte sorun daha çabuk çözülür. Bana düşen görev sizleri destekleyecek unsurlarla yanınızda olmak. Teşekkür ediyorum. 
15 Nisan 2010 İsmail Yüksel Soner bey öncelikle iyi çalışmalar diliyorum. Yaklaşık bir ay önce, İETT tarafından Kadıköy ve Üsküdar'dan (18 K ve 18 Ü adı altında) SULTANBEYLİ'ye tuzcuoğlu köprüsünden otobana girip kartal gişelerden çıkarak Sultanbeyli'ye giden iki adet Otobüs hattı açıldı.Bu hatta 18.20 Kadıköy'den kalkan otubüs 19.05'de Samandıra METRO tesislerinin önüne gelmekte.(45.dak.) Yetişebilirsek birçok arkadaşımla bu hattı kullanarak 19.15 gibi mahalleye geliyoruz.(Aktarma yapmak suretiyle) Benim isteğim,bu hat gibi, Kadıköy'den ve Üsküdar'dan da, Mahallemize Otobandan gelen bir hattın kurulması için önderliğinizde bir imza kampanyası başlatılması. Ayrıca, bu talebimi e-posta olarak İETT Genel Müdürlüğünede ilettim. Saygılarımla, Sayın İsmail Bey, herkes gibi siz de biran önce evinize gelmek, dinlenmek istiyorsunuz, tabi ki hakkınız. Konuyla ilgili görüşmeler yapmaya başladık. Şu an için olumlu bir sonuç yok ama gerekli mercihlerle görüşmelere devam edip elimden geleni yapacağım, gönlünüz rahat olsun. Duyarlı olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. 
13 Nisan 2010 Turan Mengücür  Çok değerli Büyüğümüz Canımız Annemiz'in Vefatına ve cenaze merasimine göstermiş olduğunuz anlamlı katkılardan ve sayfanızda yer vermenizden dolayı şükranlarımızı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Sevgili Muhtarım. MENGÜCÜR AİLESİ ADINA Turan MENĞCUR Sayın Turan Bey, Mengücür Ailesi'nin başı sağolsun. Allah geride kalanlara sabırlar ihsan eylesin. 
13 Nisan 2010 Yasemin Özbey Merhabalar, Sitedeki yorumları ve verilen cevapları okudum. Sizi ve ekibinizi tebrik ediyorum, birçok konuda başarılı olduğunuz anlaşılıyor. Ben de sahipsiz sokak köpeklerinin insanlara ve çevre temizliğine verdiği zararlardan bahsetmek istiyorum. Geçen gün işe giderken çantalı bir bayana 5-6 tane köpek önce etrafında havlarak döndüler sonra çantasına ve üzerine saldırdılar. Ve malesef çevredeki insanlar hiçbir şekilde yardım etmedi.İşe giderken eğer elimde bir poşet taşıyorsam onu katlayarak kol hizama getiriyorum. Marketten alış veriş yaptıktan sonra eve kadar poşetleri aynı şekilde taşıyoruz.Köpek gördüysem bir kaldırımdan diğer kaldırıma geçip ordan yoluma devam ediyorum yolumu uzatsa dahi. Dün kız kardeşim artık parkta yürüyemeyeceğiz, parkta köpek yavruları var, annesi de yürüyüş yapan insanlara havlayıp saldırıyor dedi ve bu durumu Belediyeye bildirmemi istedi. Ben de az önce veterinerlik ile konuştum. Köpekleri kısırlaştırdıklarını fakat atlanmış birkaçtane olabileceği bildirildi. Ben gönül rahatlığı ile parkta yürüyemiyorsam. İşe gidip gelirken, alış verişten dönerken köpeklerle kaşlaşma korkusu yaşıyorsam. Köpekler sokakta aç kalıp, insanlardan yiyecek beklerken, bulamayınca insanlara saldırıyorsa, lütfen çok rica ediyorum her şeyden önce Muhtarlık ve Belediye olarak bu soruna bir çözüm bulun. Daha önceki bir yazımda ( muhtarlık,belediye,valilik,kaymakamlık ve İstanbul milletvekillerine yazılan yazı ) kısa vadeli çözüm ve kesin çözüm olarak bir öneride bulunmuştum naçizhane. * Kısa vadeli çözüm bütün köpeklerin toplatılarak yerleşim yerinden uzak, fakat yiyecek bulabilecekleri bir yer, İstanbulun çöplerinin döküldüğü büyük alan.( buraya götürülmeden önce hepsi tek tek kısırlaştırılmalı ) * Kesin çözüm hayvan barınaklarının yapılması. Sizden tekrar rica ediyorum lütfen, bütün köpekleri hemen sokaklardan toplatalım. Saygılar Sayın Yasemin Hanım, sokak köpekleri için Kartal Belediyesi'ne yeni bir öneride bulundum. Şimdi bu öneriyi Hayvan Sevenler Derneği çok benimsedi. Dilerseniz dilekçeyi, sitemizin "Üst Makama Yazılanlar" bölümünde okuyabilirsiniz. Umarım siz de beğeneceksiniz. Farklı bir mahalle için herkesin memnun olacağı mahalle için canı gönülden calışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim, hiç şüpheniz olmasın. İyi günler temenni ediyor, ilginize teşekkür ediyorum. 
13 Nisan 2010 Erdem Yağcı sayın soner eker;öncelikle göreve geldiğiniz günden beri gerek vatandasların sıkıntılarıyla gerek istekleriyle canı gönülden ilgilendiniyorsunuz bu ck mutlu edıcı.ama su ıkametgah ucretı nedır allah askına 2 adet ıkametgaha 8 ytl verılırmı parası olan var olmayan var ayrıca muhtarlıklar para talep etme hakları yok ıkametgah ıcın nufus mudurlugu ucretsız verıyor adres kayıt sıstemıne gecmedıgınız ıcın bu parayı nasıl talep edersenız..zaten bır sıkayet dılekcesı verdım kartal nufus mudurlugune burdan mahhalle sakınlerınede seslenıyorum ıkametgah ıcın ucret vermek zorunda değilsiniz! eger aksını ıdda eden olursa sıkayet edın lutfen. duyarlı olalım  Sayın Erdem Yağcı, 4 TL'nin hesabını vereyim size öncelikle: Aldığımız para, sayfamızda da görebilirsiniz, valilik onaylıdır. Biz bu ücreti keşke almasaydık ama günümüz şartlarında bizim elektrik, su, telefon, internet, eleman parası, kağıt parası, kartuş, v.b. gibi yerlerde kullanıyoruz. Bize ödenek vermedikleri gibi, bu mahallede yaşayan fakir, engelli, gazi ve şehit ailelerinden ücret almıyoruz. Gerisini de siz düşünün sevgili kardeşim. İyi günler diliyorum. Teşekkür ediyorum. 
6 Nisan 2010 Dilek Sude Sayın Belediye Başkanımız Kartal halkı için, Nevşehirde otel kiralamış."Habertürk gazetesinin 06.04.2010"tarihli haberi. Otel ne işimize yarayacak bilemem ama vergilerimiz nereye gidiyor öğrenmiş olduk. Sayın Dilek Hanım, şu an için yorum yapmak yanlış olabilir. Ama ilerleyen günlerde gelişmelere göre yorum yapmak daha güzel olacağından eminim. İlginize teşekkür ederim. 
27 Mart 2010 Mehmet Özbabalık İyi çalışmalar Soner bey öncelikle böyle bir site yapmanızı ve buraya yazılan sorunlara cevap verdiğinizi görmem uğurmumcu sakini olarak beni mutlu etti Benim size iletmek istediğim konu cumartesi günleri kurulan pazarımızın Sağlık ocağı tarafından başlayan bölümünde Pazarcıların Çadırlarını germek için Parktaki ağaçları ve sitemizin duvar demirlerini kullanması hem Görüntü olarak kötü gözüküyor hemde ağaçlara çok fazla yıpratıyor. 50 şer metre aralıklarla yol kenarına demir dikilse bence sorun ortadan kalkar maliyetininde fazla olacağını düşünmüyorum. İkinci bir hususta yine pazarla ilgili her cumartesi pazaryolu üzerindeki trafonun arkasını insanlar tuvalet ihtiyacını gidermek için kullanıyor ve hoş olmayan bir tablo çıkıyor ortaya ben ailemle kahvaltı yaptığımda veya camdan baktığımda hep bu manzarayla karşılaşıyorum pazarcılar için bir seyyar tuvaletle bu sorunda çözülebilir diye düşünüyorum. İyi çalışmalar dilerim. Sayın Mehmet Bey, öncelikle sitemizi daha iyi hizmet için, daha iyi Uğur Mumcu Mahallesi için tasarladık. Evet pazar yeri ile ilgili vermiş olduğum teklifle birlikte kabul gören proje hayata geçmek üzere. Otopark, festival alanı, kapalı pazar yeri ve buna benzer teferruatlı bir alan inşa edilecektir. İlginize teşekkür ederim. 
22 Mart 2010 Kezban Ünal fırın bolumunden aldıgımız sımıtten çok memnun kalıyoruzaynı çızgıde devam etmenızı temenni eder basarılarınızın devamını dılerım Sayın Kezban Hanım, öyle de devam etmek zorunda diye düşünüyorum, kaliteyi insanlara sunmak kadar güzel hiç birşey olamaz. Teşekkür ederim. 
19 Mart 2010 Meral Akçal merhabalar, siteyi kısa süre önce keşfettim ve çok beğendim,teşekkürler sokak köpkeleri ile iligli olarak ben daha önce belediyey de mail attım ama ne yazık ki gelişme olmadı site görüş/öneri sayfasında da bu konuda çok talep gördüm,gazetelerin İstanbul sayfasında da çoıkmıştı. Sorun köpkeleirn aşılı olması değil ,ben çocuklarımla dışarı çıktığımda gerçekten rahatsız oluyorumi,hayvanlar aç ve çaresiz yemek derdine insanlara yaklaşıyorlar. Ben mahallede 5 senedir oturuyorum ama köpğeklerle ilgili sorunda gerileme değil ilerleme söz konusu. Bu konuda kısa sürede ilerleme kaydedebilmek için ne yapmalıyız,belediyeye imzamı toplanması vb. başka ne yapabiliriz iyi çalışmalar Sayın Meral Hanım, sitemizi sizlere daha iyi hizmet, sorunları daha iyi kontrol edebilmek için tasarladık. Evet, sokak köpekleri için hem onların hakkını savunmak, hem sokak köpeklerinden rahatsız olanların hakkını savunmak için çaba sarfediyorum. Ancak bazı olanaksızlıklar işi zora sokuyor. İnşallah çözüm bulacağız. Teşekkür ederim. 
19 Mart 2010 Serkan Gencer Merhabalar; Sayın muhtarım teknik yapı mahallemizi parsel parsel kapatıyor şimdide gördümki tek açık olan pazar yerinin yan tarafı olan tepeyi almışlar bi güzel tel örgüyle çevirmişler oraya da bina yapacaklar peki biz mahalle halkı olarak nerde nefes alıcaz yılardır orayı görüp inş belediyemiz yada ibb burayı alırda sosyal bir tesis yapar ümidi taşıyordum ama malesef mahallemizin en güzel yerinide teknik yapı denen şahıslar kapatmış peki biz nerde nefes alıcaz bu kişilerin mahalleye bir tek çivi katkısı yok kendilerine bina yapmaktan başka ayrıca muhtarım 21 u da ki sıkıntı da çözülmüş değil hala eski gerçekten korku veren devamlı arıza yapan araçlarla yolculuk yapıyoruz bunlara muhtarımız olarak elbette bişeyler yapmanız gerekir ve lütfen yapın artık canımıza tak dedi. Sayın Serkan Bey, o alan ticaret merkezi, mahallenin ticaret merkezine ihtiyacı var. Festival alanı ile ilgili de belediyenin sosyal tesis düşüncesi var. Umuyorum sosyal tesis alanı ilerleyen günlerde proje kapsamına girer, mahallemize güzel bir sosyal tesis kazandırmış oluruz. 21U için ve diğerleri için de gerekli yazışmaları yaptık, bekliyoruz. Teşekkür eder iyi günler dilerim. 
18 Mart 2010 Fahri Çavuş Sayın Soner EKER. Sizden talebim öncelikle Yunus Emre Cad. üzredinde bulunan mahallemizi gösteren UĞURMUMCU MAHALLESİ tabelasının yenilenmesi, bu tabela Samandıra caddesinden Yunus emre caddesi girişinde bulunan tabeladır. Ayrıca sürekli tel örgülere değişik firmalar afişler amktadalar bu afişler için özel afiş asma yeri ve direkleri olşturulup kirliliğin önlenmesinn sağlanması. Hala secim dönemlerinden kalma direk ve ağaçlarda ipler afiş parçaları bulunmaktadır bunlarında temizlenmesi konusunda gerekmektedir. Gereğini rica eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. Sayın Fahri Bey, mahallemizin tabelası değişecek. Onun için en iyi tabela çalışması yapıyorum. Evet afişler için belediyenin çalışması var, ilerleyen günlerde bununla ilgili bilgi veririm. Teşekkür ederim. 
16 Mart 2010 Mehmet Şenol Cevizli Uğurmumcu Mah. Arasında yapılmakta olan ve yılan hikayesine dönen yolun son durumu hakkında bilginiz varmı. İyi Günler, Mehmet ŞENOL Sayın Mehmet Bey, A-2 bağlantı yolu hizmete geçmesi, oradaki 2 adet binanın yıkılması gerekmekte olduğundan sıkıntı vardır. Daha doğrusu bazı gözü aç insanlar var olduğundan, ranttan paralanmak için işi zora sokuyorlar. Biraz bekleyip görmek lazım diye düşünüyorum. Farklı bir konuya temas ettiğiniz için de teşekkür ederim. 
16 Mart 2010 Ayla Toprak  Parklar ve yeşil alanlar cenneti olan semtimizde çiçeksiz tek park olan Serçe parkının çiçeklendirilmesi ve yıllardır bakımı yapılmayan ve kırık dökük halde olan oyun parkanın onarılması konusunda Kartal bel.Park ve bahçeler md.ne 10 gün kadar önce mail atmama rağmen hiç bir cevap alamadım. Konunun Muhtarlığınızcada takip edilmesi halinde bir sonuç alabileceğinize inanıyorum. İlginizi rica ediyorum. Saygılarımla,  Sayın Ayla Hanım, parklar ve yaşil alan için vermiş olduğumuz dilekçenin cevabı geldi. Bu ayın 19'unda veya 22'sinde çalışmalar başlayacak. Ayrıca önemli bir konuyu gündeme taşıdığınız için teşekkür ederim. Ayrıca Kartal Belediyesi değil, Büyükşehir Belediyesi bakmaktadır, bilginiz olsun. 
11 Mart 2010 İbrahim Yazmıyacaktım ama oku oku fenalık geldi cevap verme ihtiyacı hissettim. Köpeklerden başka derdiniz mi yok? Bize neden bi zararları yok. 14 senedir bu mahalledeyim hiçbir köpeği bir zararına uğramadım. sizler gölgenizden bile korkuyorsanız orası ayrı. köpeklerinde mahallemizde yaşamaya hakları var. marketler tarafındanda besleniyorlar zaten kimseyi rahatsız ettikleri yok. ha pisliklerinden şikayetçiyseniz o belediyenin temizlik ekiplerinin görevidir. belediyeye şikayet edip duruyorsunuz o köpekler suçsuz yere ölünce kına yakarsınız. biz köpeklerimizden memnunuz. uğraşıcak mesele bulamıyorsanız market ve yapılaşma fazlalığı, okullarda yapılan mali sömürüler ve mahallenin eksikleriyle ilgilenin... İbrahim kardeş, şimdi kardeşlerimiz belki biraz abartmış olabilir ama korku apayrı bir şekillenme. Yani bu konuda size bilgi vermek, ders vermek anlamına gelmesin, mesela ben fareden korkarım ama siz başka bir şeyden olabilir. Şimdi gelelim konumuza: Adamın çoçuğu korkmuş bir kere. Onun için de baba olarak veya anne olarak çoçuklarımızı korumak ve de kollamak gerek. Ve bizler enteresandır, çocuğumuzun hayvanlara karşı sorumluluğu anlatmayız, hep çocuğun demesiyle harekete geçer, hemen bir sorumlu ararız ve de ağzımıza geleni sayarız. Bu başıboş köpekler bizim hayatımızın bır parçası artık, evde çocuğumuza ayırmış olduğumuz vaktin bir kısmını da hayvanları sevdirme adına ayırmış olsak, bu sorunu halletmiş oluruz diye düşünüyorum. Teşekkür eder, kırıcı olmadan yazılarımızı yazar isek, daha güzel mahalle için harekete geçeriz. 
3 Mart 2010 Ahmet Şahin Burada muhtarımında izniyle mahallelilere birşey duyurmak istiyorum. Hepinizin bildiği gibi mahallemizin facebook da en çok hayranı ve içeriği en zengin olan sayfa Uğur Mumcu Mahallesi - Kartal (Atatürk ve Türk Bayrağı Resmi Eklentili) Sayfamız mahallemizi çekemeyenler tarafından şahsi mailim ve facebook hesabım kırılarak sayfaya ulaşılmış ve silinmiştir. Mahallelilerimizden de duyarlı olup facebook daki geniş ailemizi tekrardan oluşturmak için bize katılmalarını istiyorum. En güzel cevabı vermek için haydi Uğur Mumcular.... (Bu haksızlığı dile getirmemi sağlayan Soner Bey'e Teşekkürler...) Sayfamızın URL adresi: Burada muhtarımında izniyle mahallelilere birşey duyurmak istiyorum. Hepinizin bildiği gibi mahallemizin facebook da en çok hayranı ve içeriği en zengin olan sayfa Uğur Mumcu Mahallesi - Kartal (Atatürk ve Türk Bayrağı Resmi Eklentili) Sayfamız mahallemizi çekemeyenler tarafından şahsi mailim ve facebook hesabım kırılarak sayfaya ulaşılmış ve silinmiştir. Mahallelilerimizden de duyarlı olup facebook daki geniş ailemizi tekrardan oluşturmak için bize katılmalarını istiyorum. Ahmet kardeşimize destek olmak gerekir. Çünkü Ahmet mahallenin sesi olmuş bir kardeştir. Destesklerinizi ben de bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. 
3 Mart 2010 hayrullah cem sayın muhtarım mahalledeki köpeklerle ilgili bir şeyler yapmayı düşünüyormusunuz cocuklar okula tek başlarına gidemiyor köpekler saldırıyor lütven buna bir çare bulunuz saygılar amac yaşayan kent sitesi sakini Sayın Hayrullah Bey, aşağıda da belirttiğim gibi biraz beklemekte fayda olacağını düşünüyorum. Teşekkürler. 
1 Mart 2010 Hasan Malal soner bey sizin çalışmalarınız iyi fakat şu köpekler can sıkmaya başladı yollarda yürünmüyor kartal belediyesi maşallah işine öyle sahiplerki araki ADAM bulasın nasıl bir yönetim bu kardeşim sallamakla bu işler olmuyo mahalle hayvanat bahçeşine döndü çocuklar okula tek gidemiyorlar lütfen insana yatırım yapilsın HALKÇILAR neredesiniz MAHALLEYE BİR EL DEYDİREN YOKMU ????????? yazıklar olsun ya Sayın Hasan Bey, aşağıda da belirttiğim gibi beklemedeyiz. İlerleyen günlerde hayırlı haberleri sizlere duyuracağım. Teşekkür ederim. 
28 Şubat 2010 Haluk Yılmaz Soner Bey Merhaba, İnternet sitesi çok güzel olmuş. Çalışmalarınızı takdir ediyor ve yakınen takip ediyorum. Mahallemiz çok güzel. Temiz ve havası çok güzel. Ancak Şu köpek sorununu çözebilirdek dahada güzel olacak. Akşamları uyutmuyorlar. (Atölyeler sit. 9 blok arkası ile lider şarkuterinin önündeki boş alanda gece köpekler sürü halinde oluyorlar. Sabaha kadar seslerinden uyunmuyor. İlgilenirseniz memnun olurum. Başarılar Dilerim. Sayın Haluk Yılmaz Bey, sitemiz için söylediğiniz o güzel sözler için teşekkür ederim. Evet mahallemiz gerçekten çok güzel, muhtarlığa uğramanızı istiyorum. Ayrıca da köpeklerle ilgili gerekli itinayı gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim. 
28 Şubat 2010 Ahmet Şahin Saygıdeğer mahalle sakınleri yaklasık 2500 üyeli sayfamızı birilerine batmış olacakki şifremi kırarak sildiler sayfadan mahallemiz problemlerını her uyemiz ozgurce tartışıp çözüm aramaktaydı birilerine battığı muhakkakki bertaraf etmek istediler ama mahallemizin sesi eskisindende gür çıkacaktır güneş balçıkla sıvanmaz daha çoğalarak geliyoruz!!! lütfen sizde duyarlı olun bu sayfamızı silenlere inat tekrar büyüyelim... Lütfen hayran olup arkadaş listenizi davet edin http://www.facebook.com/pages/Ugur-Mumcu-Mahallesi-Kartal/363222365179?v=wall#! Sayın Ahmet Şahin, geçmiş olsun. İnan ki üzüldüm, ama elimden gelen de birşey yok bu konuda. Kendine iyi bak, üzme tatlı canını. İyi günler. 
27 Şubat 2010 Ali Osman Karabulut merhaba soner abi uğurmumcu mahallesnide oturuyorum selin eczanesi binalarında sizden ricam mahalldeki köpekleri kaldıracağınızı söylemiştiniz ancak herhangi hiçbir gelişme göremiyorum bu konuda çokk rahatsızlık duyuyorum sizden ricam biran önce çözüm bulmanızdır.tşk iyi çlş. Sayın Ali Osman Bey, mahalledeki köpekleri kaldıracağımı söylemedim. Söylediğim belediye ile ortak bir çalışma yapıp barınaklara taşımaktı. Onun için de belediyeye gerekli yazımızı yazdık ve de onların çalışmasını bekliyoruz. Teşekkür ederim. 
26 Şubat 2010 Nilüfer İnce Merhaba ben öncelikle böyle güzel bir site hazırladığınız için teşekkür ederim. Benim isteğimde mahallemizdeki başıboş köpekler küçük bir çocuğumunda olması nedeniyle herhangi bir problem yaşamaktan korkuyorum.Çünkü her dışarı çıktığımızda peşimize takılıyorlar.Hayvan sevgisi bir yana bu aralar köpeklerin çoğalması bizi korkutur hale geldi.Biran önce bu konu ile ilgili bir önlem alınmasını rica ediyorum. Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim. Sayın Nilüfer Hanım, sitemizi sizlerin faydasına olsun diye düzenledik. Beğenmenize de sevinmeden geçemeyeceğim. Başıboş köpekler için de çalışmalar yapıyoruz, ürkmenize, korkmanıza gerek yok. Çünkü köpeklerin tamamında küpe bulunmaktadır. Küpesiz gördüğünüz köpekleri lütfen bize bildiriniz. Teşekkür ederim. 
23 Şubat 2010 İbrahim Ünlütürk mahallemizdeki başıboş köpeklerin her geçen gün arttığını görüyorum.Bunun birilrinin başına bir iş gelmeden önlem alınmasını istiyorum.iyi çalişmalar. Sayın İbrahim Ünlütürk, önlem alınması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Teşekkür ediyorum. 
21 Şubat 2010 Gökhan Kayaoğlu merhaba ben serçe sokak ta oturuyorum serçe sokak girişindeki yeni yapılan binaların önündeki ışıklar uzun bir zamandan beri yanmıyor kartal belediyesine bildirdim ayedaşa bildirdim tamam dediler ama 1 ayı geçti hala bununla ilgili bi işlem yapılmadı sizden ricam bu konuyla ilgilenmeniz teşekkürler Sayın Gökhan Kayaoğlu, evet kardeşim orada ve farklı yerlerde yanmıyor. Ben de uğraş sarf ediyorum, en kısa zamanda yapılacaktır. Teşekkür ediyorum. 
20 Şubat 2010 Özcan Kurun efendim ben bir ricada bulunacagim,almanyadan yaziyorum,mahallenizde bir akrabam oturuyor onun adresini ariyorum...ADI: "?????? ??????" kendisine birtürlü ulasamiyorum senelerdir ve yakin bir zaman icinde kendilerine süpris bir ziyarette bulunmak üzere adreslerine ihtiyacim var,gönderebilirseniz cok mutlu olurum.... saygilarla Sayın Özcan Kurun, adını ve soyadını verirseniz ilgilenirim. Ama kendilerine söylemem gerek, aksi halde bilgi veremem. Teşekkür ederim. 
19 Şubat 2010 Arzu Çakmak sayın Soner bey, uğur mumcu mahallesi için hazırladığınız bu internet sayfası güzel olmuş, bunun için size teşekkür ederim ayrıca mahallemiz için de yoğun olarak çalıştığınızı hissediyorum , ama ben sizin muhtar olur olmaz öncelikle Uğur mumcu nun girişinde bulunan o çirkin tabelayı kaldıracağınızı ve oraya yakışan çok şık bir tabela yaptıracağınızı düşünmüştüm açıkcası, sizin bu konuyla ilgili bir düşüncenizin olup olmadığını cevaplamanızı rica ediyorum. Arzu Çakmak Ayrıca mahallede çok sayıda başıboş köpekler dolaşıyor, bunlar beni olduğu kadar çoğu tanıdığımıda rahatsız ediyor , bu konuda da ne gibi çalışmalar yaptığınızı merak ediyorum. Ve çevre düzenlemesi ile ilgili de daha şık çalışmaların tarafınızdan yapılacağına emin olduğumu söylemek istiyorum. Vakit ayırıp maılımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum , çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Sayın Arzu Hanım, internet sayfamızı beğendiğinizden dolayı menmun oldum. O tabelayı kaldıracam söz veriyorum. En güzeli olacak, onun çalışmasını yapıyoruz. Evet önemli konu hayvansevenler bir yerde, sevmeyen demeyelim rahatsız olanlar bir yerde, arada kaldık. Belediyenin iyi haberini bekliyoruz. Bilmektesiniz ki bahara girdik sayılır, gözünüze çirkin gelenleri bana yazarsanız hep birlikte çalışma yapmış oluruz. Benim tespit edemediğim yerleri bana bildirirseniz sevinirim. İlginize teşekkür ederim. 
18 Şubat 2010 Hasan Dursun Gerçekten Yeliz hanıma çok teşekkür teşekkür ediyorum.Yazdıklarına yürekten katılıyorum. Hasan Bey, ben de sizlere teşekkür ederim. 
17 Şubat 2010 Yeliz Atabay Sayın Aliye Hanım'a mahallede hiç köpek saldırmış mı ya da yoluna 10-15 köpek çıkmış mı çok merek ediyorum.Hayvansever olmak ayrı her gün sabah-akşam köpeklerle koloni şeklinde işe gidip gelmek ayrı.Bizim mahallenin dışında bu kadar köpek sayısı fazla olan mahalle var mı acaba.Gece köpek sesinden uyuyamıyoruz.Tehlikeli olup olmadıkları konusunda bir bilgimiz yok.Önüne çıkan her köpeğin küpesine bakmak zorunda değil hiç kimse.Köpeklerin toplatılmasından rahatsız olan mahalle sakinleri,madem bu durumdan rahatsızsınız herkes evine 1 tane köpek alsın,hem siz üzülmezsiniz hem de biz.Muhtara yapmış olduğunuz eleştiriere katılmıyorum.Bu kadar insan rahatsız oluyorsa muhtarın konuya çözüm aramaktan başka şansı yok.Bence Sizin bu ithamlarınız muhtara değil,bu konudan rahatsız olan herkese... Sayın Yeliz Hanım, bana destek olduğunuz için teşekkür ederim. Ayrıca insanların doğruyu görmesi kadar doğal başka ne olabilir ki. Herşey gönlünüzce olsun. Teşekkürler. 
15 Şubat 2010 Ömer Faruk Gedikaslan mahalledeki köpeklerden ailece rahatsızız, işe gidip gelirken yolumuzu değiştirmek zorunda kalıyoruz, ve bu köpeklerin sayısı her geçen gün artıyor, lütfen bu konu hakkında birşeyler yapın. şimdiden teşekkürler. Sayın Ömer Bey, aşağıda cevap verdim. Şu an diyecek bir şey bulamıyorum. İki arada bir derede kaldık. Belediye çözüme doğru ilerliyor. Teşekkür ederim. 
14 Şubat 2010 Aliye Cana UĞURMUMCU MUHTARI Soner Eker'e Seçim Kağıdınızda UĞURMUMCUDA HİÇBİR HAYVAN KALMAYACAK sözüyle gelen sizin unvanınıza bir ünvan daha katıldı.'KARTALDA EN ÇOK HAYVANLARI ŞİKAYET EDEN MUHTAR'Büyukşehire yazdığınız dilekçede buranın dururmunu bilmesem yazık adama diyeceğim.İBŞB.'ne neden buraya hayvan kimler bırakıyor gece 3-4 arası diye sormuyorsun.Öyle çok hayvanın canını yaktınkı..Kanunlarda kısırlaştırılmış hayvanlar belediye tarafından konuldukları yerden attırılmaması gerekir.Ama yazdığın dilekçelerle bunu becerdin kısırlaştırılmiş küpeli hayvanlar ,hele bazıları kısırlaştıktan sonra yürmeye mecaali kalmayan hayvanlardan dilekçe sayesinde daha öncaleri hariç (öldürülenler) 6 köpeği yerlerinden attırdın.Ttarir:11/02/2010 gece 21.30 suları) Kartal Belediyesine Barınak yaptıacaktın.Kendini aşan sözlerle kendini yıpratıyorsun.Sana Allah acısın.Cuma namazına giderken Hayvan taşlayan gurubun elebaşısın. Sayın mahallemin sakini Aliye Hanım, sitemlerinizi yaparken kişilik haklarımı ihlal etmiş durumdasınız. Evet şahsım bir defa Kartal Belediyesi'ne, bir defa Büyükşehir Belediyesi'ne şikayet dilekçesi verdim. Ama cevap herzamanki gibi, "kısırlaştırdık" dediler öyle kaldı. Ben hiçbir hayvan kalmayacak deseydim Macide Hanım yanımda olmazdı. Bu köpekleri madem seviyosunuz neden sokakta gezdirmiş olduğunuz köpeklerin pisliklerini sokaklara bırakıyorsunuz. Burası Uğur Mumcu Mahallesi, eğer bu mahallede yaşıyorsanız çocuklara da bir hayvansever olarak örnek olmalısınız ki insan sonradan hayvansever değil doğarken hayvansever olsun. Geldiğim günden beri altı ısırık vakasıyla karşı karşıya kaldım. Hiç hayvansever olarak hiç bu kardeşlerimizi ziyaret ettiniz mi, hayır, ama şunu söylemişsinizdir, onlar köpekleri kışkırtmıştır. Ya bu memlekette sizden başka hayvansever yok zannediyorsunuz. Kendimi aşan hiçbir zaman söz söylemedim, söylememe de gerek duymadım. Cuma namazına giderken hayvan taşladığımı söylüyorsunuz, maşallah iyi yalan söylemeyi de beceriyorsunuz. Bence Allah bana değil size acısın. Teşekkür ederim. 
12 Şubat 2010 Selma Yıldırım Merhaba Soner Bey. Nüfusunun hayli yüksek olduğunu düşündüğüm Uğur Mumcu Mah için ne zaman bir karakol kurulacak bu konuda bir bilginiz var mı ya da gelecekte yapılması planlanıyor mu? Ayrıca eksikliğini hissettiğim bir diğer unsur ise mahallemizde hala işlem yapabileceğimiz herhangi banka şubesinin olmaması. Ayrıca dar gelirli mahalle sakinlerine destek olma amacıyla kurulmuş bir derneğimiz var mı? Eğer yoksa en yakın zamanda yapılmasını isterim.İhtiyaç sahiplerinin giyecek ve gıda (kuru veya pişirilmiş )ihtiyaçları için belediyeden küçük bir yer istenebilir ve ihtiyaçlar yapılan küçük bir reklam çalışmasıyla tek tek kapılara götürülmeden bu noktadan karşılanabilir.Dar gelirli vatandaşlarımız istedikleri zaman bu merkezi ziyaret ederek yapılan mevcut yardımlarla ihtiyaçlarını karşılayabilirler.buna en güzel örnek sevgi mağazaları gösterilebilir. Bu arada spor komleksi yapıldığını duydum.Ne zaman tamamlanacak? Yetkiniz dahilinde mahallemiz için verdiğiniz emeklere teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. Sayın Selma Hanım, mahallede karakol kurulmayacak, sebebi 2004 yılında çıkan yasadan dolayı. Banka şubesi ile ilgili yazımızı ilgili bankalara ilettik cevap bekliyoruz. Şu an için aktif olanı yok ama aktif hale getirmeyi düşünüyorum. Spor kompleksi yapılmadı ama yapılacak, tarihi daha belirlenmedi, belirlenince bilgilendirme yapacağım. Teşekkür ederim. 
12 Şubat 2010 Şevval Çelebi Sayın Soner Bey, mahallemizin otobüs sorununa halen bir çözüm bulunamadı. Sizinde bu konuda biraz aktif olmanızı bekliyorum(dilekçe vermek dışında). Emin olun facebook taki mahallemizin sayfası bile bu konuda daha fazla çalışma yapıyor. Lütfen sizde biraz ilgi gösterin. milletin sabrı kalmadı artık. Facebookdaki Uğur Mumcu Mahallesi - Kartal Sayfasını sizaret ederseniz mahallemizin sorunlarını daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Sayın Şevval Hanım, dilekçenin dışında gerek telefonla gerekse bizzat makamlarında ziyaret edip konuyu iletiyorum. Fakat geldiğim günden beri 3.ncü veya 4.ncü olarak İETT yönetimi değişti. Mecburen dilekçe yazmak zorunda bırakıyorlar, çünkü söz unutulur yazı her zaman kalır felsefesiyle çalışmalarımızı yapıyoruz. Ayrıca Facebook benim resmi sitem olmadıği için takip etmemde gerek yok, sitemize yönlendirirseniz daha kolay olur diye düşünüyorum. Teşekkürler. 
11 Şubat 2010 Sema Özyurt Babuşcu sayın muhtarım ışıklandırma ile ilgili soruma farkında olmadan başka sitede(facebook'ta) dile getirmişim. kusura bakmayın. sizin çalışma mekanınızın önünden itibaren yoldaki orta refüjdeki sokak lambalarının neden geceleri yanmamakta. Sayın Sema Hanım, Şeyh Şamil Caddesi'ndeki ışıkların hava durumundan dolayı bazı zaman yanmadığını biliyorum. Havaların düzelmesiyle mahalledeki arızalı olan sokak lambalarının tamamı yapılacak. Teşekkür ederim. 
6 Şubat 2010 Ahmet Şahin Seçim vaatlerinizden biride 7 gün hizmetti. Ne oldu bu sözünüz mantıklı bir cevap bekliyorum Soner bey Sevgili Ahmet Şahin, seçim vaatlerinde vermiş olduğumuz sözün arkasındayız. Sevgili mahalle sakinim eğer bu mahallede oturuyorsanız başınıza bir hal geldiği zaman, muhtara şahsıma ulaşamadığın zaman, bu soruyu sormanızı dilerdim. Ulaşmak isteyen herkes 24 saat ulaşabiliyor. Mahallede oturan herkesin ve sizlerin de gönlü rahat olsun. Teşekkür ederim. 
6 Şubat 2010 Ahmet Şahin Soner bey, dedikleriniz güzel fakat çok politik ve mantıktan uzak. Tabikide size ülkenin problemlerini çözün demiyorum ama en azından deyin ki mesela siz bana dedinizki şuradaki çukuru düzeltin bende düzelttim. ama yok ne yazıkki yok. lütfen biraz daha gerçekçi olalım. Eğer birileri engel oluyorsa bunuda söyleyin. Belediyeden ümidi zaten kestik. Sevgili Ahmet Şahin, biz bostan korkuluğu değiliz. Her yaptığımız işi de alenen yazmamıza hiçbir zaman gerek yok. Mesela bazı zaman yollardaki problemleri, bazı zamanda sokaktaki lambaları, bazı zaman parktaki sorunları biz ilgililere direk telefon açarak bildiriyoruz. Bunları da bildirdik diye, hallettik diye, size duyurmak gereği duymuyorum. Çünkü bu sorunlar bu mahallede yaşayan herkesin sorunu. Muhtar olarak da benim birinci görevlerimden biridir. Burada size herşeyi açıklamaya kalkarsam sayfa yetmez. İlginiz için teşekkür ederim. 
4 Şubat 2010 Ahmet Şahin Merhabalar, Göreve geldiğiniz günden bu yana gerçekleştirmiş olduğunuz bir proje, ya da mahalle sakinlerinin siteniz vasıtasıyla iletmiş olduğu sorunlara bulmuş olduğunuz bir çözüm( ''ilgili yerlere bildirdik''cümlesi dışında) var mıdır? Somut örnek verirseniz sevinirim. Sayın Ahmet Şahin, sitemizin "Üst Makama Yazılanlar" bölümü ve "Üst Makamdan Gelenler" bölümünde, muhtarlığımızın yazdığı tüm dilekçeler ve muhtarlığımıza gelen tüm resmi yazılar görülebilmektedir. Teşekkür ederim. 
1 Şubat 2010 Nurten Özden sayın muhtarım bu gune kadar köpeklere bır care bulamadınız gunduz sokakta yuruyemıyoruz gece yatagımızda köpek havlamasından yatamıyoruz bu nasıl hızmet ımza toplayın medyaya haber verın oy ısterken cok vaatte bulunuyorsunuz dıger vatandaslar gıbı bende sızın hızmetınızden hıc mı hıc memnun degılım boyle gıderse ugurmumcu halkı olarak muhtarlıgınıza oradanda valılıge yuruyuş yapacagız bunu bılmıs olun Sayın Nurten Özden, biz gerekli yerlere müracaatta bulunuyoruz. Fakat bize gelen cevapların hemen hemen hepsi aynı. En son gelen 23.12.2009 tarihinde Belediye'nin bize yazdığı cevabı şu: 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince sokak hayvanları, belediyemiz ekiplerince toplanmakta, Tuzla Aydınlı'da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait geçici bakım evinde kısırlaştırılıp, aşılandıktan sonra, kulaklarına küpe takılmakta ve alındıkları yerlere geri bırakılmaktadır. Mahallenizdeki sokak köpeklerinin çoğu küpelidir. Küpesiz köpeklerin toplanarak rehabilite edilmesi çalışmalarımız yıl boyu sürmektedir. Bilgilerinize rica olunur." diye Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Mermertaş'tan gelen cevap, aynen böyledir. Sitemizde de biz kurumlara yazmış olduğumuz dilekçeler ve cevapları bulunmaktadır. Saygılarımla. 
31 Ocak 2010 Yurdagül Yıldırım Merhaba Soner Bey İnsan ihtiyaçları sınırsız ve hepsinin karşılanması da mümkün değildir. Benim sizden ricam 1.Köprrüler 10. Blok un ordan başlayan yüksek gerilim hattının biran önce kaldırılmasıdır sürekli baş ağrısı ve rahatsızlık veya ileride kanser olma durumu büyük bir olasılıktır sağlığımızı tehdit eden bu unsurun çözülmesini talep etmekteyiz. 2.Uğur Mumcu Mh.çok güzel spor kopleksi kurulmasını talep ediyoruz . Başarılarınızın devamını dileriz. Sayın Yurdagül Hanım, yüksek gerilim hattı için şu an birşey söylemem, yanlış olur, ama yetkililerle görüşmeyi de ihmal etmem. Spor kompleksi için de Eyyup Genç İlköğretim Okulu'nun arkasına yapılacak, bilginiz olsun. İlginize teşekkür ederim. 
28 Ocak 2010 Ayşe Yaman Merhabalar, Sokak köpeklerinden bıktık usandık.1 yıldır çözüm bulunamadı gitti.Çözüm için birinin kuduz olmasımı gerekiyor?Gerekirse imza kampanyası başlatalım,medyaya haber verelim.Hergün, sabah akşam bu çileyi çekmek zorundamıyız???Köpek çiftliğine döndü mahalle. Sayın Ayşe Yaman Hanımefendi, belediye bu konuyla ilgileniyor. Bakalım ne zaman çözüme gidecekler. İlginize teşekkür ederim. 
27 Ocak 2010 Orkun Doğan derneginize kutluyorum gonulden destekliyorum ugur mumcu mah.ihtiyaci oldugunu dusunuyorum.temel atma toreninize gelmek isterim Saygılarımla orkun dogann Sayın Orkun Bey, dernek işini algılayamadım. İzah ederseniz sevinirim teşekkürler. 
27 Ocak 2010 Anıl Korkmaz Yetti çektiğimiz çile. Her sabah-akşam 30 yıllık ikarus otobüsler yaşamdan soğuttu. Önceden 21U hattına verilen Mercedes Citarolar buradan alınmış yerlerine bu ikaruslar verilmiş. Buna bir çözüm bulun. Otobüsler o kadar berbatki yağmur yağdığında tavandan su damlaması mı dersiniz, otobüse bindiğinizde içerdeki toz ve egzost dumanından genizinizin yanması mı dersiniz, yolda otobüsün 30 derece eğimle gitmesi mi dersiniz, soğuk havada içeride donma tehlikesi geçirmek mi dersiniz... Bu otobüslerde her türlü pislik var. Muhtar olarak buna çözüm bulması gereken tek kişi bence sizsiniz. Lütfen mahalle sakinlerinin hakkına sahip çıkın. Buradan alınan yeni otobüslerin nerelere verildiğini bilmeyen yok herhalde artık. En azından bu otobüslerin bir kısmı için girişimde bulunun. Ne şiş yansın ne kebap. Sayın Anıl Bey, ne derseniz haklısınız. Sizden biraz daha sabır diliyorum. Kendinize iyi bakın, iyi çalışmalar. Teşekkür ederim. 
26 Ocak 2010 Fahrettin Bülbül  mahallemizde otobana yakın olan kısımlarda oturanlar olarak ezan sesini duyamıyoruz. bu konudan da çok muzdaribiz. bu yüzden bir an önce ezan sesine kavuşmak istiyoruz. ayrıca bu konuda web sayfasında imza kampanyası başlıklarına eklenmesini istiyoruz. Sayın Fahrettin Bey, müftülük onayladı, sıra belediyenin izin vermesinde. Masrafı belediye üstlenirse işimiz kolay kardeşim. İnşallah çözülecek. İyi günler diliyorum. 
26 Ocak 2010 Nuri Yarıkan Sayın muhtarım, Muhtarlığınıza resimli ikamet belgesi almak için geldiğimde nüfüs müdürlüğüne adres değişikliğimi bildirdim fakat sonrasında muhtarlığınıza getirmem gereken yöneticinin imzalaması gereken belgeyi belirttiğim nedenlerden dolayı getiremediğimi bunu ve diğer eksik belgeleri tamamlayacağıma dair yazılı beyanımı verdim ve 2 adet ikamet belgesini çalışanlarınızdan aldım. Öncelikle anlayışınız ve sorunu çözme isteğiniz için yalnızca şahsınıza teşekkür ederim. Çalışanlarınızın tavrını yaklaşımını ise alışılagelmiş devlet memuru zihniyetinde olduğunu üzülerek belirtmek isterim. Almış olduğum hizmet neticesinde ikamet belgeleri için 4 TL / adet ücret talep edilmiştir. Bu tarifeye herhengi bir itirazım olmadı resmi sitenizde 3,5 TL yazıyor olmasına rağmen !!! (yılbaşında ücretler değişmiş olabilir eğer öyle ise sitedeki ücret tarifesininde güncellenmesi gerekir) Bu ücretin haricinde çalışan bayan arkadaşımız ekstra 8 tl daha ücret istemiştir. Ne için istediğini sorduğumda ise kendisi Adres değişikliğimi yaptığını belirtmiştir. Yani benim Kartal Nüfüs Müdürlüğüne gidip Mahalle içi adres değişikliği yaptığımı belgelendirip adresimi değiştirmiş olmamın parasını muhtarlığınızdan tahsil edildiğini iddia etmiştir. Diğer 4 TL yi neden istediğini hala anlayabilmiş değilim. Ve tüm bu ücretler (16 TL) karşılığında bana ödeme yaptığıma dair herhangi bir makbuz takdim edilmemiştir. Çalışan bayan arkadaşımız daha da ileri giderek muhtar beyin onayı olmasaydı ben size ikamet belgesi falan vermezdim diyerek amacının iş yapmak değil iş yapmamak olduğunu açıkça dile getirmiştir. Benim anladığım kadarıyla çalışanınız kendince bir ceza kesmek istedi ve normalde 8 TL ödemem gereken evraklara 8 TL de ceza uyguladı. Hizmetleriniz ve çalışmalarınız neticesinde tüm Uğurmumcu halkının sevgisini kazanmış siz değerli muhtarımıza sizin olmadığınız kısa zaman diliminde yaşadıklarımı iletir bilgilerinize sunarım... Saygılarımla Sayın Nuri Bey, öncelikle ücreti değiştirmediğimizden dolayı özür dilerim. Nüfüs müdürlüğü kayıtı için 1 adet yerleşim yeri belgesi tanzim edilmiş, adres değişikliği için alınan ücret, ayrıca 2 adet ikametgah almışsınız. Toplamda 16 lira verdiniz zannediyorum. Doğrusu bu Sayın Nuri Bey. Evrak konusuna gelince vermezdim demesi sadece insiyatifi ben kullanabilirim, çalışanlar kullanamazlar, onu kasttetmiş olabilir. İlginize teşekkür eder, iyi günler dilerim. 
26 Ocak 2010 Yeşim Arda Merhabalar, Göreve geldiğiniz günden bu yana gerçekleştirmiş olduğunuz bir proje, ya da mahalle sakinlerinin siteniz vasıtasıyla iletmiş olduğu sorunlara bulmuş olduğunuz bir çözüm( ''ilgili yerlere bildirdik''cümlesi dışında) var mıdır? Somut örnek verirseniz sevinirim.Ayrıca seçim dönemi tanıtım broşurünüzde muhtarlık hizmetinin 7 gün verileceğine dair bir ibare vardı.Ne zaman gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz. Teşekkürler... Sayın Yeşim Hanım, görüş öneri bölümünün üst kısmında mahallemiz için verdiğimiz, ilgili mercihlere dilekçelerimiz bulunmaktadır. Onları kontrol ederseniz görebilirsiniz. İlginize teşekkür ediyorum. 
25 Ocak 2010 Nahide Şenetiler Sokakta başı boş gezen köpeklerden şikayetçiyiz belediye ye yazı yazdık sonuç alamadık sokağa her çıkışımızda 4-5 köpek bir anda üstümüze atlıyor. Aşılanıp sokağa salınması çare değildir. Sayın Nahide Hanım, veteriner müdürlüğünün telefonunu vereyim, siz görüşün. Ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ama belediye çözüm üretmiyor hala. İlginize teşekkür ederim. 
22 Ocak 2010 Hamit Genç Sayın mahalle muhtarım. Şu an ugurmumcu mahalle sakinleri cezalandırılmaktadır seçimlerden önce iett otobüsleri yeni otobüsler seferdeidi düzergah uzun ve yolcu kapesitesi fazla olan düzergah şimdi ise yavaş yavaş yeni otobüsler seferden alınarak eski arabalar sefer yapmaktalar. Ben sizlerle bu bilgimi ve düşüncemi paylaşmak istedim. Ne gibi girişimlerde bulnnacaksınız bilgi verirseniz sevinirim. Cep telefonum 24 saat açık. Sayın Hamit Bey, gerekli yerlere gerekli ulaşımları yaptık. İlginize teşekkür ederim. 
20 Ocak 2010 Uğur Can Gür Biz parkların onarılmasını istiyoruz. Sayın Uğur Bey, gerekli yerlere gerekli bilgi verilmiştir. Gönlünüz rahat olsun. Teşekkür ederim. 
16 Ocak 2010 Zeliha Sema Babuşcu Sayın Muhtarım Duyduğuma göre ne kadar doğru bilemiyorum orman içindeki göl kurutulup yerine bina yapılması için çalışmalara başlandığı söylentisi hakkında bilginiz varmı. Sayın Zeliha Hanım, bu size söylenenler tamamen hayal ürünü. Benim öyle bir konudan haberim yok ama öyle bir şey olması da imkansız. Sebebi orası dere yatağı, orada nasıl inşaat yapabilirler. Gerçekten söylemi bile insanı çileden çıkarır. İlginize teşekkür ederim. 
14 Ocak 2010 Nevin Kösedağ Sayın Soner Eker bey 11.ocak.2010 tarihli mesajıma hemen cevapladığınız için canıgönülden teşekkür ederim. Okul müdürü aracılıyla aileye ulaşılacak ve size yönledirilecektir. Çalışmalarınızı çooooooook beyeniyoruz,yaşam boyu önce sağlık sonra verimli çalışmalarda sizleri görmek dileğiyle...Başarılar. Sayın Nevin Hanım, konuyla ilgili irtibata geçtik. Aynı gün müdürümüze ulaşıp aile ile görüştük çözüme gidiyoruz. Teşekkür ederim ilginize. 
14 Ocak 2010 Mustafa Özuyanık şeyh şamil cd ertuğrul gazi sitesi oto parkının altındaki binada oto park yeri düzenlemesi yapılarak hafriyatı oto parlımızın dışında birikimi yapılmıştır ve site içine duvardan geçişi kolaylaşmıştır bu yer iskiye ait olup bu hafriyatın kaldırılması nı parkımızda bu hafriyattan dolayı çökmeler oluşmuştur gerekenin yapılmasını saygılarımla arz ederim Sayın Mustafa Bey, yöneticinizin bize gelmesi ya da araması durumunda konuyla ilgilenir, sorunu da çözmüş oluruz. Teşekkür ediyorum. 
12 Ocak 2010 Kader Alptay Soner Eker Amca Bize otobüs tuttuğun için çok teşekkür ederim. sizi hiç görmedim,ama geldim. Kader'ciğim, hiç lafı olur mu. Öpüyorum, kendine iyi bak. Teşekkür ediyorum. 
12 Ocak 2010 Engin Köksal Sn. Soner bey, Ben özellikle mahallemizdeki köpek çokluğundan şikayetçiyim.Sitemizin girişine yerleşmiş bazıları bize saldırıyor. Sizde farkediyorsunuzdur; muhtarlığın yanındaki bankamatiklerin önünde köpek sürüsü yatar sürekli.Bamkamatiği kullanmak için üzrinden atlamanız gerekiyor.Çocuk Parklarımız köpek pisliği dolu,her çöpün yanında bir sürü köpek var. Bu konu sizi rahatsız etmiyor olabilir ama çocuklarımıza saldırırlarsa vebali boynunuza... İyi çalışmalar. Sayın Engin Bey, başıboş köpekler için gerekli görüşmeleri yapıyoz. Yapmaya da devam edeceğiz. Gönlünüzü ferah tutun, çünkü biz çözüm için varız. Teşekkür ederim. 
12 Ocak 2010 Serkan Gencer Belediyemiz kendine yeni bina yapmakla uğraşsın halkın sorunlarıyla hiç uğraşmasın chp ye oy verdiğime bin pişmanım Sevgili Serkan Gencer Bey, belediyenin yapacağı işler her zaman kendine puan kazandırır. Yapmamış olursa eğer her zaman puan kaybeder. Onun için biz diyelim, kendileri bilir. Teşekkür ederim. 
11 Ocak 2010 Nevin Kösedağ sayın soner bey dikkatine, benim sizden ricam eyyüp genç ilköğretim okulunda engelli bir öğrencimiz bulunmakta. kendisinin bir tekerlekli sandalyesi olmasına rağmen gücünün yetmediğinden öğrensi arkadaşları ve velilerin desteiyle okula gelmekte okul içinde de arkadaşlarının yardımıyla bu arabasını kullanmakta kendisine akülü veya kullanımı rahat bir araba nasıl temin edebiliriz.sizinde bu konuda hassas olduğunuzu bildiğim için bu öğrencimize yardım edilmesi ilgili birimlere veya tarafınız aracılıyla yardım kampayyası yapılması veya ne yapılabilir saygılarımla Sayın Nevin Hanım, ilginize öncelikle teşekkür ediyorum. Engelli bir yavrumuzun olduğunu biliyorum. Ailesinin bizimle irtibata geçmesini sağlarsanız şayet elimden geleni yaparım. İlginize teşekkür ediyorum. 
11 Ocak 2010 Nezih Aratay sayın muhtarım bu güne kadar belki değinilmedi ama sürekli modern uğurmumcu dan bahsedilince belirtmeden geçemiyeceğim hem görsellik hemde hijyen söz konusu ise hala bu en gelişmemiş köylerde dahi kalmayan bu barakalar yani büfelerin .Özellikle yaya kaldırımları ve yeşil alan üzerinde ve tam ofisinizin karşısında yani tam merkezde bulunmaları ciddi rahatsızlık veriyor . bunlar daha ne kadar devam edecek.İlginize şimdiden teşekkür eder görevinizde başarılar dilerim.Saygılarımla Sayın Nezih Bey, böyle bir çalışma bizim çalışmamızda yok çünkü mahalleyi kurar iken kimse ticaret merkezini düşünmemiş. Ticaret merkezleri kurulmadan böylesine büyük mahallede büfelerin kaldırılması sözkonusu bile olamaz. İlginize teşekkür ederim. 
7 Ocak 2010 Figen Dalçık Soner Bey Merhaba Benim sorunum aslında çocuklarımızın sorunu,Mahallemizdeki spor okulunun kapanması.Büyükşehir bunları ilçe belediyelere devretmiş.sizden ricamız Belediye Bşakanımızla görüşmeniz.Bizim çabalarımızla olmuyor.Bu çocukları spordan mahrum etmeyelim.Belkide içlerinden bir kaçı ülkemizin gururu olacaktır. Sayın Figen Hanım, mahallemizdeki spor salonu Büyükşehir Belediyesine ait olup geçiçi olarak işletmesi durdurulmuştur. Fakat görüşmelerimiz devam etmektedir. Netice alabilirsek sizleri bilgilendireceğiz. İlginize teşekkür ederiz. 
247 öğe gösteriliyor